Μετάβαση στο περιεχόμενο

Ενίσχυση για αγορά εξοπλισμού - ζητήματα που αφορούν προϋποθέσεις εισαγωγής


Recommended Posts

ρωτησε κανεις αν μπορει να επιδοτηθει τηλεοραση?

 

μάλλον χρειάζεσαι και τηλέφωνο ρε ηλιοχορέ εεεε ?

 

πάρε τηλέφωνο μάνα μου να μάθεις. :rolleyes:

 

Εδώ έχουμε χάσει τα αυγά και τα πασχάλια και εσύ ψάχνεσαι για την τιβί ?

:mrgreen::mrgreen:

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 764
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

...μηπως οι επιδοτησεις εχουν προβλημα τωρα που σκασανε εκλογες????

 

Μα...για αυτό ακριβώς δίνονται τώρα, λόγω εκλογών ;).

 

Και να θυμήσαι,σε παρακαλώ, να κάνεις έντιτ στα μηνύματά σου και όχι διπλοποστάρισμα.

Link to comment
Share on other sites

Ανήκω ακριβώς στο παράδειγμά σου με κωδικό δηλαδή 71.12.1 . Μου είπαν να περιμένω 1-2 μέρες μήπως και διορθωθεί η φόρμα, αλλιώς μου ανέφεραν σε email που έστειλα αυτό:

 

"Σε απάντηση του ερωτήματος σας, που αφορά στην Προκήρυξη του Υπουργείου Οικονομίας και Οικονομικών για την ενίσχυση Επιστημόνων-Ελευθέρων Επαγγελματιών σας ενημερώνουμε ότι θα πρέπει να αναλυθεί ο γενικός κωδικός σε κατώτερο υποκωδικό. Αυτό θα γίνει μέσω εφορίας."

 

Θα περιμένω και την άλλη εβδομάδα και βλέπουμε ...

 

 

Κατ ΄εμέ δεν έχει ξαναϋπάρξει μεγαλύτερη παπαριά (συγνώμη κιόλας) από αυτό με το ΚΑΔ.

 

Δέν μπορεί κύριοι του ΕΣΠΑ στο παράρτημα Β υπουργικής απόφασης να αναφέρεται με υπογραφή υπουργού π.χ. ο ΚΑΔ 71.12.1 και στο προγραμματάκι που φτιάχτηκε να μην υπάρχει.

Ας ανεβάσουνε καινούργιο στο επενδύσεις ή ας προσθέσουνε ΚΑΔ. Σιγά το δύσκολο που τους είναι. Αλλιώς βλέπω κανά 20000 ενστάσεις.

Link to comment
Share on other sites

H διαδικασια ειναι τελικα, παμε κανουμε αντιστοιχιση του παλιου καδ με τους νεους, παμε μετα γραφομαστε στο ependyseis.gr και παιρνουμε κωδικο εισοδου. συμπληρωνουμε τα στοιχεια μας στη φορμα υποβολης (το ηλεκτρονικο αρχειο) και το κανουμε εξαγωγη σε αρχειο xml. υστερα συμπληρωνουμε και την τραπεζα και τα αποστελουμε. υστερα περιμενουμε απο την τραπεζα να μας ειδοποιηση. σωστα? το ερωτημα μου ειναι που θα γραψουμε για το τι θελουμε να παρουμε? μαζι με την προκυρυξη υπηρχε και στο παραρτημα Ε μια αιτηση-εντυπο υποβολης. αυτο που το συμπληρωνουμε? πως το αποστελουμε?

Link to comment
Share on other sites

Στη φόρμα υποβολής υπάρχει πεδίο που λέγεται "Αναλυση Δαπανών"

 

H διαδικασια ειναι τελικα, παμε κανουμε αντιστοιχιση του παλιου καδ με τους νεους, παμε μετα γραφομαστε στο ependyseis.gr και παιρνουμε κωδικο εισοδου. συμπληρωνουμε τα στοιχεια μας στη φορμα υποβολης (το ηλεκτρονικο αρχειο) και το κανουμε εξαγωγη σε αρχειο xml. υστερα συμπληρωνουμε και την τραπεζα και τα αποστελουμε. υστερα περιμενουμε απο την τραπεζα να μας ειδοποιηση. σωστα? το ερωτημα μου ειναι που θα γραψουμε για το τι θελουμε να παρουμε? μαζι με την προκυρυξη υπηρχε και στο παραρτημα Ε μια αιτηση-εντυπο υποβολης. αυτο που το συμπληρωνουμε? πως το αποστελουμε?
Link to comment
Share on other sites

Θα πρέπει να περάσεις και από την τράπεζα (στο υποκατάστημα που δήλωσες), να καταθέσεις τα δικαιολογητικά και να φτιαχτεί φάκελος...

Link to comment
Share on other sites

εβλεπα μονο την πρωτη σελιδα... στον πινακα 3 και στον πινακα 4 που δεν εχω κατι να συμπληρωσω τα αφηνω κενα ή θα πρεπει να βαλω μηδενικες τιμες? πχ στον πινακα 4 στον αριθμο εργαζομενων να βαλω μηδεν?στον πινακα 5 τι θα γραψετε?

 

 

@sundance δεν ειχα δει οτι υπαρχει και αλλο θεμα. ευχαριστω.

Link to comment
Share on other sites

θα πρέπει να αναλυθεί ο γενικός κωδικός σε κατώτερο υποκωδικό.

 

Θα περιμένω και την άλλη εβδομάδα και βλέπουμε ...

 

Tους ρώτησες αν μετα θα γίνεσαι δεκτος για το πρόγραμμα;;

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.