Μετάβαση στο περιεχόμενο

Τροποποιηση δανειου στο εξοικονομω


transit

Recommended Posts

Καλημερα,

 

Προχωρησα το προγραμμα για ληψη δανειου απο Τραπεζα.

Δυστυχως υπαρχουν οικονομικες προστριβες με την Τραπεζα και το πιο πιθανο ενδεχομενο ειναι να αποριφθει η αιτηση.

Επειδη το ποσο δανειου ειναι σχετικα μικρο, θα συνεχισουμε χωρις δανειο, με μετρητα.

Πως τροποποιεις την αιτηση, ετσι ωστε απο δανειο να συνεχισει με μετρητα να ξεμπερδευω απο αυτο το βραχνα?

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, transit said:

...και εμπνευση?

Συνεννόηση με τον σύμβουλο έργου που έχεις και πιθανά του αναθέτεις να κανει τις αναγκαίες ενέργειες ή και διαδικασίες για αυτό. Ρωτάς και πιθανό έξτρα κόστος για την εξτρά υπηρεσία που θα του αναθέσεις.

Link to comment
Share on other sites

ενημερωση σε οσους τυχει παρομοια περιπτωση,

στελνεις το δανειο ως εχει με σημειωση οτι ειναι ακυρη η διαδικασια και θελετε να γινει με ολικη εξοφληση μετρητων.

Η αιτηση βγαινει ακυρη απο την Τραπεζα και την ξανακανεις σωστα και την στελνεις εκ νεου.

Δυστυχως το συστημα του ΥΠΕΝ δεν δεχεται τροποποιηση εαν επιλεξεις ειτε με δανειο ειτε με μετρητα,

δεν υπαρχει γυρισμος και υπαρχει αυτη η διαδικασια.

Link to comment
Share on other sites

οχι....

αν υποθεσουμε οτι εχεις αρχισει την αιτηση (και εχεις επιλεξει πχ οτι θες δανειο...)

δεν μπορεις να γυρισεις πισω και να αλλαξεις την επιλογη.

Πρεπει να παει στη τραπεζα να συνεννοηθεις για ακυρωση και να την κανεις εκ νεου.

Στην δικη μου περιπτωση για να γινω πιο αναλυτικος,

ειχα αρχισει με δανειο για ευνοητους λογους οτι ηθελα να μην επιβαρυνθω αμεσα με ενα μεγαλο ποσο.

Σε συνεννοηση με γνωστους μου απο τραπεζα, με κατευθυναν επειδη υπαρχει εμμεση οικογενειακη εμπλοκη με επιχειρηματικο δανειο,

(δηλαδη ειναι κοκκινη στον Τειρεσία) να κανω την αιτηση μου με μετρητα γιατι αλλιως η τραπεζα θα μου απορριψει συνολικα το προγραμμα

και οχι μονο το δικο μου ποσοστο, αλλα το 100% του προγραμματος....

Μπροστα σε αυτο τον κινδυνο λοιπον προχωρησα σε (αναγκαστικη) ακυρωση  και τωρα ειμαι σε φαση που περιμενω την τραπεζα να μου την ακυρωσει για 

να την καταθεσω εκ νεου με μετρητα.

 

Δυστυχως αυτο το περιεργο κλειδωμα μονο προβληματα φερνει, καθως ανα πασα στιγμη μπορει να βγει

και να πρεπει να γυρισεις σε μετρητα γιατι πχ ανακαλυψες οτι η τραπεζα δεν σου εγκρινει μια δανειοδοτηση,

ειτε γιατι ξαφνικα σου πεσανε καποια μετρητα και εχεις ευχέρεια να δωσεις ενα ποσο.

 

Τεσπα, ας γινει η δουλεια εστω και με αυτα τα προβληματα :) 

Link to comment
Share on other sites

εμενα επειδη έχει ενα πρόβλημα το ΠΣ της Εθνικης σε ενα σφάλμα που δεν μπορούν να βρούν, μου είπαν να ακυρώσω και να ξαναυποβάλλω. Το κάνω ελεύθερα χωρίς να χρειάζεται να μου στείλει η τράπεζα κάποια εγριση για να ακυρώσω.

Link to comment
Share on other sites

Μόλις τώρα, katrmp said:

εμενα επειδη έχει ενα πρόβλημα το ΠΣ της Εθνικης σε ενα σφάλμα που δεν μπορούν να βρούν, μου είπαν να ακυρώσω και να ξαναυποβάλλω. Το κάνω ελεύθερα χωρίς να χρειάζεται να μου στείλει η τράπεζα κάποια εγριση για να ακυρώσω.

δεν ισχυει αυτο που λες.αν σου βγαλει σφαλμα δεν μπορεις να κανεις απολυτως τιποτα.εισαι εκει δεσμευμενος μεχρι να επιλυθει το σφαλμα.για να μπορεις να κανει το οτιδηποτε πρεπει να παει η αιτηση στην τραπεζα και να σε εγκρινει η να σε απορριψει αντιστοιχα.το μονο που μπορεις να κανεις στο σφλαμα ειναι να ακυρωσεις ολη την αιτηση απο την αρχη.οχι την αιτηση δανειου,την αιτηση του προγραμματος εξ αρχης!

Link to comment
Share on other sites

δηλαδη αν πατησω ακυρωση αιτησης δανείου τι θα βγάλει? αφού υπάρχει αυτη η ευχέρεια. Οχι ακύρωση όλης της αίτησης αλλά μόνο του δανείου . Εχει τέτοια επιλογη.

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.