Μετάβαση στο περιεχόμενο

Πληροφοριακό Σύστημα Εξοικονόμηση Κατ’ Οίκον ΙΙ


Recommended Posts

  • Απαντήσεις 7,2k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Οικοδομική άδεια 115μ2, Ε9 103μ2 και ΠΕΑ 103μ2.Τι να κάνω;;Ταυτόχρονα έχω και χαρτί απο πολεοδομία ότι η άδεια έχει χαθεί.Να ανεβάσω μήπως το χαρτι αυτό και αφού ταυτίζονται πεα και Ε9 είμαι εντάξει;;;

Link to comment
Share on other sites

Το παιδί έχει την ψιλή κυριότητα ενός ακινήτου των ΔΥΟ γονιών του.

Γιατί στο Ε9 έχει ΔΥΟ εγγραφές του ακινήτου που δείχνει την ψιλή κυριότητα από τον κάθε γονέα,

και άρα έχει ΔΥΟ ΑΤΑΚ;

 

Πως πρέπει να περαστεί στο σύστημα ΔΥΟ φορές από 50%;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα συνάδελφοι, εχω μια απορια, θελει φιλος να του εκδοσω το ΠΕΑ, εχω την πιστοποιηση  απλα δεν εχω καταλαβει το προγραμμα ανοιγει την Δευτερα για την Αττικη , πρεπει να την εχει για να κανει την αιτηση, η χρειαζεται αφου υποβαλει την αιτηση?

Link to comment
Share on other sites

Απότι διάβασα στο παράρτημα 1Α στην σελίδα 2 για μονοκατοικία πρέπει να είναι ίδια τα τετραγωνικά του ΠΕΑ με τα τετραγωνικά της άδειας, ενώ για διαμέρισμα τα τετραγωνικά του ΠΕΑ πρέπει να είναι ίδια με τα τετραγωνικά του Ε9.

 

Και κάτι ακόμα, αν η άδεια έχει ημερομηνιά 1980, το σπίτι έχει χτιστεί το 1980 και στο Ε9 έχουν γράψει 1979 υπάρχει πρόβλημα;;Αφορά αίτηη που έχει ήδη υποβληθεί οπότε φαντάζομαι καλό θα είναι να κάνω τροποποίηση του Ε9.

 

Σας ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Από τους συναδέλφους των πρώτων Περιφερειών που είχαν μη ολοκληρωμένες αιτήσεις μέσα στο σύστημα και δεν τους άφηνε να περάσουν τις παρεμβάσεις (ήταν ανενεργό το πεδίο) έχουμε κάποιο νεότερο;

Έγινε τίποτα ή συνεχίζεται το δούλεμα; 

Link to comment
Share on other sites

lloyd : ναι, σήμερα μπόρεσα και υπέβαλλα οριστικά αίτηση που είχα μέσα στο σύστημα και ήταν ανενεργό έως χθες το πεδίο των παρεμβάσεων χωρίς όμως να μπορώ να υποβάλλω νέα αίτηση (για Κεντρική Μακεδονία).

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.