Μετάβαση στο περιεχόμενο

Ηλεκτρονικό ΤΣΜΕΔΕ (...)


orgonor

Recommended Posts

αφου δεν δικαιολογει χαπια το τσμεδε, αρχισα κι εγω να μασουλαω ληγμενα φαρμακα που δικαιολογει. Ο καθενας ο,τι μπορει κανει φιλε μου :)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 22
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Κάποιες αλήθειες, με ένα απλό whois:

 

Το domain είναι κλεισμένο εδώ και 2 χρόνια!!! σε όνομα υπαλλήλου του τμήματος μηχανογράφησης του ΤΣΜΕΔΕ...

 

Θεωρώ απαράδεκτο το γεγονός ότι το ΤΣΜΕΔΕ ακόμα "ψάχνεται"!!!

Link to comment
Share on other sites

Ως μηχανικός της νέας γενιάς θεωρώ ότι η προσπάθεια αυτή θα πρέπει να συνεχιστεί προκειμένου να αρθούν οι μεγάλες γραφειοκρατικές αγκυλώσεις που μαστίζουν το ΤΣΜΕΔΕ. Η εκμετάλλευση των τεράστιων δυνατοτήτων της τεχνολογίας δεν θα πρέπει να αφήσει αδιάφορους και ασυγκίνητους τους μηχανικούς.

Συγχαίρω λοιπόν την μέχρι τώρα προσπάθεια, καθώς παρέχονται αρκετές υπηρεσίες, και ευελπιστώ σε περαιτέρω βελτίωση και απλοποίηση των διαδικασιών.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Όλα τα υποκαταστήματα του ΤΣΜΕΔΕ ανά την Ελλάδα θα έχουν μηχανογραφηθεί μέσα στο 2010 (τώρα κατά πόσον άμεσα οι υπάλληλοί των θα χρησιμοποιούν το on-line αυτό είναι άγνωστο, αλλά έστω και έλεγχο καρτέλας να κάνουν να φαίνεται πότε κάποιος έχει εκκρεμότητες αυτό θα είναι σωτήριο). Μην ξεχνάμε ότι υπάρχουν υπάλληλοι που είναι σε... διάσταση σε ότι έχει σχέση με computers! Η προσπάθεια με την νέα ιστοσελίδα είναι πολύ καλή, εμφανίζεται μέχρι και ο Ν.3655 που ισχύει από 3/4/2008 για έκπτωση 50% στους κλάδους κύριας σύνταξης και ειδικής προσάυξησης για 1 έτος για τις μητέρες μηχανικούς που γέννησαν, κάτι που ελάχιστοι γνώριζαν. Μακάρι να εκδίδει και ενημερότητες ή έστω να φαίνεται πότε κάποιος οφείλει.

Link to comment
Share on other sites

Καλο θα ηταν να δημοσιευονται εκει ολες οι αποφασεις του ΔΣ ΤΣΜΕΔΕ (ΕΤΑΑ) για να υπαρχει αποσυμφορηση στα τηλεφωνα και στα γραφεια του ταμειου

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Έκανα το λάθος να δώσω τα στοιχεία μου για είσοδο στο σάιτ. Με ειδοποίησαν με email ότι η εγγραφή μου έχει ολοκληρωθεί και σύντομα (την επόμενη εργάσιμη ημέρα ) θα έχω δικαίωμα εισόδου . Απο τότε κοντεύει μήνας και τίποτα . Κάποια email που έστειλα θα πήγαν στο βρόντο. Αποφάσισα μετά απο 12 χρονια να κατέβω στην Κολοκοτρώνη , όπου διαπίστωσα ότι τίποτα δεν έχει αλλάξει. Η καρτέλα μου ανενημέρωτη φυσικά παρότι όλες οι εισφορές καταβάλλονται κανονικά. Επίσης επειδή είμαι ασφαλισμένος και στο δημόσιο μου ξαναζητησαν το ΦΕΚ διορισμού απο το 92 , το οποίο τους είχα καταθέσει τότε. Δράμα η κατάσταση

Link to comment
Share on other sites

καλώς τον,

αν σου έρθει καμμία απάντηση μας ενημερώνεις

 

στο μεταξύ μπορείς να συμμετέχεις και στα υπόλοιπα θέματα

διότι το ΤΣΜΕΔΕ θα αργήσει

:) :) :)

Link to comment
Share on other sites

Και εμένα με έστειλαν εδώ και 2 εβδομάδες το παρακάτω. Οφείλω να ομολογήσω πως πήρα απάντηση μετά από 4 μήνες!!!!

 

Σας ενημερώνουμε ότι η εγγραφή σας στο Τ.Σ.Μ.Ε.Δ.Ε ενεργοποίηθηκε.

 

Μπορείτε να κάνετε Login στην διαδικτυακή πύλη. http://www.tsmede.eu

 

Τ.Σ.Μ.Ε.Δ.Ε

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.