Μετάβαση στο περιεχόμενο

Ενίσχυση για αγορά εξοπλισμού - ζητήματα που αφορούν προϋποθέσεις εισαγωγής


Recommended Posts

Για το εισόδημα δεν μπορούμε να πούμε ακόμη ποιο είναι μεγάλο και ποιο μικρό, εφόσον θα εξαρτηθεί από το μέσο εισόδημα των αιτούντων. Θεωρώ όμως πως εφόσον το μέσο υπολογίζεται σε παλιούς και νέους χωρίς διαχωρισμό, και μια και οι παλιοί έχουν 28-35.000 προϋπόθεση συμμετοχής, το μέσο θα κινηθεί σε αυτά τα επίπεδα. Οι νέοι όμως έχουν πριμοδότηση από το συντελεστή Γ ο οποίος για <5ετών είναι =1, σε αντίθεση με κάποιον π.χ. 15 ετών ο οποίος είναι στο Γ= 0,7. Υπομονή και θα δούμε...

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 764
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Κατ ΄εμέ δεν έχει ξαναϋπάρξει μεγαλύτερη παπαριά (συγνώμη κιόλας) από αυτό με το ΚΑΔ.

 

Δέν μπορεί κύριοι του ΕΣΠΑ στο παράρτημα Β υπουργικής απόφασης να αναφέρεται με υπογραφή υπουργού π.χ. ο ΚΑΔ 71.12.1 και στο προγραμματάκι που φτιάχτηκε να μην υπάρχει.

Ας ανεβάσουνε καινούργιο στο επενδύσεις ή ας προσθέσουνε ΚΑΔ. Σιγά το δύσκολο που τους είναι. Αλλιώς βλέπω κανά 20000 ενστάσεις.

Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ απο εισόδημα δεν ειμαι καλα.Αν εξαιρέσεις το 100 που θα το 'χουν νησια,ορεινοι μετα θα υπαρχει καταταξη,αν εγω ειμαι απο 15 εως 25 τι να το κανεις...

 

sundance 2007-2008 ε;

Link to comment
Share on other sites

Έχει κανείς ενημέρωση σχετικά με προηγούμενη συμμετοχή σε Προγράμματα Επιχορήγησης Νέων Ελευθέρων Επαγγελματιών και Νέων Επιστημών του Ο.Α.Ε.Δ; Συγκεκριμένα εγώ συμμετείχα στο πρόγραμμα το 2006, αποκλείομαι λόγω της επιχορήγησης η μπορώ να συμμετέχω λόγω de minimis;

Link to comment
Share on other sites

sundance δεν γνωριζω ακριβως ακομα,δεν το ψαξα μεχρι στιγμης

 

RΤouris το De minimis δεν το ειδα αλλα πρεπει να 'χεις παρει πολλα για να σε κοψουν απ αυτο,αποκλειεται απο οαεδ

Link to comment
Share on other sites

Να κάνω μια ερώτηση που είναι εν μερει off topic και δεν θελω να γινω κακοπιστος και απαισιοδοξος αλλα μηπως οι επιδοτησεις εχουν προβλημα τωρα που σκασανε εκλογες????

Link to comment
Share on other sites

Έχει κανείς ενημέρωση σχετικά με προηγούμενη συμμετοχή σε Προγράμματα Επιχορήγησης Νέων Ελευθέρων Επαγγελματιών και Νέων Επιστημών του Ο.Α.Ε.Δ; Συγκεκριμένα εγώ συμμετείχα στο πρόγραμμα το 2006, αποκλείομαι λόγω της επιχορήγησης η μπορώ να συμμετέχω λόγω de minimis;

 

Καλή ερώτηση... κι εγώ το ίδιο θα ρωτούσα, είχα πάρει κι εγώ την επιχορήγηση Νέων Επιστημόνων ΟΑΕΔ.

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.