Μετάβαση στο περιεχόμενο

Πρόγραμμα OΑΕΔ για νέους ελεύθερους επαγγελματίες - επιστήμονες (2009 & 2010)


Recommended Posts

  • Απαντήσεις 1,5k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

εμένα κάναν περίπου 3 μήνες για να μου δώσουν την προέγκριση (2010). Αν σε προβληματίζει τόσο πολύ μπορείς να πας να κάνεις μια ερώτηση και στον τοπικό ΟΑΕΔ αλλά νομίζω είναι φυσιολογικό

Link to comment
Share on other sites

Στα έξοδα γραφείου συμπεριλαμβάνονται και τα κατασκευαστικά έξοδα;Δηλαδη πορτες,δαπεδο,κουφώματα κλπ......Ευχαριστω!

Link to comment
Share on other sites

Πρεπει να εχει αλλαξει το συστημα,σε φιλο στη Θεσσαλονικη που περιμενει τον πρωτο ελεγχο για την προκαταβολη, του ειπαν πως πλεον απαιτουνται 6000 + 23% ΦΠΑ ΔΗΆΔΗ ΣΥΝΟΛΙΚΑ ΕΞΟΔΑ ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ 7380 Ε

 

μιλησα σήμερα με οαεδ κ μου είπαν ότι κάτι τέτοιο όχι μόνο δεν ίσχυει αλλά είναι κ παράλογο να το άλλαξαν γιατί το πρόγραμμα θα λήξει άμεσα

νομίζς ότι δεν ξέρουν τι τους γίνεται

Link to comment
Share on other sites

θεσσαλονικης (25 μαρτιου) θα πάω αυριο απο εκεί θα ρωτήσω λεπτομέρειες κ θα σε ενημερώσω

πάντως κ πριν ένα μήνα που έκανα την αίτηση, μου είπαν ότι περιμένουν από στιγμή σε στιγμή να βγει ανακοίνωση ότι θα λήξει κ ότι δεν έχουν μείνει πολλές θέσεις..

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχουν μείνει πολλές θέσεις στην περιοχή σου. Όχι γενικά και θα λήξει. Ήδη εδώ και μήνες έχει λήξει σε κάποιες περιοχές.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

 

Είμαι σε φάση έγκρισης χρηματοδότησης και περιμένω εντός των ημερών να κατατεθεί η προκαταβολή.

 

Θέλω να ρωτήσω τα εξής:

1) Όταν λάβω την προκαταβολή θα πρέπει να συμπληρώσω επιπλέον χαρτιά ή να καταθέσω επιπλέον δικαιολογητικά;

 

2) Η εξάμηνη χρονική περίοδος (για να υπολογίσω τα 2500 ευρώ έσοδα+έξοδα) μέχρι να κατατεθεί η πρώτη δόση πότε ξεκινά; Μετά την έγκριση χρηματοδότησης ή αφού κατατεθεί η προκαταβολή; Με δυο λόγια, αν κάνω τώρα κάποιες αγορές θα μετράνε στα 2500;

Link to comment
Share on other sites

1) οχι

2)Η εξάμηνη χρονική περίοδος ξεκινά με την ημερομηνία έγκρισης- η οποία φαίνεται στα χαρτιά που σου έχουν δώσει(όταν πήγες με το τιμολόγιο κτλ)και τα οποία γραφουν πότε πρέπει να ξαναπάς με καινούργια χαρτιά για την συνέχιση του προγράμματος. Τα λεφτά κάποια στιγμή θα μπούν- είναι και θέμα γραφειοκρατείας -δεν επηρρεάζουν το διάστημα στο οποίο πρέπει να έχεις τα 2500

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.