Μετάβαση στο περιεχόμενο

Επαγγελματικά δικαιώματα μηχανικών Έργων Υποδομής ΤΕ


Recommended Posts

Πολιτικός Μηχανικός Τ.Ε. , οπότε υπάρχει μία σύγχυση με τους μηχανικούς Δομικών Έργων.

 

Το ορθό είναι να αναγράφεται ο τίτλος σωστά. Πολ. Μηχανικός (ΤΕ) Δομ. Έργων ή το αντίστοιχο των Έργων Υποδομής.

Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...

Έχει επαναληφθεί ξανά αυτό το ερώτημα. Δεκάδες χρόνια τώρα οι μηχανικοί εργων υποδομης βγάζουν το ψωμί τους από τοπογραφικά χωρίς πρόβλημα. Τελευταία όμως, λόγω της απελπιστικής κατάστασης στην αγορά, έχει ξεκινήσει ένα κυνήγι μαγισσών. Μην μασάς λοιπόν ότι και αν σου πουν. Επικοινώσησε με ΕΕΤΕΜ αν σου το παίζει κάποιος υπάλληλος δύσκολος, και καλό θα είναι να είσαι γραμμένος εκτός από ΕΕΤΕΜ και στον ΣΥΜΑΤΕ, που κάνει αγώνα από την πρώτη γράμμη για τα επ. δικαιώματα των μηχανικών ΤΕ.

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Σχετικα με αυτο που ανεφαιρε ο Spy στο θεμα με την γνωμοδωτιση

Posted Yesterday, 23:04

Mάλιστα το ακούσαμε και αυτό. Πλέον δεν μιλάμε για εξίσωση αλλά για ανίσωση !!!

Δηλαδή οι σπουδές στο Πολυτεχνείο είναι ανεπαρκείς σε σχέση με τις σπουδές στο ΤΕΙ.

Δεν απαντώ σοβαρά γιατί πλέον το θέμα πρέπει να μεταφερθεί εδώ

http://www.michaniko.../page__st__1500

Ανεκδοτο εισαι εσυ και νουμερο!! ..μεγαλο νουμερο ! ..καποια ζωα οσα χρονια και να σπουδασουν παραμενουν ζωα! ...τι να τις κανεις τις πολυτεχνικες σπουδες αν στο μυαλο εισαι στοκος; Ποιος εισαι εσυ που θα κρινεις τις σπουδες μου; ..ειμαι τεχνολογος τιμη μου και καμαρι μου και καλυτερη φοιτητικη ζωη εκανα απο εσενα και με χαμηλοτερο βαθμο μπηκα ..και περισοτερα πραγματα εμαθα απο εσενα και περισοτερες γκομενες ειχα σαν φοιτητης και καλυτερη δουλεια εχω απο εσενα βαζω στοιχημα ...γιατι αυτοι δυστυχως αυτοι που ειναι αργοστροφοι ..οπου και να πανε με χαμηλο IQ ΔΕΝ ΠΡΟΧΩΡΑΝΕ! ..αυτα αντε γιατι πηρα αναποδες ..ακου θα με πεις ανεκδοτο ..νουμερο ε νουμερο!

  • Downvote 9
Link to comment
Share on other sites

ειμαι τεχνολογος τιμη μου και καμαρι μου και καλυτερη φοιτητικη ζωη εκανα απο εσενα και με χαμηλοτερο βαθμο μπηκα ..και περισοτερα πραγματα εμαθα απο εσενα και περισοτερες γκομενες ειχα σαν φοιτητης και καλυτερη δουλεια εχω απο εσενα βαζω στοιχημα

 

To καλο ειναι οτι ο μεσος ορος του επιπεδου των αποφοιτων ΤΕΙ δεν ειναι σαν το δικο σου...

 

 

 

ΥΓ. Μπραβο για τις κοπελες που ειχες ως φοιτητης...!!! Αξιος...!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Κατι τελευταιο και κλεινω εχουμε ενα συστημα σπουδων που το κατακρινουν ολοι ..η δευτεροβαθμιαα και η τριτοβαθμια εκπεδευση μας παραδεχομαστε ολοι οτι ειναι απαραδεκτη ..και παρ'ολα αυτα ...οταν ολοκληρωνουμε τις σπουδες μας ολοι στεκομαστε και λεμε ..εσυ εβγαλες την ταδε σχολη η την αλλη ...δεν θα συνεχισω να σας κουραζω ..αλλα αυτο που συμβαινει εδω στον τοπο μας ειναι απραδεκτο! ...εντελως υποκριτικο ..ας κανουμε ολοι μια αυτοκριτικη? τι σημαινει περιοριζω τα δικαιωματα ενος συναδελφου;(σχετικα με την γνωμοδοτιση) ..δεν λεω οτι τα ξερω ολα ...αλλα γιατι να μην μπορω στο μελλον να καταρτιστω και εγω και να μπορω να υπογραφω; ..πως οι τοπογραφοι υπογραφουν τα ιδια με εμας των δομικων εργων(κτηρια) και εμεις να μην υπογραφουμε? ..αυτα τα ερωτηματα εχω στο μυαλο μου και ποιο πολυ γι'αυτο συνχιζομαι

Edited by Krisos
Link to comment
Share on other sites

Και γω συνχιζομαι...

 

.αλλα γιατι να μην μπορω στο μελλον να καταρτιστω και εγω και να μπορω να υπογραφω;

 

Εχω θα καταρτιστω σε Η/Μ, Αρχιτεκτονικα, Τοπογραφικα κτλ και θα τα υπογραφω ολα...!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

@terry, περίμενα από έναν συντονιστή να κρατάει ουδέτερη στάση και να μην συνεχίζει την "κουβέντα"

όσο για τις καταρτίσεις δεν τις χρειάζεσαι, έτσι κι αλλιώς τα υπογράφεις εσύ όλα και με τον νόμο..μη το συνεχίσουμε

 

@kasvan το να προσβάλλεις δεν βοηθάς, εάν δεν έχεις κάτι να πεις, άστο να περάσει...δεν θέλω να σου απαντήσω

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.