Μετάβαση στο περιεχόμενο

[ΤΣΜΕΔΕ] Ειδική προσαύξηση


grmaster

Recommended Posts

Μου ήρθε χαρτί συνάδελφοι προχθές που λέει ότι με ενέταξαν στην ειδική προσαύξηση επειδή έκλεισα τα 35 με βάση το νόμο. Πρακτικά τι σημαίνει αυτό δλδ πόσο είναι το χαράτσι που πρέπει να πληρώσω? Γνωρίζει κάποιος άλλος συνάδελφος που έλαβε αντίστοιχη ειδοποίηση??

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 50
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Όχι. Από τώρα και στο εξής.

 

Συνάδελφος μου είπε ότι αν θέλεις μπορείς να εξαγοράσεις και τα προηγούμενα χρόνια, από εγγραφής σου στο ΤΣΜΕΔΕ και μέχρι σήμερα (στο λέω με επιφύλαξη όμως). Δεν ξέρω κατά πόσο έχει αξία όμως, με το σκεπτικό ότι σε 30 χρόνια χοντρικά που θα πάρεις σύνταξη εσύ πολλά θα έχουν αλλάξει. Και μάλιστα αν επιβιώσει το ασφαλιστικό σύστημα..

Link to comment
Share on other sites

Να γίνω κακός και να ρωτήσω αν υπάρχει ΤΣΜΕΔΕ και πρόνοια σύνταξης σε κάποια χρόνια ;

 

Αλλά οι πεφωτισμένοι νομοθέτες και λοιποί γνωστοί - άγνωστοι φρόντισαν να μην μπορούμε να ασκήσουμε το επάγγελμά μας αν δεν πληρώσουμε τις παράγκες ΤΕΕ/ΤΣΜΕΔΕ .

Link to comment
Share on other sites

  • 11 months later...

Συνάδελφοι, περί αιτήσεως διαγραφής απο την ειδική προσαύξηση, πρέπει να επισκεφθώ το υποκατάστημα τσμεδε της περιοχής μου ή υπάρχει κάπου στο ιντερνετ υπόδειγμα της άιτησης για να αποσταλλεί στα κεντρικά;

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.