Μετάβαση στο περιεχόμενο

Ενίσχυση Μικρομεσαίων Επιχειρήσεων και Μηχανικοί - Να παρέμβουμε


mechcon

Recommended Posts

 

Μεγάλο λαυράκι πιάσαμε..

 

Νομίζω οτι κανένας δεν θεωρεί κατι τέτοιο.Για οποιεσδήποτε προσωπικές προεκτάσεις που έγιναν και αφορούν τον mechcon ευθύνομαι

 

αποκλειστικά εγώ,δηλώνω δε οτι έγιναν λόγω αφέλειας και παρορμητισμού με απώτερο σκοπό την πληροφόρηση για τα ζητήματα που έχουν σχέση

 

με τις κρατικές δράσεις ΕΣΠΑ χωρίς ουδεμία βλέψη κακόβουλη η επιθετική διάθεση.

 

Θεωρώ οτι αυτές οι προσωπικές προεκτάσεις έτσι κι αλλιώς δεν έχουν υπόσταση αφού τα θέματα που συζητούμε εδώ έχουν να κάνουν με το ΤΕΕ

 

και τις επιδοτήσεις ΕΣΠΑ συνεπώς δεν είναι προσωπικά και οι προσωπικές μας ευθύνες ως μέλη του ΤΕΕ είναι ίδιες για όλους.

 

Με αυτό το γνώμονα θέλω να ζητήσω συγγνώμη απο τον mechcon καθώς και απο τα μέλη του michanikos.gr.

 

Για οποιοδήποτε εκ νέου πρόβλημα στο διαδιτυακό τόπο michanikos.gr έχει ο mechcon που να σχετίζεται με το παραπάνω ατόπημα μου θα μπορεί

 

ο ίδιος να παραπέμπει σ' αυτή μου τη δήλωση.

 

Η δήλωση μου αυτή έγινε αποκλειστικά απο δική μου βούληση χωρίς την προτροπή συντονιστών ή την απαίτηση του mechcon ή την εμπλοκή

 

οποιουδήποτε αλλου μέλους του forum.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 147
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Θα πρέπει να ξέρετε, οτι αν δεν έχετε δηλώσει πάνω απο 35.000 € (μέσο όρο διετίας) σε ΑΤΤΙΚΗ & ΘΕΣ/ΝΙΚΗ & 28.000 € ΣΤΗΝ ΥΠΟΛΟΙΠΗ ΕΛΛΑΔΑ,.. δεν δικαιούστε την επιδότηση..!

Άρα η επιδότηση .. ειναι για τους έχοντες.. & οχι για τους μή έχοντες.. τους φτωχούς.. & αυτους που καταστράφηκαν απο την καθίζηση της οικοδομής..!

"ΕΦΗΜΕΡΙΔΑ ΤΑ ΝΕΑ 24/07/2009"

Link to comment
Share on other sites

http://www.tanea.gr/default.asp?pid=2&artid=4531135&ct=3

 

"ΔΗΜΟΣΙΕΥΘΗΚΕ: Τετάρτη 12 Αυγούστου 2009"

 

Πιθανή δημοσίευση της προκήρυξης γύρω στις 23-24 Αυγούστου,για εξαιρέσεις απο τα όρια δεν λέει τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

Όταν ένα άρθρο λέει ''σύμφωνα με πληροφορίες'' εννοεί συνήθως σύμφωνα με την φαντασία του γράφοντα...

Πρόκειται για υπενθύμιση του προγράμματος με προεκλογικό χρώμα.

Ας περιμένουμε τις επίσημες ανακοινώσεις.

Link to comment
Share on other sites

1. Δεν αποκλείονται οι μηχανικοί κάτω 3ετίας ή 5ετίας από το πρόγραμμα σύμφωνα με την ενημέρωση που έκανε το Υπουργείο. Απλά για αυτούς δεν ισχύουν όρια.

 

παντως απ'αυτο μαλλον καταλαβαινω οτι για τους 5ετιας δεν ισχυουν ορια.

Link to comment
Share on other sites

Είναι ευοίωνο πάντως πως κατά την αίσθηση μου το παρόν πρόγραμμα είναι το πιό "φιλικό" από όσα έχω δει, για έναν νέο μηχανικό, καθώς κατά την δίκη μου ανάγνωση του κειμένου του σχετικού με την επιδότηση (και εν αναμονεί της προδημοσίευσης) είναι ξεκάθαρο πως για τους κάτω 5αετίας μηχανικούς δεν ισχύουν τα όρια του τζίρου. Θεωρώ πάντως πως και για έναν μηχανικό που δραστηριοποιείται για λίγο καιρό παραπάνω από την 5αετία, το όριο των 35κ είναι πολύ υψηλό.

Εκτός και τον επόμενο χρόνο που θα ξεπεράσω την 5αετια ξαφνικά ο τζίρος μου γίνει 35κ + . Εάν είναι έτσι υπόσχομαι κέρασμα :P! Ελπίζω πάντως να δημοσιευτεί σύντομα η προκήρυξη, μην ξεπεράσουμε μερικοί την 5αετία και πάει τσάμπα ο ενθουσιασμός 8-)

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.