Μετάβαση στο περιεχόμενο

Επικαιροποιημένη λίστα με (ΚΑΔ) των κλάδων που πλήττονται από την εξάπλωση του κορονοϊού - Μέσα και μηχανικοί


Engineer

Recommended Posts

21 λεπτά πριν, NeckBreaker said:

https://www.tvopen.gr/watch/23621/adonisgeorgiadhstrimhnhanastolhplhromongiaopoionexeiplhgei?fbclid=IwAR2XDwrsTvlvpsPmAudQqkcgZmcaIKshRpBjTpJBGboppUXX3vLmzoTzU70

Μετά το 17:00 για όσους ακόμα νομίζουν ότι θα πάρουν τα 800 ευρώ. Θα φάτε τρίμηνη αναστολή και σεμινάρια.

Το ξεκαθάρισε και δεν υπάρχει καμία αμφιβολία πλέον. 

Είμαστε πλούσιοι κατά το κράτος εξορισμού και συνεπώς ο δυνητικά ψεύτης και κλέφτης θεωρείται ψεύτης και κλέφτης.

Ανοίγει τεράστια συζήτηση το θέμα γιατί από τη μία υπάρχει ασάφεια για τα οικονομικά μας αλλά από την άλλη υπάρχει τεράστια κοινωνική προκατάληψη οπότε καλό είναι να υπογραμμιστεί για να ξέρουμε πως ακριβώς αντιμετωπιζόμαστε.

Link to comment
Share on other sites

28 minutes ago, NeckBreaker said:

τρίμηνη αναστολή και σεμινάρια.

Πρακτικά είναι πραγματικά μεγάλη νίκη, αφού:

1) Δεν μπορούν να λάβουν αναστολή, άτομα που εμφανίζουν διαρκή παραβατική συμπεριφορά γνωστοί με τη φράση εγκληματίες του κοινού ποινικού δικαίου. Και εμείς το καταφέραμε. Πήραμε αναστολή, και

2) «Εξαργυρώθηκαν» οι ποινές, παρέχοντας κοινωφελή εργασία

Link to comment
Share on other sites

Κούλης: Την ενίσχυση των 800 ευρώ θα λάβουν και όλοι οι ελεύθεροι επαγγελματίες

μπουμπουκος: συγνώμη παρεξήγηση

Διαγωσθήκαμε θετικοί στον κοροϊδοιό

 

Link to comment
Share on other sites

39 λεπτά πριν, Dimikonomou said:

Δοκίμασε κανείς να συμπληρώσει την φόρμα;

Ναι , μόλις την συμπλήρωσα με τηλεφωνική καθοδήγηση του λογιστή .

Έκανα την αίτηση για την αναστολή εργασίας! Τώρα τι θα πάρω δεν ξέρω... , αλλά ακόμη και ο λογιστής μου είπε ότι δεν ξέρει 100% καθώς άκουσε τον Άδωνι που τα ανέτρεψε όλα ...  μου είπε (αγανακτισμένος) να περιμένω να ξεκαθαρίσει κάπως τις επόμενες ημέρες το πράγμα , και επί λέξη μου είπε , κάνε εσύ την αίτηση να δούμε τι θα πάρεις ... Σεμινάρια? 800? τα @ρχίδι@ μου ?

Δυστυχώς .

Edited by tns
Link to comment
Share on other sites

4 λεπτά πριν, zxgr said:

"Την ενίσχυση των 800 ευρώ θα λάβουν και όλοι οι ελεύθεροι επαγγελματίες"

Έχει μια μερική δικαιολογία. Αν δεν κάνω λάθος οι υπάλληλοί των Μηχανικών (όσοι λίγοι έχουν υπάλληλους) παίρνουν τα 800 ευρώ οπότε θα μπορούσε να πει "αυτό εννοούσα!".

Εν πάση περιπτώσει μιλάμε για κοινωνική προκατάληψη αφού μας θεωρούν αυτομάτως πλούσιους (αναρωτιέμαι αν είδαν την προκατάληψη στον κόσμο και σε γκάλοπ).

Edited by curzondax
Link to comment
Share on other sites

Μόλις τώρα, Dimikonomou said:

Να ρωτήσω... είσαι μόνος σου στην επιχείριση; ή απασχολείς και προσωπικό;

ΙΒΑΝ σου ζητήθηκε; 

Μόνος μου.

ΙΒΑΝ δεν ζητήθηκε και επειδή ρώτησα και εγώ τον λογιστή το ίδιο πράγμα , μου απάντησε ότι υπάρχει στο taxis ! Αν δεν υπάρχει μπορείς πολύ εύκολα να το μπεις με τους κωδικούς και να το δηλώσεις!

Αυτά μου είπε , αν μου είπε ψέμματα , ψέμματα σου λέω και γω.  😄😁

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.