Μετάβαση στο περιεχόμενο

Βιβλίο για Γ.Ο.Κ. με ανάλυση και σχόλια


JTB

Recommended Posts

Και εγώ το έχω κάποιο καιρό.

Είναι πολύ καλό και συγκεντρώνει και πολύ καλά επεξηγηματικά σκαριφήματα.

Link to comment
Share on other sites

Φαντάζομαι όμως ότι σύντομα θα είναι παλιό, αφού η κυβέρνηση σκέφτεται μεγάλες ανατροπές στη σχετική νομοθεσία... Η θα είναι πάλι μόνο διαδικασίες;

Τα λυπάμαι αν πρόκειται να είναι άχρηστο σε λίγο καιρό...

Link to comment
Share on other sites

Συνάδελφοι,

Ο ΓΟΚ και, γενικότερα, η πολεοδομική νομοθεσία είναι σαν τον ηλεκτρονικό υπολογιστή. Αυτός που αγοράζεις σήμερα, θα είναι παρωχημένος σε λίγους μήνες.

 

Έχω αγοράσει και εγώ το βιβλίο αυτό, και το συνιστώ ανεπιφύλακτα. Επί πλέον, γνωρίζω, από χρόνια, τη συνάδελφο και είχα προσωπική γνώμη για την ίδια, τις γνώσεις και τις δυνατότητές της.

 

ΥΓ Πάντως, έχουν ανοίξει και άλλα θέματα με το ίδιο αντικείμενο, στο παρελθόν.

Link to comment
Share on other sites

Συνάδελφοι,

Ο ΓΟΚ και, γενικότερα, η πολεοδομική νομοθεσία είναι σαν τον ηλεκτρονικό υπολογιστή. Αυτός που αγοράζεις σήμερα, θα είναι παρωχημένος σε λίγους μήνες.

 

Σε γενικές γραμμές είναι έτσι αλλά τώρα ένας λόγος παραπάνω που περιμένουμε μεγάλες (λένε...) αλλαγές.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Ότι και να αλλάξει στην νομοθεσία δεν μπορεί να καταργηθεί όλη η προϊστορία.

 

Μιλάμε για βιβλίο που περιέχει τα ΠΑΝΤΑ για τον ΓΟΚ. Όλα τα άρθρα, δεν είναι απλά σχολιασμένα αλλά έχουν όλες τις σχετικές εγκυκλίους. Είναι σχετικά εύχρηστο (αν και αρκετά μεγάλο και ακριβό) και νομίζω ότι αποτελεί σημείο αναφοράς.

 

Η Ελένη Μπούτου - Λεμπέση είναι (ή ήταν; ) Διευθύντρια ΔΟΚΚ! Δηλαδή τι άλλο; Από ποιον θα τα ακούσεις πιο έγκυρα;

 

Ακόμα, πιστέυω ότι με την ενδεχόμενη αλλαγή του ΓΟΚ ή άρθρων του, απλά θα το χρησιμοποιησείς για τις ερμηνευτικές διατάξεις (εκτός αν καταργηθούν όλα ρητώς, πράγμα απίθανο)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.