Μετάβαση στο περιεχόμενο

Οικοδομική άδεια δωρεάν!


Recommended Posts

  • Απαντήσεις 59
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Που φτάσαμε ρε παιδιά...? Καλά ο συγκεκριμένος μου θυμίζει τα συνεργεία που για να πάρουν τη δουλειά δίνουν πολύ μικρές προσφορές και μετά έχουν τον τρόπο τους να τα πάρουν από τον ιδιοκτήτη.

Link to comment
Share on other sites

Απαράδεκτος ο τύπος!!!!

Και μετά άντε να αποδέιξεις στον κάθε υποψήφιο πελάτη ότι δεν είσαι ελέφαντας και ότι η αμοιβή που ζητάς είναι σύμφωνα με την ισχύουσα νομοθεσία!!

Και φυσικά τα χρήματα της "έκπτωσης" θα του τα πάρει σίγουρα από κάπου αλλού...!!!

Απλά απαράδεκτο!!!

Link to comment
Share on other sites

ΠΕΙΘΑΡΧΙΚΟ ΧΘΕΣ

 

Κάτι τέτοιοι τύποι υπάρχουν και κανένας δεν σέβεται τον κλάδο πλέον.

Ας ήτανε κανένας δικηγορικός σύλλογος να σου έλεγα εγώ...

Link to comment
Share on other sites

Κλασική αγγελία εξαπάτησης... Εσείς δηλαδή τι πιστεύετε, ότι δεν θα βγάλει τα λεφτά του??? Μια χαρά θα τα βγάλει από αλλου... Πουλάει το παραμυθάκι του για να τσιμπήσει ο κάθε άσχετος ιδιώτης και μετά θα του τα φάει από αλλού...

 

Άκους εκεί γιορτάζουμε 20 χρόνια και χαρίζουμε την οικοδομική άδεια!!!! ΕΛΕΟΣ όμως... Τι είναι, super market???? :-x

 

Μπράβο που μετά από 20 χρόνια όπως λέει, του αρέσει να ξεφτιλίζει το επάγγελμά του.... ΑΙΣΧΟΣ!

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω η υποχρέωση του Κων.Ιωαννίδη είναι δεδομένη: ενημέρωση του αρμόδιου φορέα επαγγελματικής δεοντολογίας, του ΤΕΕ δηλαδής. Και όπως αναφέρθηκε ας αναλάβει το Πειθαρχικό.

Link to comment
Share on other sites

Αυτο ηθελα να πω.. Μηπως πρεπει συναδελφε Κωσταντινε να κανεις εναν ελεγχο στα μητρωα να δεις αν ο συγκεκριμενος ειναι μελος πριν οτιδηποτε αλλο???

Link to comment
Share on other sites

Γνωρίζω τις υποχρεώσεις μου και θα πράξω αναλόγως.

 

Μπορεί όντως να μην είναι καν μηχανικός αλλά και πάλι άδεια δωρεάν δεν παίζει. Αν δεν την βγάλει αυτός, κάποιος άλλος θα την βγάλει οπότε το θέμα παραμένει.

 

Μου κάνει εντύπωση πάντως πως ολόκληρο ΤΕΕ περιμένει να κρυφτεί πίσω από την καταγγελία ενός μηχανικού για να δράσει. Θα πρέπει εγώ να επωμισθώ το βάρος της καταγγελίας και να κάνω τον αστυφύλακα στον κακό συνάδελφο, ενώ το τοπικό ΤΕΕ θα ψελίζει "τι να κάνουμε... τώρα που έγινε καταγγελία δεν μπορούμε να κάνουμε αλλιώς...".

Ξέρω τι θα μου πείτε, ξέρω ποιο είναι το σωστό. Απλώς όσοι εργάζεστε στην επαρχία θα με καταλάβετε.

Anyway θα μάθω και θα σας ενημερώσω, μπορεί ήδη να έχουν κινηθεί διαδικασίες και εγώ να μην το γνωρίζω. Ας μην βιαζόμαστε να βγάζουμε συμπεράσματα

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.