Μετάβαση στο περιεχόμενο

Ψηφιακή Συνδρομή για ΦΕΚ.


Recommended Posts

Σκεφτομαι να ενδωσω και να κανω ψηφιακη συνδρομη στο Εθνικο τυπογραφιο για προσβαση σε ΦΕΚ για Τευχη Α' και Δ'. Δεν μπορω να ψαχνομαι καθε φορα που χρειαζεται καποιο ΦΕΚ και να τρεχω να το βρω με αλλους τροπους.

 

Η ερωτηση μου ειναι, γνωριζεται αν υπαρχουν περιορισμοι στην προσβαση? Δηλαδη θα μπορω να κατεβαζω οποιο ΦΕΚ και οσες φορες θελω κατα την διαρκεια της συνδρομης μου? Η θα σκασει κανας περιορισμος που θα μου λεει εχετε υπερβει το οριο ληψεων ΦΕΚ για παραδειγμα? Απλως θαλω να ενημερωθω πριν προβω στην οποια ενεργεια.

Link to comment
Share on other sites

Oχι δεν υπάρχει περιορισμός στο κατέβασμα. Άλλωστε γι αυτό εγγράφεσαι συνδρομητής.

Βέβαια δεν έχω μπει ποτέ να κατεβάζω μανιωδώς ότι βρώ μπροστά μου, αλλά δεν νομίζω ότι υπάρχει περιορισμός.

Από την άλλη, μή νομίζεις ότι όλα τα ΦΕΚ όλων των ετών είναι σκαναρισμένα σε pdf. Τα Δ' είναι μόνο μέχρι το 1986!

Link to comment
Share on other sites

Εξ όσων γνωρίζω, έχουν σκανάρει αρκετό υλικό σε pdf, πέραν αυτού που έχει αναρτηθεί στο site, αλλά δεν το έχουν ανεβάσει ακόμη.

Για κάποιον που έχει ανάγκη τα ΦΕΚ θεωρώ ότι αξίζει τον κόπο για γραφτείς συνδρομητής και ως προς τον αριθμό και το μέγεθος downloading δεν υπάρχει περιορισμός.

Link to comment
Share on other sites

Από αντιγραφή από τον τιμοκατάλογο του Ε.Τ:

 

ΤΕΥΧΟΣ ΕΝΤΥΠΗ μορφή ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΗ μορφή

Πρώτο (Α') 225 € 190 €

Δεύτερο (Β') 320 € 225 €

Τρίτο (Γ') 65 € ΔΩΡΕΑΝ

Τέταρτο (Δ') 160 € 80 €

Αναγκ. Απαλλοτριώσεων &

Πολεοδ. θεμάτων (Α.Α.Π.) 160 € 80 €

 

Α' και Β' και Δ' και Α.Α.Π. ---- 450 €

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά υπάρχουν και προπληρωμένες κάρτες των 5 και 20 ευρώ. Όσον αφορά την τιμή αγοράς για παράδειγμα, οι 8 σελίδες κοστίζουν 0,40 ευρώ. Τις κάρτες μπορείς να τις αγοράσεις και από εδώ: https://www.otesat-maritel.com/et/

Link to comment
Share on other sites

τον κακό τους τον καιρό.

συγνώμη αλλά αυτό που είδα είναι απαράδεκτο.

ολόκληρη τιμολογιακή πολιτική για φεκ.

ακου εκεί 0,20 για κάθε 8σέλιδο.

το απακορύφωμα της γυφτιάς τα παλιολαμόγια του κερατά.

να πληρώνουμε το κράτος για να μαθαίνουμε τους νόμους!!!!

είναι το εθνικό τυπογραφείο δεν είναι καμιά ιδιωτική εταιρεία.

Link to comment
Share on other sites

Μια γενικοτερη ερωτηση τωρα. ΦΕΚ απο ποτε υπαρχουν? Ποτε ξεκινησε η διανομη τους? Παντως οντως τωρα παρατηρησα πως δεν παρεχονται προγενεστερα του 86 για το Τευχος Δ και γενικοτερα του 76 για οποιοδηποτε Τευχος.

 

Δεν ξερω τι λετε αξιζει να δωσω 190+80 για ολα τα ΦΕΚ α μετα του 76 και Δ μετα του 86? Συνηθως στην πραξη ποιο παλιοτερα δεν συναντιωνται? Απλως τρωγωμαι να τα συγκεντρωσω και να φτιαξω αρχειο ωστε να μην χρειαστει να τρεχω απο εδω και απο κει για να τα συλλεγω.

 

Περα απο Α και Δ μας χρειαζονται αλλα σε μας τους Τοπογραφους Μηχανικους? Τα Β που ειναι οι υπουργικες αποφασεις χρειαζονται πουθενα?

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.