Μετάβαση στο περιεχόμενο

Τρύπημα beton από τον υδραυλικό


Recommended Posts

μαύρο ή κόκκινο αδιάφορο...... 

 

(και δεν αφορά το ερώτημα αλλά παράδοξος ο γενικός σχεδιασμός με έναν μόνο άξονα ενισχυμένο άλλα και τόσο μεγάλο μπάνιο για το κεντρικό υπνοδωμάτιο μόνο πρόσβαση)

Edited by Didonis
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, Didonis said:

Άμα μου βρεις υδραυλικό (μη σου πω και ηλεκτρολόγο) που να ζητάει ξυλότυπο κτιρίου πριν αρχίσει να ξεσκίζει τοίχους, σε παρακαλώ θέλω το τηλέφωνο του για κάθε επόμενη εργασία του Τεχνικού Γραφείου.

και μετά σε μένα. Τον κλείνω από τώρα :)

2 ώρες πριν, Didonis said:

μαύρο ή κόκκινο αδιάφορο...... 

Όντως. Το μαύρο στον ξυλότυπο ,ανάμεσα στο Κ1 και το Κ10 φαίνεται να είναι τοιχίο οπλισμένου σκυροδέματος με κρυφουποστυλώματα. 

2 ώρες πριν, Didonis said:

...παράδοξος ο γενικός σχεδιασμός με έναν μόνο άξονα ενισχυμένο άλλα και τόσο μεγάλο μπάνιο για το κεντρικό υπνοδωμάτιο μόνο πρόσβαση)

Συμφωνώ. Υπάρχουν θέματα. Ακόμη και η θέση των ειδών υγιεινής στο σχέδιο σε σχέση με τις κατακόρυφες στήλες που θα προκύψουν δεν φαίνεται σωστή.

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

9 ώρες πριν, Didonis said:

... παράδοξος  ...

επιεικής χαρακτηρισμός

το "εγκληματικός" ταιριάζει περισσότερο

εκτός κι αν, στην περιοχή, έχουν κάνει συμφωνία με τον εγκέλαδο

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

12 ώρες πριν, Mike apo said:

Τώρα π βλέπω τα σχέδια όντως υπάρχει κολώνα εκεί ( μεγάλο μπάνιο) 

Το ότι η κολώνα εχει σχεδιαστει σε μαύρο χρώμα κ όχι σε κόκκινο σημαίνει κάτι; 

Η δεν την γλιτώνω όπως κ να έχει;; 

Screenshot_20220306_212533.jpg

Screenshot_20220306_212613.jpg

Τραβα το ταχυτερο σε εναν Πολιτικο Μηχανικο. Για να σε φοβισω και λιγακι κοιτα την φωτο 4.35 τι μπορει να συμβει αν μεσα απο κολωνα περναει σωληνας . Απ οτι βλεπω με μαυρο μαλλον σημειωνει τα τοιχωματα και με κοκκινο τους στυλους.

φωτογραφια.pdf

Link to comment
Share on other sites

Πω ρε που έμπλεξα στα καλά καθούμενα

Θα μιλήσω με τον μηχανικό που είχε αναλάβει το έργο όπως μου λέτε

 

Για να έχω μια ιδέα , μη μου πεί ο μηχανικός  ότι νά ναι κ μ χρεώσει πολλά καθώς είμαι στην Κύπρο κ εδώ βαράνε αλύπητα

 αυτό μπορεί να φτιαχτεί; 

Τί γίνεται σε αυτές τι περιπτώσεις; 

 

Edited by Mike apo
Link to comment
Share on other sites

21 ώρες πριν, Didonis said:

αλλά παράδοξος ο γενικός σχεδιασμός με έναν μόνο άξονα ενισχυμένο άλλα και τόσο μεγάλο μπάνιο για το κεντρικό υπνοδωμάτιο μόνο πρόσβαση)

11 ώρες πριν, tetris said:

το "εγκληματικός" ταιριάζει περισσότερο

Μου θυμίζετε τον στατλερ κ τον ουωλντορφ....σχολιαζαν τα παντα απο το μπαλκονι ...μια ερωτηση εκανε ο @Mike apo  για ενα λαθος ξετρυπη κ εσεις σχολιαζετε το αρχιτεκτονικο του συναδελφου σασ ....

21 ώρες πριν, Didonis said:

Άμα μου βρεις  ηλεκτρολόγο που να ζητάει ξυλότυπο κτιρίου πριν αρχίσει να ξεσκίζει τοίχους, σε παρακαλώ θέλω το τηλέφωνο του για κάθε επόμενη εργασία του Τεχνικού Γραφείου.

18 ώρες πριν, Pavlos33 said:

και μετά σε μένα. Τον κλείνω από τώρα :)

 

αυτό έπρεπε να μου την πείτε   πριν μια δεκαετία....τώρα γέρασα κ εγώ......σε γενικές γραμμές ,  όταν θέλω να κάνω εργασία πχ τοποθέτηση κλιματιστικου   ανεβαίνω στην ταρατσα κ τσεκαρω τις αναμονές .... 

Link to comment
Share on other sites

Μόλις τώρα, ΝΙΚΟΣΤΡΙ said:

Μου θυμίζετε τον στατλερ κ τον ουωλντορφ....σχολιαζαν τα παντα απο το μπαλκονι ...μια ερωτηση εκανε ο @Mike apo  για ενα λαθος ξετρυπη κ εσεις σχολιαζετε το αρχιτεκτονικο του συναδελφου σασ ....

Βιάζεσαι, και πέφτεις σε λάθη...  Δεν σχολιάζουμε τα αρχιτεκτονικά (περί ορέξεως...) αλλά το στατικό μοντέλο. 

Γιαυτό σου λέω, ο καθένας στο είδος του

Link to comment
Share on other sites

1 λεπτό πριν, tetris said:

Βιάζεσαι, και πέφτεις σε λάθη...  Δεν σχολιάζουμε τα αρχιτεκτονικά (περί ορέξεως...) αλλά το στατικό μοντέλο. 

Γιαυτό σου λέω, ο καθένας στο είδος του

έστω , εχεις δικιο ....το θεωρείς σωστο να σχολιάζεις /ται / ουμε ....το στατιτο  κ το αρχιτεκτονικο μιας οικοδομης ?

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Για το αρχιτεκτονικό απάντησα (ποσώς με ενδιαφέρει)

Το στατικό όμως είναι σημαντικό για λόγους ασφαλείας. Έχουν δει πολλά τα μάτια μου, και θεωρώ υποχρέωσή μου να επισημαίνω τα ατοπήματα. Ίσως η κριτική μας να προλάβει κάποιο κακό

 

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.