Μετάβαση στο περιεχόμενο

ηλεκτροδότηση αυθαιρετου που υπάχθηκε στο Ν 4014/11


Recommended Posts

Έχω μια περίπτωση που ο ιδιοκτήτης τακτοποίησε το ακίνητο εκτός σχεδίου και χωρίς Ο.Α. με το 4014. Πρόκειται για μια κατοικία 70 τ.μ και μια αποθήκη 15 τ.μ. Το ακίνητο είναι συνδεδεμένο με τη ΔΕΗ και φαίνονται μόνο τα τ.μ. της κύριας κατοικίας και μάλιστα τότε υπολόγιζαν και τους ανοικτούς Η/Χ στα τ.μ.

Ο ιδιοκτήτης θέλει να δηλώσει τα νόμιμα τ.μ. Ερώτηση:

Στη βεβαίωση του συστήματος έχουμε Κ.Χ=70 τ.μ. και Β.Χ= 15τ.μ. Ο Β.Χ δεν ηλεκτροδοτείται; Στη ΔΕΗ θα υπολογίσουν σαν τ.μ.

1)70 τ.μ

2)70+15=85 τ.μ.

Μου έχουν πει το συνολικό δηλ. 85 τ.μ. Πως μπορώ να αποδείξω το αντίθετο ή τι μπορώ να κάνω.

Το πρόβλημα είναι ότι με 85τ.μ. μεγαλύτερο χαράτσι, τέλη κτλ.

Ευχαριστώ και ελπίζω να έγινα κατανοητή

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Μια ερώτηση μιας και έχει περάσει καιρός που παρακολούθησα τα της ηλεκτροδότησης με τον 4014.

 

Έχει ξεπεραστεί το πρόβλημα με την ηλεκτροδότηση ρυθμισμένων Βοηθητικών Χώρων ή η ΔΕΗ επιμένει πως πρέπει να υπάρχει εμβαδόν κύριων χώρων στην αίτηση σύνδεσης?

Εάν υπάρχει κάποια εγκύκλιος που διευκρινίζει τα πράγματα, καλοδεχούμενη!

Ευχαριστώ..

Link to comment
Share on other sites

Μια ερώτηση μιας και έχει περάσει καιρός που παρακολούθησα τα της ηλεκτροδότησης με τον 4014.

 

Έχει ξεπεραστεί το πρόβλημα με την ηλεκτροδότηση ρυθμισμένων Βοηθητικών Χώρων ή η ΔΕΗ επιμένει πως πρέπει να υπάρχει εμβαδόν κύριων χώρων στην αίτηση σύνδεσης?

Εάν υπάρχει κάποια εγκύκλιος που διευκρινίζει τα πράγματα, καλοδεχούμενη!

Ευχαριστώ..

Εγώ που είχα ρωτήσει στο παρελθόν μου είπαν ότι κανονικά και Β.Χ ηλεκτροδοτείται.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Ρε παιδιά η πεθερά μου νομιποίησε αυθαίρετο χώρο στη Νίκαια και θέλει να βάλει ρεύμα. Της ζήτησαν από την ΔΕΗ αεροφωτογραφια και υπευθυνη δηλωση το ειπε στον μηχανικο και της ζηταει 200 ευρω. Είναι φυσιολογικό? Έχω βρει την αεροφωτογραφια απο το κτηματολόγιο. Κάνει?

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.