Μετάβαση στο περιεχόμενο

Πρόγραμμα OΑΕΔ για νέους ελεύθερους επαγγελματίες - επιστήμονες (2009 & 2010)


Recommended Posts

  • Απαντήσεις 1,5k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Για έλεγχο έρχονται απο τον τοπικό ΟΑΕΔ ή υπάρχει μια επιτροπή που γυρνάει όλη την Ελλάδα.

Link to comment
Share on other sites

Για έλεγχο έρχονται απο τον τοπικό ΟΑΕΔ ή υπάρχει μια επιτροπή που γυρνάει όλη την Ελλάδα.

 

Έρχονται 2 άτομα από τον τοπικό ΟΑΕΔ. Αν υπήρχε μία επιτροπή που να γυρνούσε όλη την Ελλάδα... από νέοι επιστήμονες μέχρι να πάρουμε την επιδότηση θα γινόμασταν νεκροί επιστήμονες..

Link to comment
Share on other sites

εγω ειμαι 27/11/2009 και ακομα στο σταδιο της επεξεργασιας. σας ξεπερναω ολους........

 

Χαχα νομίζεις. Εγώ πρέπει να είμαι ο τελευταίος ;) 30/12/2009 και ναι ακόμα στο στάδιο επεξεργασίας.

Link to comment
Share on other sites

και τελευταίο νέο...

 

για όσους αποφασίσουν τελικά να υπογράψουν και να μπουν στο πρόγραμμα του ΕΣΠΑ πηγαίνετε ΑΝΑΓΚΑΣΤΙΚΑ σε 3ετη δέσμευση.

Αρχικά είπαν ότι όταν τελειώσει το 12μηνο θα έχεις το δικαίωμα να επιλέξεις αν θα συνεχίσεις ή όχι αλλά τελικά άλλαξε και παει σε 3 χρόνια ΥΠΟΧΡΕΩΤΙΚΑ να κρατησεις το γραφείο (5.000 το 2ο χρόνο και 1.000 τον τελευταίο)

Link to comment
Share on other sites

Εγώ δεν υπέγραψα κανενα χαρτί που να αναφέρει τρία χρόνια, αλλά μου είπε προφορικά πως στο τέλος του δεύτερου χρόνου θα μπορώ να πάω με τα χαρτιά που θα πηγαίνω και στο τέλος κάθε εξαμήνου για να πάρω τα 5000 (ομοίως για τον τρίτο χρόνο).Το μόνο χαρτί που υπέγραψα ήταν αυτό στο οποίο οι ελεγκτές είχαν σημειώσει τον έλεγχο και ο νέος όρος που μου είπε να διαβάσω για να δω εάν συμφωνώ ήταν η παράγραφος 19 (ότι η επιχορηγηση εμπίπτει στις διατάξεις του κανονισμού de minimis δλδ να μην εισπράξω επιχορήγηση μεγαλύτερη από 200.000για 3 συνεχόμενα έτη!!!!)

Εσείς υπογράψατε κάτι διαφορετικό?

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.