Μετάβαση στο περιεχόμενο

Οδηγός για την ενίσχυση για αγορά εξοπλισμού - ΕΣΠΑ


Recommended Posts

και ωραία θα δηλώσω ΚΑΔ 71.12.1.θα χρειαστεί βεβαίωση?τωρα η αργότερα?απο τον λογιστή η την ΔΟΥ?

 

Εννοούσα να δηλώσεις το 71.12.1. στην αίτηση οπότε δεν χρειάζεσαι καμιά βεβαίωση.

Την version 1.6 (σου απαντάω σε αυτό το θέμα και όχι στο άλλο για το ΕΣΠΑ για να είναι μαζεμένα) θα την βρεις από εδώ

 

http://www.ependyseis.gr/sub/epag/forma-ypovolis.htm

 

Έχει και τον δικό σου ΚΑΔ 71.12.19 οπότε δεν θα έχεις κανένα πρόβλημα

 

Νομίζω οι αιτήσεις τελειώνουν τη δευτέρα

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστώ πολύ.τώρα με τιε μειώσεις που έγιναν τί θα πάρουμε στο τέλος είναι άλλο ζήτημα.Αν δεν έχουμε υπαχθεί στην εποπτεία του ΔΝΤ μέχρι τότε.

Link to comment
Share on other sites

Άσε εγώ έχω απογοητευτεί πλήρως με αυτήν την επιδότηση... Έιχα κάνει αίτηση πριν την παράταση αλλά τώρα τα βλέπω χλωμά. Θα δώσουν 70 εκατομύρια ευρώ, αν υπολογίσουμε μέσω όρο 10.000 επιδότηση για κάθε μηχανικό γιατρό κλπ θα πάρουν 7000 την επιδότηση, μόνο στα χανιά οι μηχανικοι (που υπάρχουν) υπολογίζονται στους 1000...

Link to comment
Share on other sites

θα δώσουν απο 100 ευρω στον καθένα να πάρουμε καφέδες για το γραφείο.Η χρονιά που έρχεται σαν λιγο δυσκολη μου φαίνεται

Link to comment
Share on other sites

Όποιος μηχανικός πάρει η επιδότηση θα είναι σίγουρα 8000, επειδή θα δωθούν με σειρά βαθμολογίας μέχρι να τελειώσει το ποσό της επιδότησης, οι υπόλοιποι ούτε ευρώ...

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά...

Θα ήθελα να ρωτήσω κάτι.... Ξέρει κανεις αν η γυναικεία επιχειρηματικότητα που πήρε κάποιος περισυ σαν ενισχύση χρειάζεται να δηλωθεί στο πρόγραμμα;;;;;; Το πρόγραμμα λεγοτάν Ανάπτυξη Γυναικείας Απασχόλησης και Επιχειρηματικότητας.......Αν ναι στην ημερομηνία εγκριτικής απόφασης τι συμπληρώνουμε;;;;;; Την ημερομηνία έγκρισής του προγράμματος ή προεγκρισής;;;;;;;;;;;;

Link to comment
Share on other sites

5000 ειναι ο συνολικος ελαχιστος προυπολογισμος,εχει μεσα τη κρατικη δαπανη 4000 το 80% και τη δικη σου συμμετοχη 1000 το 20%.

Αυτο το 4000 που ειδες μιλαει μονο για το 80%.

το ιδιο πραγμα ειναι.

 

Άρα 5000Ε χωρίς το ΦΠΑ. Έτσι δεν είναι;

Link to comment
Share on other sites

Γειά σε όλους!

 

Ήθελα να ρωτήσω αν υπάρχει κανείς που να έχει λάβει θετική απάντηση στην αίτηση που υπέβαλε, και αν ναι, πότε την υπέβαλε; Εγώ την υπέβαλα πριν από 2 εβδομάδες, απλά περιμένω ή πρέπει να πάρω να ρωτήσω κάπου;

 

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Περικλη κανενας δεν εχει παρει καποια απαντηση γιατι δεν εχει ληξει ακομα η περιοδος των δηλωσεων.

Μετα τις 30-11 θα γινει αξιολογησει και θα μπει βαθμολογια στον καθενα μας και τοτε θα υπαρχει ενημερωση ωστε οσοι διαλεκτηκαν να κανουν τις αιτησεις τους στις τραπεζες.

 

Εκανα αιτηση τελος σεπτεμβρη και ειχα αριθμο κοντα στο 1970, κανενας που εκανε αυτες τις μερες να δουμε ποσοι εχουν δηλωσει μεχρι τωρα?

Link to comment
Share on other sites

Άρα 5000Ε χωρίς το ΦΠΑ. Έτσι δεν είναι;

 

Όλα τα ποσά που θα δωθούν επιδότηση και όλα όσα δηλώνεις σαν επένδυση είναι χωρίς ΦΠΑ

Link to comment
Share on other sites

Guest
Αυτό το θέμα πλέον έχει κλείσει για περαιτέρω απαντήσεις.
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.