Μετάβαση στο περιεχόμενο

Recommended Posts

Καλησπέρα σας,

Θα ήθελα να ρωτήσω κάποια πράγματα σχετικά με την αντιπαροχή.

Έχω μια  κατοικεία  και θέλω να την δώσω για αντιπαροχή. 

Είναι καλό να έχω δικό μου μηχανικό ή αρκεί το συμβόλαιο που θα αναφέρουμε όλα αναλυτικά με τον δικηγόρο?

 Έχει κάνει κάποιος αντιπαροχή ή γνωρίζει να μου πει άποψη για κάποιον κατασκευαστή? (π.χ.για ********** *********) ή να μου προτείνετε κάποιον που γνωρίζετε ότι είναι καλός ή ποιόν να αποφύγω ? 

Ευχαριστώ πολυ! 

 

 

Παρατήρηση.

Διαγραφή ονομάτων που δεν έχουν δώσει συναίνεση να αναφέρονται.

Didonis

Edited by Pavlos33
Link to comment
Share on other sites

5 λεπτά πριν, dimitris GM said:

κατ' αρχάς....προτεινω να σβησεις τα ονόματα

μετα

τα λεμε

 

Δεν είναι κρυφό ότι κάνουν αντιπαροχή, όπως και ότι αυτόι που κάνουν στην Κηφισιά δεν θα κάνουν στην Νεα Σμύρνη . Είναι  3 με 4 συγκεκριμένοι που σηκώνουν σήμερα  15 με 20 κατοικίες αυτή τη στιγμή στη Νεα Σμύρνη και όποιος έχει ασχοληθεί το γνωρίζει 

Link to comment
Share on other sites

άρα να υποθεσουμε Ελινα ότι η κατοικια σου ειναι Νεα Σμυρνη?

Θες να μας πεις και μετρα το οικόπεδο και συντελεστη Δομησης?

Οπως καταλαβαίνεις το θεμα αντιπαροχη ειναι μεγαλο και συνηθως οι κατασκευαστες δεν περιμενουν στη γωνία να δουν σε ποιον θα δώσεις το οικοπεδο σου.  Μαλιστα εσυ μιλησες για κατοικια, η κατοικια είναι μονη της στο οικοπεδο ή υπαρχουν και αλλες?

Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι εποχή για αντιπαροχή... Δεν θα σε συμφέρει... Αν μπορείς κρατήσου τουλάχιστον μια δεκαετία.

Link to comment
Share on other sites

μου αρέσει Ιάσονα η αισιοδοξία σου, παρότι δεν συμφωνώ με την λογική "ακόμα δεν τον είδαμε Γιάννη τον βαφτίσαμε" θα ήθελα να ξέρω, ως τότε να πάμε στο χωραφάκι του παπού να βάλουμε καμιά ντομάτα γιατί ώσπου να περάσει η δεκαετία δεν το βλέπω να την παλεύουμε.

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, ΙΑΣΟΝΑΣ said:

Δεν είναι εποχή για αντιπαροχή... Δεν θα σε συμφέρει... Αν μπορείς κρατήσου τουλάχιστον μια δεκαετία.

Ναι το ξέρω  αλλά δεν μπορώ να περιμένω και σε 10 χρόνια ποιος ζει ποιος πεθαίνει 

Link to comment
Share on other sites

στο λάθος δρόμο είσαι επέτρεψε μου να σου πω κοπελιά, δεν λέω μια γνώμη μηχανικού δεν βλάπτει αλλά πρέπει να δεις τι προσφορές έχεις. Δηλαδή να βάλεις μια αγγελία και να περιμένεις να δεις τι προσφορές θα έχεις.

Link to comment
Share on other sites

9 λεπτά πριν, Arche said:

στο λάθος δρόμο είσαι επέτρεψε μου να σου πω κοπελιά, δεν λέω μια γνώμη μηχανικού δεν βλάπτει αλλά πρέπει να δεις τι προσφορές έχεις. Δηλαδή να βάλεις μια αγγελία και να περιμένεις να δεις τι προσφορές θα 

Εχω προσφορές αλλα δεν μπορώ να αποφασίσω που να ξέρω εγώ αν ο αλλον όντως θα τηρήσει αυτά που θα συμφωνήσουμε π.χ. αν θα βαλει τα υλικά που είπαμε; δεν θα το καταλάβω ποτε, ή αν θα κάνουμε τα συμβόλαια και μετα δεν θα τον βρίσκω στα τηλ δεν το ξέρω εγω αυτο 

Edited by Elina Tyelyenchy
Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.