Μετάβαση στο περιεχόμενο

Άδεια αρτοποιείου


Recommended Posts

καλημερα

Εγω οταν εχω κατι περιεργο που δεν είναι ξεκαθαρο το γραφω με λογια σε καποιο σημειο του ερωτηματολογιου.

Πχ στο Α3.2

Ισως να μην ταιριαζει απολυτα αλλα ο υπαλληλος καταλαβαίνει τι αλλαγες θα γίνουν..

Και σε αλλα σημεια. Πχ αν προκειται για τακτοποιηση στο τελος που αναφερει για τα κτηρια σε καποιο σημειο το γραφω.

 

Εννοείται πως και αυτα που λέει ο dib βοηθανε τον υπαλληλο να καταλαβει, οποτε τα τικαρουμε...

Edited by ggeorge
  • Upvote 2
Link to comment
Share on other sites

καποιος καλος ανθρωποοοοοςςςςςςςςςςς

 

http://prntscr.com/1v8y2d

 

ας με λυπηθει..... :)

 

 

τσιτσανη εισαι εδωωωωωω???? :)

Edited by OTTO_engine
Link to comment
Share on other sites

Για επέκταση και εκσυγχρονισμό συμπληρώνεις όλο το πεδίο Β2 εκτός από το πεδίο που αναφέρεις, δηλαδή την ενεργειακή κατανάλωση. Αυτό συμπληρώνεται μόνο όταν έχουμε εκσυγχρονισμό βιοτεχνίας ή βιομηχανίας, όχι επαγγελματικού εργαστηρίου (κάτω από 37 KW) που υποθέτω είναι το αρτοποιείο σου. Το επαγγελματικό εργαστήριο εφόσον παραμένει επαγγελματικό εργαστήριο (δεν ξεπερνά τα 37 KW) δεν χρειάζεται έλεγχο ενεργειακής κατανάλωσης.

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

λοιπον με δεδομενο οτι εχει κανει στον ακαλυπτο επεκταση χωρου και εκανε 4014 δηλωνω την επεκταση

απλα εχει παλιο φουρνο που εκλεισε η εταιρεια και ειναι στην παλια αδεια

εχει βαλει ομως και εναν ακομα καινουριο.... αυτο το περναω σαν επεκταση εκσυγχρονισμο ημ?

 

και στις 2 περιπτωσεις κτηριακου ή μηχανολογικου πρεπει να βαλω τις αλλαγες πριν κ μετα τον εκσυχρονισμο στη παραγωγη?

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα μολις είδα το θεμα... Σκ βλεπεις...

 

ευτυχως που απαντησε ο κοκκινος γίατι δεν εχω ιδεα... επαρχια δε συμπληρωνουμε καταναλωση...

Edited by ggeorge
Link to comment
Share on other sites

Καθώς είμαι νέος Μηχανικός και έχω αναλάβει την αδειοδότηση ενός αρτοποιείου, μπορεί κάποιος να μου πει τί να γράψω στην Τεχνική Έκθεση; Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα. Ποιος σου ζητησε τεχνικη εκθεση. Δεν απαιτείται. Ποσα kw είναι ο εξοπλισμός; κατω απο 37 δε θελει μελετη (αν εννοείς αυτο)

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.