Μετάβαση στο περιεχόμενο

Νέα Αμοιβή Οικοδομικών Αδειών


Recommended Posts

  • Απαντήσεις 35
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

εγώ από οτι κατάλαβα στέλνεις την αίτηση στο ΤΕΕ με τα στοιχεία σου και το e-mail που θέλεις ([email protected]) και σου στέλνουν κάποιο κωδικό για να μπένεις στο σύστημα.

http://portal.tee.gr/portal/page/portal/TEE/MyTEE/amoibes

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Θα μπορούμε να το χειριζόμαστε από το δικό μας πρόγραμμα; Ξέρει κανείς; Εγώ π.χ. έχω το 4Μ-ΑΔΕΙΑ και θέλω να βγάλω μια προσφορά. Η εταιρεία δεν έχει βγάλει ακόμα πρόγραμμα ενώ το πρόγραμμα του ΤΕΕ είναι λίγο blackbox (και αργεί). Τον αλγόριθμο υπολογισμού τον έχει κανείς;

Link to comment
Share on other sites

Βρέθηκα σε μια ημερίδα σχετικά με το θέμα. Πολύ σύντομα θα κυκλοφορίσουν ανανεώσεις από τα πακέτα των εταιριών σχετικά με Αμοιβές Μηχανικών (4Μ, π systems κτλ).

 

Το ηλεκτρονικό πρόγραμμα του ΤΕΕ δεν είναι ιδιαίτερα δύσκολο απλά θέλει αρκετές ακόμα βελτιώσεις, άσε που ακόμα δεν έχω παραλάβει τους κωδικούς μου από το ΤΕΕ.

 

Όσο για τον αλγόριθμο από ότι κατάλαβα δεν άλλαξε κάτι πέρα από την Ενιαία Τιμή Αφετηρίας που από 44 έγινε 105 αν θυμάμε καλά.

Link to comment
Share on other sites

Τις υπολογίζει ΚΑΙ το ΤΕΕ. Στις συναλλαγές σου με την πολεοδομία θα χρησιμοποιείς το πρόγραμμα που είχες τόσο καιρό. Απλά στην όλη διαδικασία μπαίνει και το ΤΕΕ στο οποίο δηλώνεις το έργο που αναλαμβάνεις.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ κύριοι, πήγα σήμερα στην Πολεοδομία της Βούλας.

Ήθελα να ρωτήσω για την αμοιβή για κάποια κατεδάφιση.

Ο υπεύθυνος των φορολογικών, κ. Στ........ , μου είπε -" Δεν γνωρίζω. Θα πας στο ΤΕΕ για κωδικούς και εκείνοι θα σου βγάλουν το ποσό της αμοιβής και τον τρόπο απόδειξης της αμοιβής"

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.