Μετάβαση στο περιεχόμενο

Εξοικονομώ-Αυτονομώ 2021 - Κλήρωση Επιθεωρητή Β' ΠΕΑ


Recommended Posts

  • Απαντήσεις 134
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

3 ώρες πριν, alej said:

Έχει σχέση συνάδελφε γιατί ως Β ΠΕΑ έχεις 15 εργάσιμες να ολοκληρώσεις.

Σαφώς έχεις δίκιο ως προς αυτό, αλλά οι 15 ημέρες είναι ψιλοθεωρητικές. 

Και πάλι δεν μπορώ να καταλάβω γιατί ζήτησαν τελικό έλεγχο χωρίς να έχουν ολοκληρώσει τις εργασίες.

Ειχα πάρει τηλ. στο helpdesk και μου είπαν ότι για να σε "πετάξουν εκτός" θα πρέπει να υπάρξει παρέμβαση από τον πελάτη. 

Προσωπικά (και μιλάω μόνο για εμένα) θα το άφηνα. Στη χειρότερη να έχανα 1 από τις 10 ζωές μου.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ σε μια περίπτωση μου είπαν ότι είναι έτοιμοι. Πήγα, πληρώθηκα αλλά έτοιμοι δεν ήταν. Τώρα περιμένω να τα τελειώσουν…

Link to comment
Share on other sites

21 ώρες πριν, GregDel said:

Σαφώς έχεις δίκιο ως προς αυτό, αλλά οι 15 ημέρες είναι ψιλοθεωρητικές. 

Και πάλι δεν μπορώ να καταλάβω γιατί ζήτησαν τελικό έλεγχο χωρίς να έχουν ολοκληρώσει τις εργασίες.

Ειχα πάρει τηλ. στο helpdesk και μου είπαν ότι για να σε "πετάξουν εκτός" θα πρέπει να υπάρξει παρέμβαση από τον πελάτη. 

Προσωπικά (και μιλάω μόνο για εμένα) θα το άφηνα. Στη χειρότερη να έχανα 1 από τις 10 ζωές μου.

 

1 λεπτό πριν, alej said:

Εγώ σε μια περίπτωση μου είπαν ότι είναι έτοιμοι. Πήγα, πληρώθηκα αλλά έτοιμοι δεν ήταν. Τώρα περιμένω να τα τελειώσουν…

Δεν μου είπε ευθέως τον λόγο αλλά από τα συμφραζόμενα κατάλαβα ότι έκανε τις εργασίες σε άλλο ακίνητο και ήλπιζε ότι θα του τύχαινε κάποιος επιθεωρητής που θα έκανε τα στραβά μάτια και θα τον περνούσε. Επίσης έκανα μια πλάγια απόπειρα να με δωροδοκήσει. Και το δίλημμά μου είναι αν πρέπει να αφήσω την υπόθεση ανοιχτή μέχρι να βάλει μυαλό και να κάνει τις εργασίες στο σωστό ακίνητο ή να το πω στο Μητρώο (ή όπου τέλος πάντων είναι αρμόδιοι) και να ησυχάσω. Κανονικά θα έκανα το πρώτο αλλά το ότι έχουμε αυτήν την θεωρητική προθεσμία, θα σήμαινε νομικά ότι κωλυσιεργώ.

Link to comment
Share on other sites

Παρόμοια περίπτωση κι εγώ, του έδωσα λίγες μέρες προθεσμία και ενημέρωσα ΜΗΤΡΩΟ με mail και τηλεφωνικά το ΕΣΠΑ.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα συνάδελφοι, θα ήθελα να ρωτήσω αν ξέρετε κάποια λογική με βάση την οποία γίνονται οι κληρώσεις. Κληρώθηκα Β' επιθεωρητής 3 φορές πολύ σύντομα η μία μετά την άλλη το Δεκέμβριο και Ιανουάριο. Από τότε δεν έχω ξανακληρωθεί. Μήπως είναι σαν τους ελεγκτές δόμησης, όπου απ΄ότι μου έχουν πει (το θυμάμαι περίπου) υπάρχει ένα είδος αλγόριθμου, βάσει του οποίου κληρώνονται μέχρι να πιάσουν έναν μέσο όρο αριθμού ελέγχων; Και μετά ίσως πολύ αργότερα;

Edited by joanna_arch
Link to comment
Share on other sites

43 λεπτά πριν, joanna_arch said:

Καλημέρα συνάδελφοι, θα ήθελα να ρωτήσω αν ξέρετε κάποια λογική με βάση την οποία γίνονται οι κληρώσεις. Κληρώθηκα Β' επιθεωρητής 3 φορές πολύ σύντομα η μία μετά την άλλη το Δεκέμβριο και Ιανουάριο. Από τότε δεν έχω ξανακληρωθεί. Μήπως είναι σαν τους ελεγκτές δόμησης, όπου απ΄ότι μου έχουν πει (το θυμάμαι περίπου) υπάρχει ένα είδος αλγόριθμου, βάσει του οποίου κληρώνονται μέχρι να πιάσουν έναν μέσο όρο αριθμού ελέγχων; Και μετά ίσως πολύ αργότερα;

Από όσο ξέρω δεν έχει σημασία αν κληρώθηκες ή όχι. Παραμένεις κανονικά στο pool 

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα συνάδελφοι κληρώθηκα κι εγώ σε έλεγχο και μετά από αυτοψία, διαπίστωσα ότι υπάρχει προσθήκη κατ' επέκταση 30τ.μ. η οποία δεν φαίνεται στο πρόγραμμα. Το ζήτημα είναι ότι η προσθήκη είναι νόμιμη και υπάρχει λειτουργική συνένωση με τον χώρο.

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.