Μετάβαση στο περιεχόμενο

Πρόγραμμα OΑΕΔ για νέους ελεύθερους επαγγελματίες - επιστήμονες (2009 & 2010)


Recommended Posts

  • Απαντήσεις 1,5k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

ναι σίγουρα αυτό δε γίνεται, πρέπει να συμπίπτει η εδρα της έναρξης με την έδρα της αίτησης και να είναι επαγελματική στέγη. εφόσον είσαι στο πρόγραμμα , εχεις δλδ εγκριθει τότε μπορείς να αλλάξεις έδρα, βέβαια πάλι επαγγελματική στέγη και να κοινοποιήσεις στον ΟΑΕΔ την αλλαγή αυτή

Link to comment
Share on other sites

Λάθος νομίζεις Τινάκι..

 

Δικαιολογούνται εννοείται.

 

(δεν είπαμε να πας να πάρεις ΑΡΛΕΚΙΝ και να περιμένεις να στα δικαιολογήσουν βέβαια..)

Link to comment
Share on other sites

Να σας ρωτήσω κάτι αντίστοιχο... υπάρχει καμία "λίστα" που να έχει τις αγορές που δικαιολογούνται για τα πρώτα έξοδα των 6000€+ΦΠΑ ?

 

Η υπάλληλος στον ΟΑΕΔ της περιοχής μου (εξυπηρετικότατη!!!) μου είπε ότι: "Εσείς οι επιστήμονες-μηχανικοί είστε τυχεροί, γιατί σε αυτά τα λεφτά μπορείτε να βάλετε τα πάγιά σας."

.....Τι εννοεί ο ποιητής?

 

Μπορώ να βάλω Ηλεκτρονικά Είδη άμεσα σχετικά με το επάγγελμά μου?

Μπορώ να βάλω Έπιπλα και εξοπλισμό όπως π.χ. μία καφετιέρα?

Από Φως, Νερό , Τηλέφωνο μπορώ να βάλω τα χρήματα των συνδέσεων και αργότερα τους λογαριασμούς στα έξοδα του γραφείου?

Δικαιολογείται αγορά Κινητού Τηλεφώνου ως "εταιρικό κινητό"?

Τα Νοίκια που θα δώσω για αρχή στον ιδιοκτήτη, μπαίνουν?

 

Τέτοια "λίστα" εννοώ αν υπάρχει, ώστε να αποφεύγουμε επαναλαμβανόμενες ερωτήσεις.

 

Ευχαριστώ πολύ!

Link to comment
Share on other sites

Μόλις τέλειωσα την ανάγνωση και των 105 σελίδων!!! :grin:

Να πω την αλήθεια κάποιες απορίες καλύφθηκαν, αλλά γεννήθηκαν πολλαπλάσιες. Πάντως η απάντηση στην παραπάνω ερώτησή μου για τα έξοδα που μπορείς να δικαιολογήσεις είναι: Ρώτα στον ΟΑΕΔ που ανήκεις!!! :razz:

Από Δευτέρα πάμε για εύρεση ενοικίασης χώρου!

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.