Μετάβαση στο περιεχόμενο

Επαγγελματικά Δικαιώματα ΗΜ Τ.Ε


Recommended Posts

οι ηλεκτρολόγοι μηχανικοί ΤΕ έχουν δικαιώματα ως προς την κατασκευή, συντήρηση και λειτουργία εγκαταστάσεων σύμφωνα με το ΠΔ108/2013 για την μελέτη δεν έχει εκδοθεί κάποιο ΠΔ

11 ώρες πριν, zetc93 said:

Και αυτά που γράφει η άδεια ασκήσεως επαγγέλματός μου τι είναι?

αφού εσύ δήλωσες ότι διαθέτεις άδεια υπομηχανικού, οπότε είναι τα δικαιώματα υπομηχανικού. Αναρωτιέμαι πως κατάφερες και σου έδωσαν άδεια υπομηχανικού το 2019, εγώ πήρα άδεια 20 χρόνια πριν από εσένα και δεν είναι άδεια υπομηχανικού. Μάλλον πήγες σε υπηρεσία που είχε στοκ χαρτιά από το '70.

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

zetc93: Να εγγραφείς μόνο εκεί που υπάρχει κάποιος λόγος και όχι όπου μπορείς.

Αν εργάζεσαι σε εταιρεία τι θα κερδίσεις με την εγγραφή στο ΤΕΕ; Μάλλον τίποτα.

Για τα αποδεικτικά απασχόλησης ρώτα την υπηρεσία που θα σου αναβαθμίσει την άδεια.  

Τα επαγγελματικά δικαιώματα είναι (γενικά) μια πικραμένη ιστορία όπως φαίνεται μέσα από τα πολυάριθμα θέματα του παρόντος φόρουμ.

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

3 λεπτά πριν, Ρrometheus said:

....

1- Αν εργάζεσαι σε εταιρεία τι θα κερδίσεις με την εγγραφή στο ΤΕΕ; Μάλλον τίποτα.

....

2- Τα επαγγελματικά δικαιώματα είναι (γενικά) μια πικραμένη ιστορία όπως φαίνεται μέσα από τα πολυάριθμα θέματα του παρόντος φόρουμ.

 

Επειδή συμφωνώ μαζί σου στον μέγιστο βαθμό στο 2 με την πικραμένη ιστορία

Νομίζω πως όπου λαμβάνει δικαίωμα να κάνει εγγραφή να την κάνει. Ειδικά στο ΤΕΕ.

Θα πληρώνει μια συνδρομή τον χρόνο…. Σιγά…. Μπορεί όμως να παίξουν πολλά μα πολλά σενάρια άγνωστα σε όλους μας για όρους και προϋποθέσεις που μπορεί να υπάρξουν σχετικά με την πικραμένη ιστορία.

 

Καθαρά υποκειμενική άποψη φυσικά. Ο ίδιος πρέπει να αποφασίσει.

Link to comment
Share on other sites

 Didonis: Η ουσία ακριβώς αυτή που λες είναι. Η κάθε περίπτωση έχει τις ιδιομορφίες της και κάθε επιλογή τα παρεπόμενά της.  

Απλά θα ήθελα να επισημάνω στους νέους συναδέλφους ότι δεν υπάρχει κάποια απόλυτη αλήθεια που την κρατάει κάποιος κρυφή.

Στην αρχή όλα φαίνονται βουνό. Προσεκτικές κινήσεις (όχι βιασύνη) και όλα θα πάνε καλά.

Link to comment
Share on other sites

20 ώρες πριν, zetc93 said:

Και αυτά που γράφει η άδεια ασκήσεως επαγγέλματός μου τι είναι?

Συνάδελφε για να μην κουράζεσαι στο ψάξιμο αφού είσαι και νέος, να σε πληροφορήσω οτι ΔΕΝ υπάρχουν επ. δικαιώματα Ηλεκτρ. Μηχανικών ΤΕ.

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.