Μετάβαση στο περιεχόμενο

Virtual POS για πιστωτικές κάρτες από ΕΤΕ στα μέλη του ΤΕΕ, χωρίς συνδρομή – πάγια χρέωση


Engineer

Recommended Posts

giorgosv και εγώ έχω το virtual της ΕΤΕ αλλά σε επικοινωνία με την Εθνική δεν έχω βγάλει άκρη πως λειτουργεί. Μήπως μπορείς να με διαφωτίσεις;

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 34
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

On 30/10/2023 at 9:12 ΠΜ, giorgosv said:

Καλήμερα,

ενημερώθηκα απο τον λογιστή μου ότι πρέπει να γίνει κάποια δήλωση των POS στην πλατφόρμα της ΑΑΔΕ

https://www.aade.gr/dimioyrgia-mitrooy-meson-pliromon-pos-ton-epiheiriseon

Υποτίθεται ότι οι πάροχοι των POS δηλώνουν τα μηχανακια τους και φαίνονται στο σύστημα της ΑΑΔΕ. Αν όμως δεν φαίνονται πρέπει εμείς να τα προσθέσουμε στο σύστημα.

Έχω το virtual POS της ΕΤΕ (ibank e-Simplify), ξέρει κάνεις τι γίνεται με αυτό; Δεν φαίνεται στο σύστημα της ΑΑΔΕ.

Πήγα στην τράπεζα, μαύρα μεσάνυχτα.

Σε κάποιο άρθρο διάβασα ότι η δήλωση των pos αφορά μονο τις επιχειρήσεις που έχουν ταμειακή, ισχύει αυτό; Μήπως τελικά δεν χρειάζεται να κάνουμε τίποτα;

Η προθεσμία είναι υποτίθεται μέχρι τις 31/10/2023, όχι τίποτα άλλο, μη φάμε κάνα πρόστιμο...

giorgosv, μήπως μπορείς να μου δώσεις τα φώτα σου για το virtual της ΕΤΕ, καθώς το έχω και εγώ και εκτός του να μπαίνω με τους κωδικούς μου και να βλέπω τον λογαριασμό μου, δεν ξέρω πως λειτουργεί.

Link to comment
Share on other sites

Πως λειτουργεί τι να σου πω, δεν το έχω χρησιμοποιήσει παρά μια φορά που χρέωσα δική μου κάρτα για να δω αν πέφτουν τα χρήματα στον λογαριασμό μου. Λογικά ακολούθησα τα βήματα της ιστοσελίδας αλλά δεν θυμάμαι λεπτομέρειες αφου το έκανα το 2021.

 

Edited by giorgosv
Link to comment
Share on other sites

Εγώ όταν πηγαίνω να πραγματοποιήσω πληρωμή, στις συναλλαγές στο κάτω μέρος μου βγάζει ότι οι πληρωμές είναι απενεργοποιημένες διότι εκκρεμεί η ενεργοποίηση του λογαριασμού. Κατά τα άλλα καταλαβαίνω ότι εάν συμπληρωθούν όλα εκείνα τα πεδία και "πατήσω" εκτέλεση πληρωμής, αυτή θα γίνει και τέλος. Σωστά;

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Σχετικά με το virtual POS της ΕΤΕ (ibank e-Simplify, υπάρχει τεχνική εξυπηρέτηση (τηλ. 2104848589) όπου δίνεις τα στοιχεία σου και στο ενεργοποιούν. Κι εγώ το είχα 3 χρόνια και ούτε ήξερα πως να μπω. 

 

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.