Μετάβαση στο περιεχόμενο

Άδεια μικρής κλίμακας - Εργασίες που καλύπτει & δικαιολογητικά έκδοσης


Recommended Posts

Δυστυχώς δε μπορώ να έχω καμία εκτίμηση.. Με τα τέρατα που έχουμε μπλέξει στο ΥΠΕΚΑ ποτέ δεν ξέρεις..

 

Αν βιαζεται πολύ εγώ θα κατέθετα φάκελο για ΟΑ..

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

η αδεια θα μας παρει κανα διμηνο.εδω μου ζητησαν να δω αν εχει αυθαιρετα για να κανω το διαγραμμα δομησης και φυσικα πλεον να κανω και τοπογραφικο με συντεταγμενες.οποτε θα περιμενω με την ελπιδα ( :?:) οτι δε θα αργησει.οποιος απο τα λαγωνικα(με την καλη εννοια παντα) εχει νεο για την ΚΥΑ ελπιζω να ενημερωσει αμεσα..ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Σημερα μου ηρθε στα χερια μου απο ενα συναδελφο απο την πολεοδομια του περισου 48ωρη αδεια γραφωντας πανω οπως τροποποιηθηκε με το νομο 4178/13 συμφωνα με το αρθρο 48(???) αλλα στις εργασιες πισω οχι μονο δεν αναφεροταν αυτες που λεει για την μικρης κλιμακας το αρθρο αλλα ακομη λιγοτερες και απο αυτες που προβλεπει η 48ωρη...προβλεπω μεγαλο μπερδεμα με αυτες τις αδειες...μαλιστα σε αλλη πολεοδομια που πηγα προχτες μου ειπαν οτι η ΚΥΑ που περιμενουμε ειναι πιθανον να μην βγει ποτε...και εμεις που πνιγομαστε στις δουλειες αναμενουμε ακομη νεα απο το υπουργειο....(το βασιλειο μου για μια σκαλωσια!!!!)

Link to comment
Share on other sites

Στην Υ.ΔΟΜ του Δ. Καλαμάτας,  τα 2 έντυπα (μικρής κλίμακας και γνωστοποίησης προ 48 ωρών) περιλαμβάνουν όλες τις εργασίες που αναφέρονται στο άρθρο 48 του ν. 4178

Link to comment
Share on other sites

μηπως μπορεις να μου την στειλεις την μικρης κλιμακας με προσωπικο μηνυμα να την δειξω σε καμια πολεοδομια εδω μπας και γινει κανενα θαυμα και την δεχτουν??(αν και γνωριζω οτι ολες οι πολεοδομιες εδω ειναι αυθεντιες και ολα τα κανουν σωστα και δεν συμβουλευονται αλλες πολεοδομιες)

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

τελικά υπάρχει επίσημο έντυπο μικρής κλίμακας;

Στο ΥΠΕΚΑ δεν είδα τίποτα ανεβασμένο. Ούτε και Υπουργική Απόφαση ή / και εγκύκλιο που λέγανε.

Μπορείτε να με "στείλετε" στη σωστή συζήτηση; 

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.