Μετάβαση στο περιεχόμενο

ΤΕΕ: Ζητά την παροχή οικονομικής ενίσχυσης 800 ευρώ σε όλους τους μηχανικούς


Tasos P

Recommended Posts

9 hours ago, imhotep said:

στα χαρίζω τα 192000 

άμα τα έχεις ανάγκη

μη μου ζητήσεις να πληρώσω το λογαριασμό από τα κορωνομνημόνια που θα επακολουθήσουν με αυτό το άλλοθι, γιατί αυτόν θα στον στείλω

δεν έχεις καταλάβει την κοροϊδία της κυβέρνησης κατά πως φαίνεται

θα μπορούσε αντί για το φιλοδώρημα που πολύ γουστάρεις να καταργήσει το τέλος επιτηδεύματος λ.χ.

συνάδελφε, εδώ θέλεις να σου χαρίσουν τα 600 του τέλους επιτηδεύματος τον χρόνο και θα μου χαρίσεις τα 192000 την μέρα;

τι θέλεις να κάνουν οι Ελληνικές Κυβερνήσεις; και να σου χαρίσουν το τέλος επιτηδεύματος νομίζεις θα σωθείς. εδώ η παγκόσμια οικονομία πάει για φούντο 

τον λογαριασμό θα τον πληρώσουμε όλοι. αυτό δεν σημαίνει ότι θα σνομπάρω τα 600 ή τα 400 όταν το μόνο που έπρεπε να  κάνω είναι μία αίτηση στην εργάνη που διαρκούσε 3 λεπτά.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 20
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

On 28/4/2020 at 2:01 ΜΜ, Tasos P said:

συνάδελφε, πόση ώρα σου πήρε να κάνεις αίτηση; 

3 λεπτά; δεν νομίζω ότι διαρκεί περισσότερο.

και θα έπαιρνες 400 ευρώ χωρίς να παρακολουθήσεις ούτε ένα λεπτό,

το οποίο αντιστοιχεί σε 8000 ευρώ την ώρα ή 192.000 την ημέρα (θεωρητικά μιλώντας), ούτε supertanker να είχες δεν θα έβγαζες τόσα λεφτά.

καλά λεφτά δεν είναι;

 

Κλαίω !! Ο συγχωρεμένος ο Βέγγος ως κος Μπεϊζάνης (στο "Θα σε κάνω βασίλισσα") ωχριά μπροστά σου !!!!!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, steve aris said:

Κλαίω !! Ο συγχωρεμένος ο Βέγγος ως κος Μπεϊζάνης (στο "Θα σε κάνω βασίλισσα") ωχριά μπροστά σου !!!!!!!!!!!!

δεν ξέρω τι εννοείς αλλά τα 400 τα έπαιρνες με μια απλή αίτηση που διαρκούσε 3 λεπτά,

κανένας δεν φτιάχνεται ούτε χαλιέται με αυτά τα λεφτά, το θέμα είναι να υπάρξει επιστροφή στην κανονικότητα αλλά αυτό είναι προς το παρών πολύ ασαφές. 

Link to comment
Share on other sites

Αν δεν έχεις δει την τανία, ασ' το...........

Σε κάμία περίπτωση δεν ήθελα να σε θίξω.  Απλά υπερδιόγκωσες ένα απλό ζήτημα !!  Όλοι μας προβληματιζόμαστε για το τι ξημερώνει στον κλάδο μας........

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, ξέρετε μήπως, εάν ένας Μηχανικός έχει ΚΑΔ ανενεργό (επειδή έχει κάνει διακοπή επιτηδεύματος), δικαιούται επιστημονικό επίδομα λόγω COVID; Εχει διευκρινιστεί αυτό;

Νομίζω πως για τους Δικηγόρους το επίδομα έχει κατωχυρωθεί για όλους, ακόμα και για αυτούς που δεν έχουν κάνει έναρξη, αρκεί να είναι εγγεγραμμένοι στα μητρώα....

Link to comment
Share on other sites

Τελείως παράλογο να δικαιούται.....

(θα έπαιρνα και γω αφού έχω κάνει διακοπή λόγω συνταξιοδότησης) 😉

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.