Μετάβαση στο περιεχόμενο

Master πενταετούς φοίτησης ΕΜΠ και προκηρύξεις δημοσίου


vasiliki-cv

Recommended Posts

Για μια στιγμη νομιζα οτι μπηκα στο filologos.gr!!lol

Πραγματικα τρομερα ασχετο, αλλα μαλλον εχεις δικιο.Ειναι πολυ συνηθισμενο λαθος παντως.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 89
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Έχετε δίκιο και εμένα μου ξέφυγε.

 

Παρεπιπτόντως όταν θέλετε να αναφέρετε κάτι τέτοιο ή και οτιδήποτε άλλο σχετικό με ένα θέμα ή μια δημοσίευση ο ενδεδειγμένος τρόπος είναι αυτός που περιγράφεται εδώ: http://www.michanikos.gr/showpost.php?p=32614&postcount=1

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
ΝΑΙ ΡΕ ΦΙΛΕ!!:P:cool:

 

 

Αγγίζω απ' ευθείας τα 1.800 ευρώ ΚΑΘΑΡΑ (3η μισθολογική κλίμακα) με 5 ώρες κ 40 λεπτά τη ημέρα,πενθήμερο ''οκταωράκι'' κ όλα τις παροχές (άδειες) φουλ κομπλέ έξτρα!!

 

Κ τόσα χρόνια ο ΗΛΙΘΙΟΣ προσπαθούσα να γίνω ο υπερμηχανικός των 7 ηπείρων κ των 5 θαλασσών.........!!!!!!!

 

ΑΥΤΗ ΕΙΝΑΙ ΖΩΗ.

 

Επομένως,από τη στιγμή που θα αναγνωριστεί μισθολογικά,δεν υπάρχει περίπτωση να συμφέρει παροχή υπηρεσιών στον ιδιωτικό τομέα,καθώς τα 1.800 ευρώ ΚΑΘΑΡΑ ΜΕΤΑ ΦΟΡΟΥ Κ ΑΣΦΑΛΙΣΤΙΚΩΝ ΕΙΣΦΟΡΩΝ με ΣΣΕ σε ΝΠΙΔ αντιστοιχούν περίπου σε 5.000 ευρώ στον ιδιωτικό τομέα!!!!Υπάρχει εργοδότης να δώσει 5.000 ευρώ/μήνα Χ 14 μισθούς?Δεν νομίζω......Ά ρε τσόγλανοι τιμωρία που σας έρχεται.......

 

Σε ποιο ΝΠΙΔ έχει τέτοιους μισθούς? Γιατί εκεί που δουλεύω εγώ, με μεταπτυχιακό και κάποια άλλα επιδόματα μετα βίας αγγίζω τα 1400 ευρώ το μήνα. Και φυσικά ενω ασχολούμαστε με τη μελέτη/κατασκευή δημοσίων έργων δεν παίρνουμε τα επιδομάτα 6, 7 τοις χιλίοις που παίρνουν οι μηχανικοί στα ΝΠΔΔ. Τώρα όσο για το ωράριο, έχεις απόλυτο δίκαιο, δε συγκρίνεται με τα 12ωρα που εργαζόμουν πριν χωρίς να πληρώνεμαι υπερωρίες.

Link to comment
Share on other sites

Σε ποιο ΝΠΙΔ έχει τέτοιους μισθούς?

 

Σε όλες τις Α.Ε. του Δημοσίου οι οποίες είναι ΝΠΙΔ κ λειτουργούν μισθολογικά με ΣΣΕ......

 

Με προσαυξήσεις υπολογιστή,εργοταξίου,γάμου,παιδιού,και μεταπτυχιακό.Βγάλτα να δεις!!!

Link to comment
Share on other sites

Σε ποιο ΝΠΙΔ έχει τέτοιους μισθούς? Γιατί εκεί που δουλεύω εγώ, με μεταπτυχιακό και κάποια άλλα επιδόματα μετα βίας αγγίζω τα 1400 ευρώ το μήνα.

 

Εδώ και χρόνια έχω σχηματίσει την άποψη, ότι το τελευταίο, σημαντικότερο και απαραιτήτως υποχρεωτική παρακολούθησης μάθημα στις Πολυτεχνικές σχολές, θα έπρεπε να είναι "Αρχές Εργατικού Δικαίου-Συλλογικές Συμβάσεις εργασίας Μηχανικών-Βασικές γνώσεις ελληνικού φορολογικού συστήματος". Να μην παίρνει κανείς δίπλωμα (για να βγει σαν πρόβατο για σφαγή στην αγορά εργασίας) αν δεν το περάσει. Πρώτο και κύριο μέλημα των διδασκόντων να φυτέψουν στο μυαλό των φοιτητών τους: "Δεν μας αφορά ο "βασικός" μισθός των εμποροϋπαλλήλων-δεν συμφωνούμε με βάση αυτόν.".

 

edit: Είσαι μηχανικός, αν ναι, είσαι διπλωματούχος πολυτεχνείου ή τσάμπα συζητάμε; Η ΣΣΕ στην οποία αναφέρεται ο zavi, αφορά διπλωματούχους και μόνο. Οι απόφοιτοι ΑΤΕΙ έχουν άλλες ΣΣΕ δικές τους, με σαφώς μικρότερες αποδοχές.

Link to comment
Share on other sites

Ναι,έχουν μία διαφορά 6-10%.Όμως κ πάλι είναι αρκετά ικανοποιητικά,σε σύγκριση με τον ιδιωτικό τομέα,αν συνυπολογίσουμε κ τα εργατικά δικαιώματα.

 

Όσο για το μάθημα που προτείνεις να διδάσκεται στα πολυτεχνεία,είσαι ο σωστότερος των σωστών κ σοφών ανθρώπων!

Link to comment
Share on other sites

  • 7 months later...

Έπεσε το οριστικό άκυρο για τα πιστοποιητικά που δίνουν τα πολυτεχνεία

 

http://2.bp.blogspot.com/_Moz08RhEWgo/S__mYk1OQOI/AAAAAAADMic/HvRuqMANJdQ/s1600/POL.GIF

Link to comment
Share on other sites

αυτο το χαρτι ειναι για το εξωτερικο τελος. οποιος θελει να το καταλαβει οκ. σιγα μην το δεχοντουσαν τα λ...για της ελλαδας. βγηκε καθαρα για την Ευρωπη περισσοτερο.

Link to comment
Share on other sites

Αν το ψάξει ο εργοδότης δεν μετράει ούτε στο εξωτερικό. Ήδη στην Κύπρο το έχουν ξεκαθαρίσει το θέμα και δεν το δέχονται.

Link to comment
Share on other sites

αυτο το χαρτι ειναι για το εξωτερικο τελος. οποιος θελει να το καταλαβει οκ. σιγα μην το δεχοντουσαν τα λ...για της ελλαδας. βγηκε καθαρα για την Ευρωπη περισσοτερο.

 

Εκεί είναι που δεν έχει καμία ισχύ !

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.