Μετάβαση στο περιεχόμενο

Εξοικονομώ ΙΙ - Πληροφοριακό σύστημα (Οδηγός φωτογραφιών)


Recommended Posts

Καλησπέρα σε όλους...είμαι νέα στο αντικείμενο και κλήθηκα να κάνω αιτήσεις για κάποιους συγγενείς μου κ δυστυχως δυσκολέυομαι....όταν θα πάω να κάνω την αίτηση  μπαίνω ως σύμβουλος έργου κ μπαίνω με τους κωδικούς taxisnet του πελάτη??? Ή σύνδεση ως ωφελούμενος και παλι με τους κωδικούς taxisnet του πελάτη?

Κ κάτι ακόμη , επιχείρησα να μπω ως σύμβουλος έργου και μου έχει κάτω απο το επώνυμο πεδίο <<κωδικός>> τι μπαίνει εκεί?

Ευχαριστώ πολύ και όποιος έχειτην διάθεση κ το κουράγιο να πει αναλυτικά την διαδικασία από την αρχή θα το εκτιμούσα πάρα πολύ.

Ευχαριστώ για το χρόνο σας.

Link to comment
Share on other sites

Σύμβουλος έργου εσύ. Με δικούς σου κωδικούς taxis

Ωφελούμενος. Ο πελάτης, Με δικούς του κωδικούς taxis.

 

Στη σύνδεση για την οποία δεν έχω βγάλει φωτό:

  1. Είσοδος στο πληροφοριακό σύστημα
  2. Σύνδεση ως "........." (αναλόγως ως τι συνδέεσαι)
  3. Προχωράει στην πύλη του taxis όπου ζητούνται οι κωδικοί taxis
  4. Ζητάει εξουσιοδότηση για να τραβήξει τα στοιχεία σου από το taxis. Πατάς το πλήκτρο "Εξουσιοδότηση".
  5. Γυρνάει στη σελίδα του Εξοικονομώ ΙΙ όπου:
    1. Εάν συνδέθηκες για 1η φορά ζητάει το mail σου. Σου στέλνει e-mail με σύνδεσμο για να επιβεβαιώσεις το mail σου ή τον κωδικό.
    2. Εάν έχεις επιβεβαιώσει το mail σου έχεις ήδη λογαριασμό και σε πάει στις αιτήσεις
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Μην ανησυχείς απλά έκανες επαλήθευση email και καταχωρήθηκες στο σύστημα.

Όταν ανοίξει η περιφέρεια σου θα μπεις να κάνεις την αίτηση κανονικα.

 

Καλησπέρα, είναι σίγουρο αυτό? Μπορεί να το επιβεβαιώσει κάποιος διότι έπαθα και εγώ το ίδιο, έβαλα κωδικούς ΤΑΧΙSNET για Περιφερεια ΑΤΤΙΚΗ και εχω φτασει μεχρι την επαληθευση email (δεν την εκανα ακομα).

Link to comment
Share on other sites

Αλήθεια, μπορεί κανείς να κάνει την αίτηση ως σύμβουλος αν είναι απλά μηχανικός ή χρειάζεται να είσαι κάποιου είδους σχετική εταιρεία; Ένας συνάδελφος που έχει 26 αιτήσεις να κάνει μου είπε ότι για κάθε μια θα μπαίνει με τους κωδικούς του κάθε πελάτη, οπότε υπέθεσα ότι υπάρχει κάποιος λόγος (διασταύρωση στοιχείων?) και είναι προτιμότερο να μπαίνεις με τους κωδικούς του πελάτη...

Link to comment
Share on other sites

Ο συναδελφος δε θα προλαβει να ενταξει και τις 26 :( εκτος αν εχει προσωπικο 10 ατομα και αλλος τελικα κανει την αιτηση του πελατη του.

Το δικαιο ειναι να ενημερωσει και τους πελατες του.

 

Το προγραμμα αναφερει οτι την αιτηση την κανει ο ωφελουμενος, τον βοηθα ο συμβουλος (που βλεπει την αιτηση του), αλλα την υποβαλει ο ωφελουμενος τελικα.

 

Εδω στην Πελοποννησο τελειωσε σε 4 ωρες.

Αν υπηρχε χρονος ολα θα ηταν ιδανικα και θα γινονταν ετσι.

 

Τι τεχνικη εταιρια; εδω συμβουλος μπαινει και μη μηχανικος αν θελει (στο οποιο διαφωνω απολυτα).

Edited by Sw0rdf1sh
Link to comment
Share on other sites

 

Σύμβουλος έργου εσύ. Με δικούς σου κωδικούς taxis

Ωφελούμενος. Ο πελάτης, Με δικούς του κωδικούς taxis.

 

Στη σύνδεση για την οποία δεν έχω βγάλει φωτό:

  1. Είσοδος στο πληροφοριακό σύστημα
  2. Σύνδεση ως "........." (αναλόγως ως τι συνδέεσαι)
  3. Προχωράει στην πύλη του taxis όπου ζητούνται οι κωδικοί taxis
  4. Ζητάει εξουσιοδότηση για να τραβήξει τα στοιχεία σου από το taxis. Πατάς το πλήκτρο "Εξουσιοδότηση".
  5. Γυρνάει στη σελίδα του Εξοικονομώ ΙΙ όπου:
    1. Εάν συνδέθηκες για 1η φορά ζητάει το mail σου. Σου στέλνει e-mail με σύνδεσμο για να επιβεβαιώσεις το mail σου ή τον κωδικό.
    2. Εάν έχεις επιβεβαιώσει το mail σου έχεις ήδη λογαριασμό και σε πάει στις αιτήσεις

 

Ερώτηση σε συμβατότητα είναι όλοι οι περιηγητές; 

Θα με βοηθήσει και ο γιός μου.

Το email επιβεβαιώσης έρχεται για τήν 1η αίτηση ή για κάθε νέα αίτηση έρχεται και διαφορετικό email;

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.