Μετάβαση στο περιεχόμενο

Ροπή κάμψης


 

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 106
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Μαλλον η κατερινα τον εχει κανει....Εμενα μαρεσει το 0.1333 στην πλακα....

 

Στογγυλοποιησε το βρε κατερινα δε γινονται αυτα στη πραξη...Φανταζεσαι το Μητσο με το παχυμετρο να λεει "Εεε παιδια χασαμε 0.003μ.."

Link to comment
Share on other sites

Κοίταξε λίγο τη Δ7. Έχει ελεύθερο άνοιγμα 4.55m, και τα υποστυλώματα εκατέρωθεν είναι 0.25m, σύνολο 5.05m. Εσύ είπες 4.80m.. το ακριανό υποστύλωμα Κ9?

 

Χοντρικα το μισο υποστηλωμα απο καθε μερια θα παρεις...Το μισο που μενει στο Κ9..εε ας το αφησουμε...Μην παιζουμε τωρα με το .25

Link to comment
Share on other sites

Μαλλον η κατερινα τον εχει κανει....Εμενα μαρεσει το 0.1333 στην πλακα....

 

Στογγυλοποιησε το βρε κατερινα δε γινονται αυτα στη πραξη...Φανταζεσαι το Μητσο με το παχυμετρο να λεει "Εεε παιδια χασαμε 0.003μ.."[/QUO

 

τον φανταζομαι τον μητσο.μασ ειπαν 3 δεκαδικα,γι αυτο.καμια καλη ιδεα αν τελικα η ροπη στην τριτη στηριξη βγαινει θετικη?

Link to comment
Share on other sites

3 δεκαδικα???Σε ποια σχολη εισαι??

 

Πραγματι βγαινει θετικη εκει η ροπη... Θα οπλισεις αναλογα..Δηλαδη οπλισμο κατω...Αλλα μου φαινεται λιγο περιεργο αυτο....

Link to comment
Share on other sites

αυτο που βλέπω, δεν το πιστεύω, θεωρώ ότι γίνεται κάποια πλάκα

 

edit: δεν φταίει το κατερινάκι, τι να σου κάνει, έτσι της είπε ο φωστήρας που κανει το μαθημα (δηλαδή κανάς χαμάλης διδακτορικός που θα βγει στα 40 πρωτη φορά στην πιάτσα και που μπετά/σιδερα έχει δει μονο στους κόμβους που σπάei στα εργστήρια, ξερετε με Φ6, Φ10 διαμήκη, κολωνα 20x20 etc)

Παρακαλώ την κατερινα να με διεψευσει αν αυτος που το ειπε δεν ειναι χαμάλης του καθηγητη

Link to comment
Share on other sites

εντελώς μαράκι μου

 

edit:στα τσακ ειμαι και καμμια μέρα θ'αρχίσω και θα δίνω ονόματα με links και θα γίνει κανα μπάχαλο πάλι

Link to comment
Share on other sites

αυτο που βλέπω, δεν το πιστεύω, θεωρώ ότι γίνεται κάποια πλάκα

 

edit: δεν φταίει το κατερινάκι, τι να σου κάνει, έτσι της είπε ο φωστήρας που κανει το μαθημα (δηλαδή κανάς χαμάλης διδακτορικός που θα βγει στα 40 πρωτη φορά στην πιάτσα και που μπετά/σιδερα έχει δει μονο στους κόμβους που σπάei στα εργστήρια, ξερετε με Φ6, Φ10 διαμήκη, κολωνα 20x20 etc)

Παρακαλώ την κατερινα να με διεψευσει αν αυτος που το ειπε δεν ειναι χαμάλης του καθηγητη

 

βασικα πιστευω οτι ξερει την δοθλεια του.ετσι εχει δειξει τουλαχιστον σε μασ που δεν ξερουμε πρακτικα θεματα.εχει γινει καποια χοντραδα?

Link to comment
Share on other sites

3 δεκαδικα???Σε ποια σχολη εισαι??

 

Πραγματι βγαινει θετικη εκει η ροπη... Θα οπλισεις αναλογα..Δηλαδη οπλισμο κατω...Αλλα μου φαινεται λιγο περιεργο αυτο....

 

αυτο ομωσ δεν σημαινει οτι εφελκυεται η κολωνα??πωσ γινεται αυτο???

δηλαδη να το αφησω οπωσ το εχω κανει?

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.