Μετάβαση στο περιεχόμενο

Πρόγραμμα OΑΕΔ για νέους ελεύθερους επαγγελματίες - επιστήμονες (2009 & 2010)


Recommended Posts

Ρωτα τον τοπικο οαεδ αν εχει συμπληρωσει θεσεις.

 

α μάλιστα! σ ευχαριστώ!Και μια ερωτησούλα σαν πιο έμπειροι...Δουλέυω σε εταιρία με ΑΠΥ .Να ξεκινήσω διαδικασίες ένταξης μου στο πρόγραμμα όσο δουλεύω ακόμα , ή δε μπορούν να συδυαστούν αυτα τα 2?Αναφέρομαι σε τυχόν ελέγχους που γίνονται κλπ...

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,5k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Με πήραν τηλέφωνο ότι είναι τελευταία διορία -κάτι που δεν ίσχυε καθώς έχω περιθώριο αλλες 10 μέρες.

Μέσα στη βδομάδα έφτιαξα πάτωμα,ασβέστωσα και εβαψα πόρτες,παράθυρα.Δίπλα από το γραφείο υπάρχει ένας χώρος τον οποίο χρησιμοποιούσα για να αφήνω τα χράματα και τα εργαλεία.

Την ενδιάμεση εσοχή δεν πρόλαβα να την κλείσω με γυψοσανίδα.

Μόλις ήρθαν για τον έλεγχο μου είπαν κατευθείαν ότι απορρίπτεται.

Τους ζήτησα 2 ώρες για να περάσω τη γυψοσανίδα και μου είπαν ότι έπρεπε να το έχω χτίσει.Τη γυψοσανίδα μπορούν να την γκρεμίσουν...

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή αν το χώρισμα είναι απο τούβλα και όχι γυψοσανίδα δεν μπορεί να γκρεμιστεί;Σε ποια εποχή ζούνε; Γιαυτό φώναζα μην τα αφήνεται τελευταία στιγμή. Ποτε δεν ξέρεις τι μπορεί να γίνει.

Εμένα με πήραν τηλέφωνο σήμερα να πάω να κόψω τιμολόγιο και να τους πάω και ασφαλιστική ενημερώτητα απο ΙΚΑ και φορολογική ενημερώτητα.

Link to comment
Share on other sites

Eπίσης έγραψε ότι στο δίπλα χώρο λειτουργεί γραφείο ενώ είδε ότι είχα μόνο τα χρώματα και κάτι σακούλες.

Και ενώ η δεύτερη υπάλληλος την παρακαλούσε να γράψει ότι ο χώρος είναι κενός...

Πέρα από την ένσταση που εννοείται πως θα κάνω πήρα μεγάλη απογοήτευση.

Και ξεκινάω χρωστώντας...

Καλή τύχη στους υπόλοιπους

Link to comment
Share on other sites

Και μια ερωτησούλα σαν πιο έμπειροι...Δουλέυω σε εταιρία με ΑΠΥ .Να ξεκινήσω διαδικασίες ένταξης μου στο πρόγραμμα όσο δουλεύω ακόμα , ή δε μπορούν να συδυαστούν αυτα τα 2?Αναφέρομαι σε τυχόν ελέγχους που γίνονται κλπ...

Ευχαριστώ

 

Αν κόβεις παροχής στην εταιρία κ φαίνεται σαν εξαρτημένη εργασία μπορεί να έχεις πρόβλημα. Αν όμως κόβεις σε πελάτες είσαι οκ. Η αν κόβεις στην εταιρία 1 το εξάμηνο ή ένα το χρόνο πάλι νομίζω ότι θα είσαι οκ.

Γενικά μέχρι την προέγκριση τουλάχιστον μπορείς να δουλέυεις γιατί τα τιμολόγια που θα ελέγξουν είναι από την προέγκριση κ μετα.

Link to comment
Share on other sites

Πέρα από την ένσταση που εννοείται πως θα κάνω πήρα μεγάλη απογοήτευση.

Φίλε μην ανησυχείς όλα θα πάνε καλά και θα κερδίσεις την ένσταση.

 

Απλά η διαδικασία πάει πίσω ένα εξάμηνο με το καλημέρα...

Link to comment
Share on other sites

Αν κόβεις παροχής στην εταιρία κ φαίνεται σαν εξαρτημένη εργασία μπορεί να έχεις πρόβλημα. Αν όμως κόβεις σε πελάτες είσαι οκ. Η αν κόβεις στην εταιρία 1 το εξάμηνο ή ένα το χρόνο πάλι νομίζω ότι θα είσαι οκ.

Γενικά μέχρι την προέγκριση τουλάχιστον μπορείς να δουλέυεις γιατί τα τιμολόγια που θα ελέγξουν είναι από την προέγκριση κ μετα.

 

Το συμφωνητικο μεταξυ εμενα και της εταιριας αναφερει οτι ειναι ανεξαρτητες οι υπηρεσιες που παρεχω.Αυτο παρακαπτει καποια προβληματα?

Ευχαριστω!

Link to comment
Share on other sites

Eπίσης έγραψε ότι στο δίπλα χώρο λειτουργεί γραφείο ενώ είδε ότι είχα μόνο τα χρώματα και κάτι σακούλες.

Και ενώ η δεύτερη υπάλληλος την παρακαλούσε να γράψει ότι ο χώρος είναι κενός...

Πέρα από την ένσταση που εννοείται πως θα κάνω πήρα μεγάλη απογοήτευση.

Και ξεκινάω χρωστώντας...

Καλή τύχη στους υπόλοιπους

 

δεν καταλαβαίνω τι εννοούν ότι ο δίπλα χώρος που εσύ είχες τα χρώματα και τις σακούλες λειτουργεί σαν γραφείο...Μα εσύ δεν τον χρησιμοποιείς? δεν μπορείς να το έχεις σαν αποθήκη? ένα δεύτερο δωμάτιογια τις οποιεσδήποτε ανάγκες?Μπορείς να το εξηγήσεις καλύτερα?

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.