Μετάβαση στο περιεχόμενο

Μπιστολιές


Evan

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 71
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

spy1551 για εμένα που μπορώ να σου απαντήσω, οι συμφωνίες ήταν "καλή τη πίστη" με τους ιδιώτες και με τον δήμο δεν αξίζει τον κόπο, το ποσό είναι μικρό και δεν μου είπαν ποτέ πως δεν θα με πληρώσουν ;).

Link to comment
Share on other sites

Ποιός σας είπε οτι στον κόσμο που ζούμε η δουλειά που κάνουμε πληρώνεται πάντα; Στο Χόλυγουντ νομίζετε οτι ζείτε; που στο τέλος το παληκάρι παίρνει και τη γκόμενα και τα λεφτά;

 

Αποδέχομαι το φέσι και το μετακυλώ στους επόμενους (βάσει αλγορίθμου ίσως; ) Ετσι μου έμαθε ο πατέρας μου όταν άρχισα να ρωτάω πως και τί στο ζαχαροπλαστείο...

 

Συμφωνώ πάντως αυτό που τσούζει περισσότερο είναι το φέσι από δικούς σου ανθρώπους, ειδικά όταν έχεις χρηματοδοτήσει και τη δουλειά (οι τοπογράφοι εδω μέσα ξέρουν τι εργατικά φεύγουν για κάθε μέρα αποτύπωσης ζώνης 1:500, οι πολμηχ και οι αρχιτέκτονες είναι απλά τυχεροί που δεν το γνωρίζουν)

 

Μια περίπτωση χαρακτηριστική είναι κάποιου που οχι μόνο δεν πλήρωσε αποτύπωση 800 στρ με εφαρμογή-σπαζοκεφαλιά 35 τίτλων (χωρίς γεωμετρικά στοιχεία, μόνο ομόρους και εμβαδόν) αλλά του δώσαμε και 2 χιλιάρικα δανεικά :!: Περνάει όμως τακτικά απ το γραφείο για καλημέρα...

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, αναθάρρησα με το θέμα αυτό. Πίστευα ότι έχει έλλειμμα διεκδικητικότητας λόγω του ότι στο παρελθόν (πρό 5 ετών) είχα χάσει έναν πελάτη ο οποίος με φέσωσε 5.000€ και πέρα αυτού όταν έκτισε με άλλον μηχανικό εφάρμοσε την μελέτη μου. Σχετικά με το εάν έχω φεσώσει, προ 2 ετίας άθελά μου προς έναν συνάδελφο το ποσό των 500 € (το μισό προκαταβολής που είχα λάβει από μια δουλειά που τσάκισε και που την δουλεύαμε παρέα) τα οποία τώρα κοντά θα του τα δώσω (τύψεις συνείδησης).

Έκτοτε, πάντα προκαταβολή και όταν μου λένε γενικά και όχι μόνο οι πελάτες «θα τα βρούμε» τους απαντώ (με χαμόγελο) «δεν έχουμε χάσει κάτι για να το βρούμε»

Link to comment
Share on other sites

Σχετικά με το εάν έχω φεσώσει, προ 2 ετίας άθελά μου προς έναν συνάδελφο το ποσό των 500 € (το μισό προκαταβολής που είχα λάβει από μια δουλειά που τσάκισε και που την δουλεύαμε παρέα) τα οποία τώρα κοντά θα του τα δώσω (τύψεις συνείδησης).

ακόμη ένας που με τη συμμετοχή του στο φόρουμ μπηκε στο δρόμο του θεού.

λειπει και ο zavi διακοπές να σ'ευλογήσει

Link to comment
Share on other sites

αλλά του δώσαμε και 2 χιλιάρικα δανεικά :!: Περνάει όμως τακτικά απ το γραφείο για καλημέρα...

 

Μήπως περνάει για να πάρει και άλλα δανεικά;;

Link to comment
Share on other sites

είχα χάσει έναν πελάτη ο οποίος με φέσωσε 5.000€ και πέρα αυτού όταν έκτισε με άλλον μηχανικό εφάρμοσε την μελέτη μου.

 

Αυτόν τον ήθελα να μου κάτσει εμένα.:rolleyes:

 

Θα περνούσαμε ωραία......:mrgreen:

Link to comment
Share on other sites

φέσι?

είστε πιτσιρικάδες γι'αυτό.

εγώ βγάζω λεφτά να φάνε και οι κότες.

κότες δεν έχω.

 

λέμε και καμιά μ.....α να περάσει η ώρα.

θα μας χωρίσει και το γκομενάκι που δεν έχουμε για τρεντι διακοπές φέτος

 

χαχαχαχαχα...........

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.