Μετάβαση στο περιεχόμενο

αυθαίρετα: 3μηνη παράταση για την ανάρτηση δικαιολογητικών


Recommended Posts

3μηνη παράταση για την ανάρτηση δικαιολογητικών ν. 4014/2011 (Α’ 209) στον ν. 4178/2013 (Α’ 174)

Αθήνα, 05 Νοεμβρίου 2020
Edited by dimitris GM
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

"Μετά την πάροδο της παράτασης και με ευθύνη του ΤΕΕ θα κλειδώνονται όλοι οι λογαριασμοί των μηχανικών που θα έχουν εκκρεμότητες στο σύστημα"

ελπίζω ο μπαγλαμάς που το έγραψε να εννοεί ότι θα κλειδώνονται οι δηλώσεις με εκκρεμότητες και όχι οι λογαριασμοί

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Σε Δήλωση του Ν.4178/13 που είχε ως καταληκτική ημερομηνία την 8η/11/20 και δε συνεργάζεται ο ιδιοκτήτης (δεν έχει καταθέσει αμοιβή), το ΤΕΕ (πριν λίγες ημέρες) με συμβούλεψε να αφήσω "ανοιχτή" τη Δήλωση χωρίς να έχω την υποχρέωση κατάθεσης σχεδίων ή τεχνικών εκθέσεων, καθώς δεν υπάρχει τρόπος ακύρωσης...

Θέλω να πιστεύω πως θα κλειδωθεί η συγκεκριμένη Δήλωση κι όχι ο λογαριασμός μου.

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχουν στο σύστημα ένα σωρό "άκυρες" δηλώσεις ή σε κατάσταση επεξεργασία που δεν βρίσκω τρόπο να τις διαγράψω (υπάρχει τρόπος?)... Πως μπορεί να κλειδωθεί ο λογαριασμός μηχανικού? πλάκα κάνουμε??

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Προφανώς δεν αναφέρεται η ανακοίνωση σε δηλώσεις που είναι σε επεξεργασία ή σε Αρχική υποβολή χωρίς πληρωμή παραβόλου γιατί αυτές δεν έχουν ηλεκτρονικό κωδικό.

Αναφέρεται σε δηλώσεις που έχει γίνει αποπληρωμή προστίμου, είναι σε Οριστική Υπαγωγή, έχει δοθεί Βεβαίωση.....και ο μηχανικός δεν έχει επισυνάψει τα δικαιολογητικά (ολοκλήρωση Β' Φάσης).

Και πάλι θα πρέπει να εννοεί "κλείδωμα συγκεκριμένης δήλωσης".

Link to comment
Share on other sites

Guest
Αυτό το θέμα πλέον έχει κλείσει για περαιτέρω απαντήσεις.
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.