Μετάβαση στο περιεχόμενο

Συσκευές εξοικονόμησης ηλεκτρικής ενέργειας


amolofos

Recommended Posts

Για να βοηθησω το διλημμα των μελων, οποιος νομιζει πως εχει στην κυριοτητα του μια συσκευη που εξοικονομει ρευμα, μπορει να μου την στειλε στην Landis+Gyr A.E. 78χμ Αθηνων-Κορινθου, υπ οψη κ. Τσερώνη για δοκιμη, τα μεταφορικα δικα σας. Εδω παράγουμε τους μετρητες που χρησιμοποιει η ΔΕΗ και οι υπολοιποι πάροχοι ηλ.ενεργειας στην Ευρωπη ηλεκτρομηχανικούς και ηλεκτρονικούς. Εγω προσωπικα δεν εχω δει συσκευη που να εξοικονομει καταναλωση ηλεκτρικης ενεργειας εκτος απο διορθωσεις συνφ. για αεργο.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
  • Απαντήσεις 227
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Καλημέρα κύριοι ,εδώ μπορείτε να δείτε το TUV Austria,το TGM in Austria,για τον λόγο του ότι δεν έχει χορό να ανέβουν όλα εδω,όποιος θέλει να μου στείλει email και θα του στείλω όλους του φάκελους.

 

TUV AUSTRIA

http://www.keseco.com/eng/board2/board_read.php'>http://www.keseco.com/eng/board2/board_read.php?tb=notice_e&id=37'>http://www.keseco.com/eng/board2/board_read.php?tb=notice_e&id=37

http://www.keseco.com/eng/board2/board_read.php

 

Qualified by TGM

http://www.keseco.com/eng/board2/board_read.php

 

----Συγχώνεψη----

 

ΝΑΙ ΑΥΤΟ ΑΚΡΙΒΩΣ ΚΑΝΕΙ

 

τώρα που τα μέτρησα είπα να επιστρέψω κ. Ηλεκτρολόγε

 

Μην κάνετε άσκοπη παράθεση μηνυμάτων, διαδοχικές δημοσιεύσεις, όπως επίσης διπλές δημοσιεύσεις.

Διαβάστε τους κανόνες συμμετοχής.

miltos

Link to comment
Share on other sites

Πηρα μια τετοια συσκευη εξοικονομησης ρευματος, αλλα επειδη δεν εμπαινε στο σπιτι την εβαλα στο μπουζι στο αμαξι.

Τρομερη διαφορα! Εχω να βαλω βενζινη απο το Πασχα :lol:

 

Και για να μην ειμαι εκτος θεματος και διαγραφει το ποστ μου, ειναι οπως τα λεει ο tseronis

Δεν εχει δει συσκευη που να εξοικονομει καταναλωση ηλεκτρικης ενεργειας εκτος απο διορθωσεις συνφ. για αεργο επειδη δεν υπαρχει μαγικη συσκευη.........

Link to comment
Share on other sites

Demoy μόλις αναλύσετε στην κοινότητα τη λειτουργία της συσκευής πιστεύω οτι θα αλλάξουν στάση . Μέχρι τοτε έχουν καθε δικαίωμα αμφισβήτησης (υποχρέωση θα έλεγα).

 

Προσωπικά δεν πείστηκα καθόλου σε συζήτηση που ειχα απο κάποιον της εταιρείας αφού ειπώθηκαν τα ιδια που λέμε και εδώ. Υπεραγωγός αλλα οχι υπεραγωγός , αντίστροφα μαγνητικά αλλα οχι ακριβώς, κτλ..

 

Μάλλον δεν κατάλαβα εγω καλά και θα ήθελα μια επιστημονική ανάλυση (γιατί κατα βάθος είμαστε επιστήμονες) για να βάλω μυαλό .. Αλλα μέχρι τότε απλά περιμένουμε.

 

**Επίσης θεωρώ οτι μέχρι τότε για να είμαστε δίκαιοι, το θέμα του Γιαννιός δικαιολογεί περισσότερο τη θέση του στον τομέα των τεχνικών θεμάτων παρά αυτό το συγκεκριμένο..

*** Θα πρέπει να επαναφέρετε και απο τη sovatzou όλες αυτές τις ειδικότητες που είχε γράψει στο προφίλ της, για να είμαστε δίκαιοι επίσης.

Link to comment
Share on other sites

Είστε και επιστήμονες κατά βάθος ..................... SYRINAKIS LTD

 

Είναι απαράδεκτο να επιχειρείται με αυτόν τον απροκάλυπτο και χυδαίο τρόπο η προώθηση ενός αμφιλεγόμενου -τουλάχιστον- προϊόντος. Πόσο μάλλον όταν αυτό γίνεται ενώπιον -υποτίθεται, αν υποθέσουμε ότι το προφίλ είναι αληθινό- συναδέλφων.

Link to comment
Share on other sites

Επιστήμονα μάλλον δε θα ξέρεις καλά αγγλικά ,γιατί αν ήξερες να διαβάσεις τα πιστοποιητικά δε θα απαντούσες στο μήνυμα μου.

 

Μην είστε προσβλητικός. Η συμμετοχή σας με λίγα μόνο μηνύματα στο φόρουμ, επέφερε ήδη συνεχείς κάρτες.

miltos

Link to comment
Share on other sites

Καλά επειδή δε μου τα ανοίγει και δεν ξέρω και καθόλου αγγλικά.. Αλλα εσύ σαν ηλεκτρολόγος μηχανολόγος έχεις τις απαραίτητες γνώσεις φυσικά , εξήγησε μας, άντε λέω .. κανε copy paste που ξέρεις καλα τουλάχιστον, αυτα που λεει το πιστοποιητικό γιατί δεν ξέρω ουτε απο υπολογιστές καλά.

 

Μιας και ειδα τις μετρησεις πριν λιγο σε mail και δε θελω να αδικησω τον κυριο. Εχω να πω οτι το αποτελεσμα εδειξε οτι κανει 5% πανω κατω οικονομια στα pick! Οποιος θελει μπορει να ζητησει απο τον κυριο Δημου να σας στειλει το mail και θα καταλαβετε και εσεις .. σαν μηχανικοι τον τροπο μετρησεις και τα δεδομενα .. Σκεφτειτε μονο αδρανεια , ομαλη εκκινηση, πτωση τασης και πολλα αλλα που μου περνανε απο το μυαλο .

 

Να αναφερω οτι υποστηριζοταν απο την εταιρεια οτι κανει απο 13-27 % οικονομια ..

 

 

Φυσικα ολα αυτα τα αναφερω γιατι ο ιδιος ο κυριος Δημου παραπανω λεει οτι λογω χωρου δεν τα ανεβαζει εδω. Τα πηρα και τα σχολιαζω. Το θετικο ειναι αυτο το 5% και το αρνητικο οι αμφιβολιες και του τροπου που επιτυγχανεται (οχι φυσικα υπεραγωγιμοτητα) αλλα και της διεξαγωγης του πειραματος αφου δοκιμαζουν με air-condition και αντιστασεις.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Η περιληψη:

So our advice is if you want to keep your bills low, just buy high energy class devices, use economy lamps and switch completely off whatever devices you don't use in the day. Also lower the temperatures of your electric heater, water boiler, air conditions, washing machines and etc. by one or two degrees Celsius and you will surely see a reduction in your electricity bill! There no other magical ways to do so...
Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.