Μετάβαση στο περιεχόμενο

Επιστροφές εισφορών πρόνοιας και εφάπαξ παροχών μισθωτών μηχανικών


Klalakos

Recommended Posts

Επιβεβαιώνω, και σε μένα τα ίδια. Είμαστε σε καλό δρόμο, αν προλάβουμε να μπουν & τα χρήματα προεκλογικά, «θα το κάψουμε κυρ Στέφανε».

 

edit: οκ, τώρα απογευματινή ώρα μια χαρά δούλεψε. Αίτηση υπεβλήθη.

Edited by AntonisHLMHX
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 162
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Και εγώ υπέβαλλα την μια αίτηση το απόγευμα αλλά την 2η (λόγω αλλαγής εργοδότη) δεν την παίρνει...

βγάζει

 

Αδυναμία υποβολής νέου αιτήματος για την ίδια χρονική περίοδο

:(

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, Klalakos said:

Και εγώ υπέβαλλα την μια αίτηση το απόγευμα αλλά την 2η (λόγω αλλαγής εργοδότη) δεν την παίρνει...

βγάζει

 

Αδυναμία υποβολής νέου αιτήματος για την ίδια χρονική περίοδο

:(

Το ίδιο ακριβώς και σε εμένα.

Link to comment
Share on other sites

 

1 hour ago, Vasilis.Kourakos said:

Το ίδιο ακριβώς και σε εμένα.

Έχω κάνει αναφορά στο 1555 από το πρωί και το έχουν διαβαθμίσει στο Β επίπεδο υποστήριξης και περιμένω

Βέβαια μέσα στην αίτηση επιστροφής που καταχωρήθηκε φαίνονται και τα ποσά του 2ου εργοδότη (όταν επιλέξω εκτύπωση και μου βγάλει το pdf) αλλά η γραμμή του αθροίσματος που έχει φέρει είναι μόνο για τον πρώτο

Κοινώς κουλουβάχατα

Edited by Klalakos
Link to comment
Share on other sites

Γνωρίζουμε αν τα ποσά που αναφέρει η αίτηση είναι καθαρά ή μικτά; Βλέπω -στα δικά μου τουλάχιστον- μια αναντιστοιχία με τα ποσά που έβλεπα στον ατομικό λογαριασμό ασφάλισης.

Link to comment
Share on other sites

On 4/12/2023 at 11:48 PM, AntonisHLMHX said:

Γνωρίζουμε αν τα ποσά που αναφέρει η αίτηση είναι καθαρά ή μικτά; Βλέπω -στα δικά μου τουλάχιστον- μια αναντιστοιχία με τα ποσά που έβλεπα στον ατομικό λογαριασμό ασφάλισης.

Τα ποσά που φαίνονται στον ατομικό λογαριασμό ασφάλισης συμπεριλαμβάνουν και τις εισφορές του εργοδότη. Γι'αυτό η υπάρχει αυτή η διαφορά

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

On 12/4/2023 at 9:16 ΠΜ, Klalakos said:

Και εγώ υπέβαλλα την μια αίτηση το απόγευμα αλλά την 2η (λόγω αλλαγής εργοδότη) δεν την παίρνει...

βγάζει

 

Αδυναμία υποβολής νέου αιτήματος για την ίδια χρονική περίοδο

:(

Το ίδιο εμφανίζει και σε μένα για τον 2ο εργοδοτη. Υπέβαλα τηλεφωνικά ένα αίτημα στο 1555 σήμερα το πρωι.

Link to comment
Share on other sites

18 ώρες πριν, dimtheod said:

Το ίδιο εμφανίζει και σε μένα για τον 2ο εργοδοτη. Υπέβαλα τηλεφωνικά ένα αίτημα στο 1555 σήμερα το πρωι.

 

Link to comment
Share on other sites

Και για εμένα δούλεψε κανονικά σήμερα η αίτηση του δεύτερου εργοδότη. Το θέμα είναι, επειδή δεν έχουν δηλωθεί ακόμη κάποιοι μήνες από τον δεύτερό μου εργοδότη, εαν θα εμφανιστεί καινούργια εγγραφή όταν θα το κάνει και θα μπορώ να κάνω συμπλήρωματική αίτηση γι'αυτή την περίοδο που εκκρεμεί.

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.