Μετάβαση στο περιεχόμενο

Στρατός και ΤΣΜΕΔΕ


Recommended Posts

Καλησπερες!Τον άλλο μήνα θα δώσω εξετάσεις στο ΤΕΕ.Βέβεαια Αύγουστο μπαίνω φαντάρος(πολύ πιθανόν).Για το καιρό που θα μαι φαντάρος πληρώνω κανονικά ΤΕΕ?Ξέρει κάποιος το ποσό?Ευχαριστώ

 

Παρατήρηση: Οι τίτλοι των θεμάτων πρέπει να είναι με σωστή ορθογραφία και με τόνους.

Παρακαλώ διαβάστε τους Κανόνες Συμμετοχής του forum.

Ευχαριστώ. acnt

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 24
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Εχει αναφερθει κ σε αλλο τοπικ αυτο....Η συνδρομη στο ΤΕΕ ειναι καπου 20Ε το χρονο....το ποσο αυτο το ξεχναμε.......Τα πολλα λεφτα πανε στο ΤΣΜΕΔΕ....καπου 975Ε το εξαμηνο.....Αν εισαι φανταρος γλιτωνεις ακπου 45Ε το μηνα για την ιατροφαρμακευτικη περιθαλψη που στη παρεχει ο στρατος.....υπολογισε ποσο βγανει...

Link to comment
Share on other sites

Κοιτα...πεταμενα δεν τα λες....συμπληρωνεις χρονια για τη συνταξη σου..αν δε θες να πληρωνεις επειδη εισαι φανταρος μην δωσεις ακομα εξετασεις στο ΤΕΕ ή προσπαθησε να κοπεις..(αρκετα δυσκολο το δευτερο) :wink:

Link to comment
Share on other sites

...Αν εισαι φανταρος γλιτωνεις ακπου 45Ε το μηνα για την ιατροφαρμακευτικη περιθαλψη που στη παρεχει ο στρατος.....υπολογισε ποσο βγανει...

 

 

.....εγώ ακόμα τα παίρνω τα λεφτά αυτά...και περάσαν χρόνια

Link to comment
Share on other sites

Κοιτα...πεταμενα δεν τα λες....συμπληρωνεις χρονια για τη συνταξη σου..

 

ΚΑΙ χρόνια εμπειρίας για ΜΕΚ-ΜΕΛ,το σημαντικότερο.....

 

Και δυνατότητα υπογραφής ψιλολοιδίων κατά τη διάρκεια της θητείας.

 

Και status στο βιογραφικό.

 

Όσο μεγαλύτερος είναι ο αριθμός ΤΕΕ,τόσο μυρίζεις ψαρίλα.....Δόξα τοις θεοίς που έχω 5ψήφιο.Κάτι είναι κ αυτό....

 

Βασικά δες το έτσι:πληρώνεις extra 1.200,00 ευρώ για να ανεβάσεις κατά 1+ χρόνο την εμπειρία σου.ΠΡΟΣΟΧΗ:ΜΗΝ ΧΑΣΕΙΣ ΑΠΟ ΑΥΤΗ ΤΗΝ ΚΙΝΗΣΗ ΤΗΝ ΕΠΙΔΟΤΗΣΗ ΝΕΩΝ ΜΗΧΑΝΙΚΩΝ....Εγώ το βούρλο την έχασα τότε....

 

Εδώ που τα λέμε όμως terry,ΠΟΙΑ ΣΥΝΤΑΞΗ???????????? :lol:

 

@ ikarnaris:όσο πας κ βελτιώνεις την υπογραφή σου φίλε! :lol:

Link to comment
Share on other sites

Γιατί, κοιτάζει κανείς τον αριθμό στο ΤΕΕ ??? Εγώ ποτέ δεν κοίταξα με όσους διπλωματούχους συνεργάστηκα.

 

 

Υ.Γ. προς zavi : Apoptygma Berzerk ?!?!? Εύγε !!! :)

Link to comment
Share on other sites

Για τα λεφτα του ΤΣΜΕΔΕ μιλαγα εγω....ενταξει η εγγραφη σε ΤΕΕ και ΤΣΜΕΔΕ πανε πακετο...

 

Για τη συνταξη μη βαρατε ρε παιδια ....οτι μου λενε, λεω και γω..

Link to comment
Share on other sites

@GeorgeS

 

Είπα να βάλω Das Ich ή Suicide Commando,αλλά αναθεώρησα κ ξεκινάω από πιο απαλά.Στο μέλλον κ γερμανικό spookshow!!!! :lol:

 

Τουλάχιστον αποστασιοποιούμαι από το αυστηρο προσωπείο που δημιούργησα και γίνομαι πιο ''light''.:lol:

 

Στο θέμα μας:

Ένας μικρός Α.Μ. ΤΕΕ είναι πάντα λόγος για τους μεγάλους Α.Μ. ΤΕΕ:

1.Σοβαρά μικρότερη αμοιβή κ υποτιμήσεις

2.Χαβαλέ

3.Πούλημα μούρης

4.Καταλαβαίνεις με ποιόν έχεις να κάνεις...δηλ αν ένας μικρός Α.Μ. ασχολείται με μαλακίες,είναι πάντα λόγος να χάσει το σεβασμό σου.Το ''μαλακίες'' ΔΕΝ το διορθώνω,όσοι ξέρουν,με καταλαβαίνουν :lol:

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.