Μετάβαση στο περιεχόμενο

Άδεια αρτοποιείου


Recommended Posts

 

edit: Και θα πρέπει να τηρούνται και οι ΠΠΔ σύμφωνα με την ΚΥΑ Φ.15/4187/266. Αυτό πώς το παρουσιάζουμε ;

 

Για δραστηριότητες επαγγελματικών εργαστηρίων της δ/νσης ανάπτυξης, πλέον δεν συντάσσετε (η παλιά) ΜΠΕ, αλλα η ίδια η δ/νση καθορίζει τους περιβαλλοντικούς όρους στην άδεια λειτουργίας...ΟΛΑ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΝΑΠΤΥΞΗ της ριμαδοχώρας

Link to comment
Share on other sites

Οπότε όταν χορηγεί την άδεια αναφέρει εντός αυτής να τηρείται αυτό...εκείνο...το άλλο αναφορικά με τις ΠΠΔ. Τα δικαιολογητικά πάνω-κάτω είναι αυτά που γράφω και το διάγραμμα ροής ενιαίο ή σε δύο ; 

Edited by Antiermitianos
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα

ΟΤΤΟ δε μου ξεφευγουν αυτα !!! Το εχω ανακαλυψει. Ευχαριστω για το ενδιαφερον :mrgreen:

 

Antiermitianos 

αν είναι επαγγελματικο εργαστηριο δε θελεις ππδ.

Ουτε μελετη πυρασφαλειας αν δεν εχεις υγραεριο

 

επισης αν υπαρχει κτηριο δε θες αντιγραφο οικοδομικης αδειας αλλα μονο την ΥΔ στατικης επαρκειας.

αυτη είναι η ΥΑ ναι αλλα πρεπει να δεις και τα  δικαιολογητικα που είναι στον νομο των αρτοποιειων (3526 του 2007 ειναι ο νομος) 

Edited by ggeorge
Link to comment
Share on other sites

Ναι νομίζω οτι είναι αυτά που αναφέρεις αλλα και δεν βάζω το χέρι στο ευαγγέλιο, κάθε μέρα όλο και κάτι προσθαφερούν

 

 

edit

Ευτυχώς με πρόλαβε και απάντησε ο δάσκαλος :smile:

Edited by dib
Link to comment
Share on other sites

dib υπερβαλεις... :shock:  :smile:

 

εγω κανω δυο διαγραμματα

ενα για το ψωμι και ενα για τα γλυκα...

τωρα αν εχεις πολλα είδη γλυκων με μεγαλες διαφορες ισως να κανεις και κανενα ακομα, αλλα δε νομιζω πως χρειαζεται...

Edited by ggeorge
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ Συνάδελφοι,

αγαπητέ ggeorge ο Ν. 3526/2007 αναφέρει ότι η διαδικασία και τα δικαιολογητικά θα καθορισθούν. Βέβαια δεν ξέρω εάν καθορίσθηκαν ποτέ από τότε. Πάντως η ΥΑ Οικ. 4730/209/Φ.17.1 στο άρθρο 5 αναφέρει:

 

"Για τη χορήγηση της άδειας ή της ειδικής δήλωσης των δραστηριοτήτων των περιπτώσεων β΄, στ΄, ι΄ και ια΄ του άρθρου 1 του Nόμου 3526/2007 ακολουθείται η διαδικασία και υποβάλλονται τα δικαιολογητικά που προβλέπονται στην Υπουργική Απόφαση Φ15/7815/615/2005 (ΦΕΚ 542/Β) ή στην Απόφαση Φ15/7816/616/2005 (ΦΕΚ 542/Β), καθώς και στην Κοινή Υπουργική Απόφαση 12710/860/Φ.15/2007 (ΦΕΚ 1026/Β) και επιπλέον:

1. .........

2. .........

3. .........

4. ........." 

Έχει καταθέσει κανείς διάγραμμα ροής για τέτοια μικτή επιχείρηση ; Είναι ενιαίο ή καταθέτουμε δύο ξεχωριστά διαγράμματα ροής ;

Edited by Antiermitianos
Link to comment
Share on other sites

dib υπερβαλεις... :shock:  :smile:

 

Καθόλου... είσαι ο πιο ενημερωμένος πάνω σε θέματα αδειών της δ/νσης ανάπτυξης εδω μέσα στο forum.

 

Τώρα αν μου ξεφεύγει και κάποιος άλλος συνάδελφος ας με συγχωρέσει...δεν τον θυμάμαι και ούτε είναι στη προθέση μου να τον μειώσω

Link to comment
Share on other sites

σε τρωει το χερι σου να την υπογραψεις εσυ? :mrgreen:

 

 

 

ΥΓ προφανως ο εχων το αναλογο δικαιωμα....

Edited by maneni
Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.