Μετάβαση στο περιεχόμενο

Ενίσχυση Μικρομεσαίων Επιχειρήσεων και Μηχανικοί - Να παρέμβουμε


mechcon

Recommended Posts

παντως μαλλον τα ορια πιανουν αυτους πανω απο 3 ετη (και οχι αυτους πανω απο 5 ετη) διοτι διαφορετικα ο 4ος ορος θα ελεγε:

 

Εφόσον δραστηριοποιούνται πάνω από πέντε χρόνια, εμφανίζουν στις φορολογικές τους δηλώσεις μέσο όρο ακαθάριστων εσόδων από την άσκηση ελεύθερου επαγγέλματος κατά τη διάρκεια των δύο τελευταίων χρήσεων, ο οποίος δεν είναι χαμηλότερος από ό,τι προβλέπει ο παρακάτω πίνακας.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 147
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Από όσο κατάλαβα και όσοι είναι κάτω των 3 ετών δε γλιτώνουν το κριτήριο του κύκλου εργασιών . Απλά γίνεται αναγωγή στα 2 χρόνια .

 

Άλλα λέω και άλλα κάνω ... πως να σου το πω

που λέει και Μίμης Γκιουλέκας

Link to comment
Share on other sites

όχι ρε παιδιά όσοι κάνανε έναρξη από 1-1-04 και μετά δεν έχουν το κριτήριο του κύκλου εργασιών και έχουν και 80% επιδότηση , αφού έτσι λέει να ουμ.

Link to comment
Share on other sites

Για τίποτα δεν είμαι σίγουρος, απλά διαβάζω αυτά που γραφει και προσπαθώ να τα καταλάβω, απλά μου φαίνεται ξάκάθαρο δές και το προ-προηγούμενο post που έχω αντιγράψει την ιστοσελίδα

Link to comment
Share on other sites

Μπείτε στο ependyseis.gr και διαβάστε τι γράφει , μήπως και καταλαβαίνω λάθος ! Δεν κάνει κανένα διαχωρισμό για εντός 5αετίας .

 

http://www.ependyseis.gr/prodim.pdf

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.