Μετάβαση στο περιεχόμενο

ΤΣΜΕΔΕ


polpol

Recommended Posts

Yorgos, ψάξε για κανένα άλλο φαρμακείο (δεν ξέρω βέβαια από ποιά περιοχή της Ελλάδας γράφεις). Πάντως εγώ σε 2-3 διαφορετικά φαρμακεία που έχω πάει, πάντα πληρώνω μόνο τη συμμετοχή μου.

 

Αθήνα ?

 

αν ναι πες διευθύνσεις plzzzz

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 43
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

1) Στα Εξάρχεια: Μποτάση και Κωλέττη.

2) Στο Μαρούσι, το φαρμακείο πάνω στο σταθμό του ηλεκτρικού.

3) Όλα τα φαρμακεία στα Βριλήσσια.

 

Αν θυμηθώ και κανένα άλλο θα το γράψω. Γενικά δε μου έχει τύχει ποτέ να πάω σε φαρμακείο και να με βάλουν να πληρώσω το πλήρες ποσό.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Το αν πληρώνεις ολόκληρο το ποσό ή τη συμμετοχή εξαρτάται από τη σύμβαση του ΤΣΜΕΔΕ με τους τοπικούς συλλόγους φαρμακοποιών. Μόνο στην Αθήνα επετεύχθη το ορθό: πληρωμή μόνο της συμμετοχής. Σε όλο το υπόλοιπο Ελλαδιστάν (ή σχεδόν όλο στην περίπτωση που μου ξεφεύγει κάτι) ισχύει η κουραστική και χρονοβόρα διαδικασία που αναφέρθηκε.

Link to comment
Share on other sites

Γιαυτό και γω υποστηρίζω την ένωση με τα άλλα ταμεία. Τέτοιο μπουρd@@lo που είναι καλύτερα να διαλυθεί. Καλύτερα να είμαστε μαζί με γιατρούς και δικηγόρους γιατί οι μηχανικοί έχουν καταντήσει ζώα!

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτησω κατι, απο την ημερα εξετασης στο τεε ποσο καιρο να υπολογιζω για ειδοποιηση απο το τσμεδε? Θα το προλαβουμε το καλοκαιρι ή θα μας πιασει ο χειμωνας? :D

Link to comment
Share on other sites

Για δικηγόρους δεν ξέρω αλλά και των γιατρών τα ίδια σύσκατα είναι - έχω φίλο ντόκτορα. Εκεί τους σώζει μόνο η συναδελφική αλληλεγγύη. Οι φαρμακοτρίφτες δε, μόνο τεμενάδες δεν τους κάνουν. Ό,τι παίρνουν τσάμπα. Αλλά και για τους δικηγόρους έχω ράμματα: αν διαφεύγει είναι από τις λίγες επαγγελματικές πανεπιστημιακές ομάδες που πρέπει να περάσουν από πρακτική/άσκηση - οι περισσότεροι ασκούμενοι δεν μπορούν να πληρώσουν οπότε επιλέγουν τη μη ασφάλιση. Αλλά σαρπράιζ: είτε έχουν την εκ του νόμου δυνατότητα να καλύπτονται από τον ασφαλιστικό φορέα των γονέων τους είτε μπορούν να φέρουν παράλληλα την ιδιότητα του μεταπτυχιακού φοιτητή ή του στρατιώτη, ώστε να είναι ασφαλισμένοι στο Δημόσιο. Άσε...μακρυά...

 

Πάνο μου, μη βάζεις τα χεράκια να βγάλεις τα ματάκια. Άλλα παρασκηνιακά παίζουν με τα ταμεία. Μόνο να εύχεσαι να μην αλλάξει τίποτα και να αρχίσουν να θερίζουν εγκεφαλικά και καρδιές (θέε μου, σχώρα με) μπας και λιγοστέψουν οι συνταξιούχοι. Μετά όταν οι νέοι αναλάβουμε τα πόστα...βλέπουμε.

 

Κυριάκο, υποτίθεται ότι σε ένα μήνα το πολύ σε ειδοποιούν από το ΤΣΜΕΔΕ. Αλλά καλού κακού σε λίγο καιρό πέρνα μια βόλτα (όχι τηλέφωνο...δε θα το σηκώνουν).

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Το φορουμ αφορα ολους. Δεν γραφουμε κεφαλαια γιατι ειναι δυσαναγνωστα :D

Διαβασε τους κανονες συμμετοχης κ καλωσηρθες.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ βρήκα τρόπο να μιλήσω με υπάλληλο στα κεντρικά του ΤΣΜΕΔΕ.

Αφού για πολλές ώρες και μέρες δεν απαντούσαν στα τηλ πήρα ΣΤΟ ΓΡΑΦΕΙΟ ΠΡΟΕΔΡΟΥ!!!! Τους τα έψαλα ένα χεράκι τηλεφωνικά και μετά από λίγο με πήρε μιά εξυπηρετικότατη υπάλληλος και σε 5 λεπτά έλυσα ένα πρόβλημα που με ταλαιπωρούσε αρκετό καιρό.

Θα πρότεινα σε όλους να τηλεφωνήσουν ομοίως στο γραφείο Προέδρου ... κατ' αρχήν θα εξυπηρετηθούν (ελπίζω) και ίσως με επανειλημένες ενοχλήσεις αποφασίσουν να στελεχώσουν ένα υποτυπώδες τηλεφωνικό τμήμα.

 

Να σημειώσω πω κανείς δεν σχολίασε το ΕΠΙΕΙΚΩΣ ΑΘΛΙΟ ΑΥΤΟΜΑΤΟ ΤΗΛΕΦΩΝΙΚΟ ΣΥΣΤΗΜΑ που μόνο αυτός που έφτιαξε το οργανόγραμμα της υπηρεσίας καταλαβαίνει ποια επιλογή να επιλέξει προκειμένου να μιλήσει σε κάποιον αρμόδιο για το θέμα που τον ενδιαφέρει.

 

Θα πρότεινα στους υπεύθυνους του ιστοχώρου να κοινοποιούσαν κάποια από τα post στο ΤΣΜΕΔΕ για να ακούσουμε επιτέλους (αν μας κάνουν την τιμή να μας απαντήσουν) και τον αντίλογο.

 

Υπογράφω στο post για να μην θεωρηθεί ανυπόγραφη καταγγελία.

 

Βασίλης Η. Σμυρόγλου

Τοπογράφος Μηχανικός

email: [email protected]

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.