Μετάβαση στο περιεχόμενο

[Α30] Παλιές δηλώσεις (Ν. 3843/10 & Ν. 4014/11) και Ν. 4178/13


Recommended Posts

ειμαι με κινητο. Δυσκολο να το δω.

Παντως το τι ακουγεται αυτες τις μερες είναι λίγο... Παράξενο.

Π.χ. Το τεε τκμ διαδίδει ότι "καλο ειναι να ανεβασετε τα σχεδια του 4014 μεχρι 30.09"

δλδ τι θα πει καλό είναι... Πρέπει ή δεν πρέπει;

προφανώς για τον 3843 μιλάς για την αποστροφή του νόμου "κατά τις διατάξεις του παρόντος"

Link to comment
Share on other sites

Μα τι λένε ?
Σε ποιο σημείο το λένε ?

Τι σχέση έχει ο έλεγχος της κατηγορίας 4, με την έκδοση απλής βεβαίωσης ?

Μήπως εννοείς ότι συνυπολογίζεται ο 3843 μαζί με τα υπόλοιπα αυθαίρετα στην περίπτωση της ταυτότητας κτηρίου για οριστική εξαίρεση ?

Edited by soundholics
Link to comment
Share on other sites

Πάντως το γενικό συμπέρασμα απότο σεμινάριο ήταν να περιμένουμε ...... για να έχουμε... ή μάλλον να μην έχουμε πρόβλημα αργότερα ... εκτεθιμένοι περισσότερο από ότι ήδη είμαστε ....

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάλι δεν μπορώ να αντιληφθώ πώς θα γίνουν αυτά τα μαγικά με την μεταφορά των δηλώσεων από την μία πλατφόρμα σε μία άλλη εντελώς διαφορετικής φιλοσοφίας χωρίς να γίνουν μαντάρα οι δηλώσεις.

 

Επίσης δεν μπορώ να αντιληφθώ γιατί ένας πολίτης με ολοκληρωμένη υπαγωγή με τον Ν.4014 να έχει κάποιον λόγο να πάει στον νέο που στις περισσότερες των περιπτώσεων τα πρόστιμα βγαίνουν σαφώς μεγαλύτερα και επιστροφές δεν πρόκειται να γίνουν (το βεβαίωσε χθες ο πρόεδρος του ΤΕΕ Κεντρικής Μακεδονίας), εφόσον εννοείται δεν κηρυχθεί αντισυνταγματικός. Για την εξαίρεση από την κατεδάφιση κάποιων παραβάσεων?

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάλι δεν μπορώ να αντιληφθώ πώς θα γίνουν αυτά τα μαγικά με την μεταφορά των δηλώσεων από την μία πλατφόρμα σε μία άλλη εντελώς διαφορετικής φιλοσοφίας χωρίς να γίνουν μαντάρα οι δηλώσεις.

 

Αν δεν έχεις φτερνιστεί με μια γεμάτη κουταλιά ρύζι στο στόμα,

δεν ξέρεις τι σημάινει π@υτ.....να όλα.!

 

 

Επίσης δεν μπορώ να αντιληφθώ γιατί ένας πολίτης με ολοκληρωμένη υπαγωγή με τον Ν.4014 να έχει κάποιον λόγο να πάει στον νέο που στις περισσότερες των περιπτώσεων τα πρόστιμα βγαίνουν σαφώς μεγαλύτερα και επιστροφές δεν πρόκειται να γίνουν (το βεβαίωσε χθες ο πρόεδρος του ΤΕΕ Κεντρικής Μακεδονίας), εφόσον εννοείται δεν κηρυχθεί αντισυνταγματικός. Για την εξαίρεση από την κατεδάφιση κάποιων παραβάσεων?

Edited by georgegaleos
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

ειμαι με κινητο. Δυσκολο να το δω.

Παντως το τι ακουγεται αυτες τις μερες είναι λίγο... Παράξενο.

Π.χ. Το τεε τκμ διαδίδει ότι "καλο ειναι να ανεβασετε τα σχεδια του 4014 μεχρι 30.09"

δλδ τι θα πει καλό είναι... Πρέπει ή δεν πρέπει;

προφανώς για τον 3843 μιλάς για την αποστροφή του νόμου "κατά τις διατάξεις του παρόντος"

Για ποιο λόγο σύμφωνα με το άρθρο 30 παρ. 6 και 28 είναι 18 μήνες.

  • Upvote 2
Link to comment
Share on other sites

Για ποιον λόγο το λέει το ΤΕΕ/ΤΚΜ???

Μα δε λέει τίποτα...

Λέει ένα καλό είναι για να καλύψει τον .....

 

Και εγώ λέω ότι είναι μέχρι 07.02.2015.

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.