Μετάβαση στο περιεχόμενο

Διαφορά m2 ΠΕΑ με Ε9


Recommended Posts

Δυστυχώς προς το παρόν μας βγάζει πρόβλημα στα τετραγωνικά... Μας βγάζει κ άλλα χαζά προβλήματα οπότε δεν μπορώ να σου πω ότι 100% μας ακυρώνει την αίτηση

 

Στάλθηκε από το SM-J510FN μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Μήπως την προχώρησες; Εγώ σκέφτομαι να το δείξω όλο μαζί στην ωφέλιμη να τελειώνω. Εξάλλου μονοκατοικία είναι και η σκάλα οδηγεί απλά στην ταράτσα. Δεν υπάρχει κάτι κοινόχρηστο. Τσάμπα κάθομαι και παιδεύομαι μου φαίνεται. Στο τέλος θα βρεθεί εκτός επειδή δε θα προλάβω να το τελειώσω κι όχι λόγω εξοικονομώ.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 93
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Και εγω το είχα σκεφτεί αλλά δεν στέκει να δηλώσεις κλιμακοστάσιο σαν ΘΧ... Και αν γίνει έλεγχος στο τέλος? Γιατί δειγματοληπτικός έλεγχος θα γίνει

Link to comment
Share on other sites

αν καταλαβα καλα το προβλημα σας ειναι η Ωφ επιφανια με την Συνολικη.. εγω εχω μια μονοκατικια 100 τμ κυρια χρηση αρα ωφελιμη με υπογειο 30 τμ αρα ΜΘΧ ..να σου πω την αληθεια φοβαμε να βαλω συνολικη επιφανεια 130 και οφελιμη 100 ... εξαλλου στο Ε9 στην αδεια σε ολα φαίνεται 100 κυρια χρηση τα 30 τμ φαίνονται μεν αλλα σε αλλο κωδικο στο Ε9 .. 

Link to comment
Share on other sites

george68 το σωστό για το ΠΕΑ είναι να βάλεις ωφέλιμη 100 και συνολική 130...

αφού στο Ε9 και στην άδεια κύριοι χώροι είναι 100 εσύ δεν εχεις πρόβλημα! Διασταυρώνουν ωφέλιμη ΠΕΑ με κύρια χρηση αδειας και Ε9.

Link to comment
Share on other sites

οι παραπανω εχουν το πρόβλημα με το κλιμακοστασιο που στο Ε9 είναι δηλωμένο σαν κυρια χρηση μαζί με το σπίτι.

Εσύ εχεις υπογειο βοηθητικό χωρο ξεχωριστά δηλωμένο στο Ε9...

Link to comment
Share on other sites

σε εμάς φαίνεται στο Ε9 και το διαμέρισμα και το κλιμακοστάσιο σαν κύριοι χώροι ενώ στο ΠΕΑ φαίνεται κύριος χώρος μόνο το διαμέρισμα και ΜΘΧ το κλιμακοστάσιο. Χαζομάρες του συστήματος.... θα φάει άκυρο ένα διαμέρισμα καθόλα νόμιμο επειδή αυτοί δεν καταλαβαίνουν τι τους γίνεται 

Link to comment
Share on other sites

ζιο7 στην περίπτωση σου για να αντιμετωπιστεί αυτή η χαζομάρα του συστήματος και να συμβαδίσει ωφελιμη ΠΕΑ με κυρια χρηση Ε9 πρέπει να υποχωρήσει ή ο λογιστής και να αλλαξει το Ε9 δηλώνοντας το κλιμακοστάσιο βοηθητικό χώρο ή να υποχωρήσεις εσύ και να προσθέσεις στην ωφέλιμη και το κλιμακοστασιο......αστα να πάνε!

Link to comment
Share on other sites

ζιο7 στην περίπτωση σου για να αντιμετωπιστεί αυτή η χαζομάρα του συστήματος και να συμβαδίσει ωφελιμη ΠΕΑ με κυρια χρηση Ε9 πρέπει να υποχωρήσει ή ο λογιστής και να αλλαξει το Ε9 δηλώνοντας το κλιμακοστάσιο βοηθητικό χώρο ή να υποχωρήσεις εσύ και να προσθέσεις στην ωφέλιμη και το κλιμακοστασιο......αστα να πάνε!

 

Ο λογιστής είναι κάθετος ότι είναι παρανομία να το αλλάξει. Και σε εμάς το σωστό είναι κλιμακοστάσιο=ΜΘΧ, ακόμα και σε τηλεφωνική επικοινωνία με το ΕΤΕΑΝ αυτό μου είπαν (που γενικά είναι άσχετοι) αλλά σε 5 email που τους έστειλα με αυτό το θέμα δεν απαντάνε. Σε τυχόν έλεγχο στο τέλος πόσο έκθετος θα ήμουν αν δήλωνα το κλιμακοστάσιο σαν ΘΧ? 

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.