Μετάβαση στο περιεχόμενο

''Λαστίχωμα'' γηπέδων


Recommended Posts

Τέλος τα παραμύθια.Αποφάσισα να τα βγάλω όλα στη φόρα.

 

8-)

 

Μένεις σε νησί απομονωμένο,με αγνές παραλίες,πλούσια βλάστηση,γάργαρο νεράκι κ ο πάππος σου σου άφησε ένα γηπεδάκι τυφλό εντός natura 1200 τ.μ. κ με θέα ''πιάτο''?Κ πού προβληματίζεσαι?Τί?Δεν είναι οικοδομήσιμο???

 

Μάλλον κάποιο λάθος κάνεις,αφού με κάμποσα χιλιάρικα αγοράζεις τοπογραφικό φασόν 60 x 80.

 

60 x 80 = 4800 τ.μ. =ΑΡΤΙΟ Κ ΟΙΚΟΔΟΜΗΣΙΜΟ

 

Τί είπες?Έλεγχος του συμβολαίου από τη Νομαρχία?Αφού μέσα στην τιμή με τα χιλιάρικα είναι κ αυτό....όπως κ η natura,κ το δασαρχείο κ η αρχαιολογία!!!!!!!!!

 

ΜΑ ΤΟ ΧΡΙΣΤΟ ΑΝ ΒΡΩ ΤΟ ΠΑΡΑΜΙΚΡΟ ΚΙΝΗΤΡΟ ΘΑ ΣΤΕΙΛΩ ΑΝΤΙΓΡΑΦΟ ΣΤΙΣ ΕΦΗΜΕΡΙΔΕΣ Κ ΤΟΝ ΕΙΣΑΓΓΕΛΕΑ.ΠΡΟΣ ΤΟ ΠΑΡΟΝ ΤΟ ΑΝΑΡΤΩ ΣΤΟ ΦΟΡΟΥΜ,μπας κ ανοίξουν κάποια βλέφαρα...

 

Έτσι,ετοίμασα κ εγώ σε 20 δευτερόλεπτα (τόσο μου πήρε) ένα ωραιότατο τοπογραφικούλι 60 x 70 (μην τα ισοπεδώσουμε όλα μα όλα,4200 πάλι μέσα είμαι) έτοιμο με τη δήλωσή του μηχανικού κ το βγάζω στη βιτρίνα του γραφείου μου.Εδώ τα καλά,τα καλά τα καλά τοπογραφικάααααα!!!!!Δώρο η άδεια!!!!:lol: (Φανταστείτε για πόσα μηδενικά μιλάμε,εγώ όταν το άκουσα ζαλίστηκα...)

 

Συνάδελφοι του δημοσίου τί λέτε?Θα κάνουμε δουλειά?

 

''ε,άμα είσαι καλό παιδί,όλο κ κάτι θα γίνει...'':lol:

 

Δεν αποκαλύπτω τα νησάκια,τρελός είμαι?Πετάω απλά την καραμελίτσα σε όλους όσους νιώθουν ότι απειλούνται από την οικονομική κρίση...:lol:

 

Στείλτε κ email στον Agnelli μαζί με μία φωτογραφία της θέας-πιάτο κ θα τα πιάσετε τα λεφτά σας....

 

Λαστίχωμα από 1200 σε 4 στρέμματα.....Αν είναι έτσι,να την κλείσουμε την πολεοδομία κύριε Υπουργέ ΠΕΧΩΔΕ,τί,μόνο τους ηλικιωμένους συναδέλφους θα αφήνετε να κάνουν μπίζνες σε αυτή τη χώρα?Εμάς δεν μας σκέφτεστε που θα μας ζητάτε αύριο του πουρ-μπουάρ σας μέσω του Υπουργείου Οικονομικών?

 

Α ρε τσόγλανοι.....

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 31
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

zavi μιλάμε για τεράστια απάτη αυτό που περιγράφεις.

και προφανώς εμπλέκονται πολλοί.

 

και στον εισαγγελέα να το στείλεις τίποτα δεν θα καταφέρεις αφού μιλάμε για

τέτοια κομπίνα.

το μόνο που έχεις να κάνεις είναι ανώνυμη καταγγελία στον τριανταφυλλόπουλο

όχι τώρα από νοέμβριο και μετά.

όχι ότι αυτός είναι ρομπέν των δασών αλλά σε μια τόσο εκτεταμένη προεκλογική περίοδο

τα νούμερα τηλεθέασης είναι κάτι πολύτιμο.

 

προσωπικά δεν πιστεύω ότι θα τους κάνουν κάτι τελικά αλλά και μόνο ότι θα χάσουν τον ύπνο

τους για λιγο καιρό όλοι αυτοί οι τσογλαναραίοι του κερατά με ευχαριστεί ιδιαίτερα.

Link to comment
Share on other sites

Μένεις σε νησί απομονωμένο,με αγνές παραλίες,πλούσια βλάστηση,γάργαρο νεράκι κ ο πάππος σου σου άφησε ένα γηπεδάκι τυφλό εντός natura 1200 τ.μ. κ με θέα ''πιάτο''?Κ πού προβληματίζεσαι?Τί?Δεν είναι οικοδομήσιμο???

 

Αυτό που περιγράφεις δεν είναι μόνο "τυφλό" οικόπεδο και Κουφό είναι και γενικότερα ανάπηρο, γι΄ αυτό παίρνει περισσότερα μόρια...

 

ΥΓ Βέβαια Μόρια πήραμε και εμείς που πήγαμε με το σταυρό στο χέρι...

Link to comment
Share on other sites

αχ ρε zavi, που να σε συναντησω καμια φορα απο κοντά να σου πω για...οχι απλα λαστιχωματα, αλλα ξεχειλωματα σε βαθμο ξεσκισματος, με τις ευλογιες ολων των αρμοδιων φορεων. και που 'σαι, οχι στη μεση του πουθενα που περιγραφεις, αλλα κεντρο κεντρο.....και οχι γηπεδα, αλλα οικοπεδα, με συμβολαια...

 

τι ψαχνεις τωρα....

Link to comment
Share on other sites

Η διαφθορά έχει φτάσει σε πρωτοφανή σημεία ή έτσι ήταν πάντα ;! Δεν ξέρω . Το ζήτημα είναι ποιός καουμπόυς θα βρεθεί να τα βάλει με όλο αυτό το κατακάθι που λυμαίνεται το χώρο και γελάει σε όποιον σύννομα ψάχνει την παρέκκλιση ... Η απλή παράθεση εδώ απλά ενδυναμώνει την οργή και την αγανάχτηση .

 

Συνήθως όλοι κοιτάνε το στενό τους συμφέρον, την δουλειά τους και δεν μπλέκονται με τα πίτουρα . Ωστόσο , όχι ένας zavi αλλά ο zavi με την παρέα του μπορεί να κάνει μια προσπάθεια να καταγγείλει το γεγονός . Απλά στα σχέδια που θα καταθέτει στην πολεοδομία, μετά το βήμα εκείνο, να περιμένει και διορθώσεις σε πάχη γραμμών ... πάλης ξεκίνημα νέοι αγώνες !!!

 

Μαζευτείτε λοιπόν μια ομάδα μηχανικών από την περιοχή και κάντε ενέργειες... Παραθέτοντας τέτοια γεγονότα εδώ χωρίς περαιτέρω ενέργειες γινόμαστε κάτι παραπάνω από γραφικοί .

 

Δεν ξέρω δε ,αν χωρίς να το επιδιώκουμε, δίνουμε και νέες μεθοδολογίες για απάτη.

Link to comment
Share on other sites

η ομάδα αυτή των μηχανικών μετά με τι θα ασχοληθεί? με βιολογικές καλλιέργειες?

 

και μην ακούσω πως όποιος είναι σωστός δεν έχει να φοβάται τίποτα. Γιατί μιλάτε σε καμμένο από δονκιχωτικό σύνδρομο και έχω απάντηση σε κάθε επιχείρημα διάσωσης της ελλάδας από μηχανικούς.

Link to comment
Share on other sites

Έτσι και αλλιώς με βιολογικές καλλιέργειες θα καταντήσει να ασχολείται, όσο τέτοια φαινόμενα μένουν ατιμώρητα και με τα χρόνια ατιμωρησίας γιγαντώνονται .

 

Φυσικά πάντοτε στον ελεύθερο χρόνο μεταξύ σκαλίσματος και ποτίσματος μπορεί να καταριέται μέσα απ τα φόρουμς τα λαμόγια που τους έφεραν στην κατάσταση αυτή ! Εκτός αν τους βγει και σε καλό , ποτέ δεν ξέρεις .

Link to comment
Share on other sites

κάποιοι πριν από μας για μας κατάλαβαν 2 απλά - επιχειρηματικά πράγματα.1.όσο θα στριμωχνόμαστε σαν τα ζώα στις πόλεις τόσο πιο εύκολα θα επιθυμούμε το "εξοχικό" με το οποιοδήποτε κόστος...ποιον αλήθεια νοιάζει αν στην κόρινθο έχει αυθαίρετο εξοχικό για σ/κ όταν 5 μέρες το αφεντικό, οι τράπεζες, τα χρέη, όλοι του τα έχουν κάνει τσουρέκια?

2.όσο η ελλαδάρα μας θα έχει τον ήλιο και το souvlaki τόσο οι γερμαναράδες, οι άγγλοι και όλοι αυτοί που δεν έχουν στον ήλιο μοίρα θα κοιτάνε τον χάρτη και θα λένε"i love greece!".

απλά είναι τα πράγματα.μην αναζητάτε μακριά τη λύση...όπου υπάρχει ζήτηση υπάρχει και προσφορά.και υπάρχει προσφορά...να στε σίγουροι.όλη η κρήτη έχει πουληθεί σε ξένους...400 χιλ για αυθαίρετη μεζονέτα χωρίς ρεύμα!είπατε τίποτα?θα εισπαρχθούν από το γερμανό θα γίνει λίγο σκόντο(λίγο!) για να έρθει το ρεύμα από 90 μέτρα μακριά και όλα οκ.ο δήμος είναι ενήμερος για όλα αυτά και τόσα άλλα γιατί ο τουρίστας αφήνει χρήμα...μην παιδεύετε το μυαλό σας.όλα στη ζωή είναι τόσο απλά!ζήτηση - προσφορά!

Link to comment
Share on other sites

Έτσι και αλλιώς με βιολογικές καλλιέργειες θα καταντήσει να ασχολείται, όσο τέτοια φαινόμενα μένουν ατιμώρητα και με τα χρόνια ατιμωρησίας γιγαντώνονται .

 

Ποιός,εγώ? :D Μόνο στη σύνταξη!

 

Φυσικά πάντοτε στον ελεύθερο χρόνο μεταξύ σκαλίσματος και ποτίσματος μπορεί να καταριέται μέσα απ τα φόρουμς τα λαμόγια που τους έφεραν στην κατάσταση αυτή ! Εκτός αν τους βγει και σε καλό , ποτέ δεν ξέρεις .

 

Είναι κ αυτό μία αρχή.Το φόρουμ διαβάζεται ήδη από γνωστούς επικεφαλείς ΟΤΑ κ το ξέρω από πρώτο χέρι..Εξ' άλλου,δεν είμαι κορόιδο να πάω να την πέσω σε λεφτάδες χωρίς όπως είπα το ΠΑΡΑΜΙΚΡΟ κίνητρο γιατί μπορεί να ''κοιμηθώ με τα ψάρια''...:lol:

και φυσικά όταν μιλάμε για κίνητρο ΔΕΝ ΠΑΙΖΕΙ Η ΗΘΙΚΗ.μ******* είμαι,ΜΟΥΡΛΟΣ ΔΕΝ ΕΙΜΑΙ!!!

 

και μην ακούσω πως όποιος είναι σωστός δεν έχει να φοβάται τίποτα. Γιατί μιλάτε σε καμμένο από δονκιχωτικό σύνδρομο και έχω απάντηση σε κάθε επιχείρημα διάσωσης της ελλάδας από μηχανικούς.

 

Ε-Ν-Ν-Ο-Ε-Ι-Τ-Α-Ι howard ότι δεν παίζει τέτοια περίπτωση.

 

πίσσα και πούπουλα

 

:lol: Η Ελλάδα έχει ξεπουληθεί από καιρό.Τώρα,μόνο Γιουνανιστάν έχει μείνει απούλητο....ΣΤΟΝ ΚΟΥΒΑ!!!!!

 

@Periklis: Είπαμε,διαφάνεια στην περίπτωσή σου....

 

@chrisven:Δεν μιλάω για μεμονωμένο περιστατικό.Μιλάω για ΟΛΟΚΛΗΡΟ ΣΥΜΠΛΕΓΜΑ ΝΗΣΙΩΝ που έχει πωληθεί κατά το 1/3 στην έκτασή του με τον ίδιο τρόπο που περιέγραψα σε εκατομμυριούχους ευρωπαίους.Έτυχε να πέσει η άδεια του ενός στα χέρια μου.Αν το αναφέρω στον Τριανταφυλλόπουλο κ ''δεν τα βρούμε'',θα μου την πάρει έτσι κ αλλιώς με ξύλο,οπότε θα βρεθώ ΚΑΙ χαμένος ΚΑΙ δαρμένος!!!:lol:

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.