Μετάβαση στο περιεχόμενο

Προς έγκριση στο ΣτΕ το μεγαλύτερο τουριστικό χωριό στην Ελλάδα


dimitris GM

Recommended Posts

αλλά σημασία έχει τι θέλουν αυτοί που βάζουν τα λεφτά... και στο τέλος, αυτοί που θα πληρώσουν για παίξουν γκολφ....!

Αυτοί εκτός από γκολφ 

απαιτούν την εξής προϋπόθεση:

εύκολη προσβασιμότητα από αεροδρόμιο.

 

Και το Ελ. Βενιζέλος απέχει 200 χλμ,

περίπου 2,5 ώρες.

Ο δε δρόμος μετά τον Ισθμό (Ισθμού - αρχ. Επιδαύρου κλπ) είναι άθλιος.

(προσωπικά αυτή η διαδρομή μου αρέσει πολύ - την θεωρώ πολύ ενδιαφέρουσα και διασκεδαστική για γρήγορη οδήγηση - αλλά εμένα δεν μου αρέσει το γκόλφ...).

Link to comment
Share on other sites

(προσωπικά αυτή η διαδρομή μου αρέσει πολύ - την θεωρώ πολύ ενδιαφέρουσα και διασκεδαστική για γρήγορη οδήγηση - αλλά εμένα δεν μου αρέσει το γκόλφ...).

 

και εμένα.... 8-)

 

αλλά μάλλον θα παίξουν με το αεροδρόμιο της Καλαμάτας.... Πάντως σίγουρα το έχουν σκεφτεί πριν από εμάς... :smile:

Link to comment
Share on other sites

παιδια η γνωμη μου ειναι η εξης:

A) προφανως και δεν θα υπαρξει μονο γκολφ αλλα πολλαπλες δραστηριοτητες....κατοικιες,επαυλεις κλπ...

B)H προσβασιμοτητα ειναι μια χαρα απο αθηνα γιατι οι περισσοτεροι απο δαυτους ερχονται ειτε με ελικοπτερα ειτε με σκαφος......

μην ξεχνατε πως στην περιοχη υπαρχoyn ηδη τα 5στερα  ''amanzoe'' (ενα απο τα πιο ακριβα ''ξενοδοχεια'' στην ευρωπη) καθως και το φημισμενο ''nikki beach''....αρα σιγουρα εχει γινει πληρης μελετη για την περιοχη...εξαλλου ιδιοκτητης σε ολα τα παραπανω ειναι ο ιδιος....

 

προσωπικα πολυ καλως να γινουν ολα αυτα γιατι αν κρινω απο τα παραπανω 2 ξενοδοχεια εχουν αναβαθμισει πολυ την περιοχη ιδιαιτερα το amanzoe το οποιο ειναι πολυ καλα ενταγμενο στην περιοχη και το περιβαλλον....και δεν νομιζω να χαλαει κανεναν να ερχεται ο cristiano ronaldo και ο Jordan για διακοπες στην περιοχη σου.....

Link to comment
Share on other sites

γκόλφ (από το μπαστούνι στα δανέζικα -kolf), καμία σχέση με gentlemen only ladies forbidden, καμία σχέση με Γκόλφω

 

ξεχνάτε ποιός μένει στην Ερμιονίδα μόνιμα.. και θα αποκτήσει επισκέπτες

 

κατά τα λοιπά ότι προβλέπει ήπια παρέμβαση και αξιοποίηση αναξιοποίητων περιοχών χωρίς καταστροφή τοπικών πόρων καλοδεχούμενο

θα μπορούσε και στη Χαλκιδική να γίνει..  ;)

Link to comment
Share on other sites

Όλοι θέλουμε να γίνει το έργο

απλά κατά την γνώμη μου

θα ήταν ωφελιμότερο το κεφάλαιο που αντιστοιχεί στο γκολφ

να επενδυθεί στην δημιουργία ενός σωστού χώρου ελλιμενισμού ιστιοπλοϊκών κλπ σκαφών. Κάτι τέτοιο θα έλκυε ακόμα περισσότερο κόσμο (πρόθυμο να ξοδέψει)

 

Υπάρχουν πολλοί τουρίστες που επισκέπτονται την χώρα μας ακτοπλοϊκώς με δικά τους σκάφη

και δεν μπορούν να επισκεφτούν πολλές περιοχές

διότι αν και διαθέτουμε τεράστια ακτογραμμή

υστερούμε σε σωστούς χώρους ελλιμενισμού.  

Link to comment
Share on other sites

Όλοι θέλουμε να γίνει το έργο

απλά κατά την γνώμη μου

θα ήταν ωφελιμότερο το κεφάλαιο που αντιστοιχεί στο γκολφ

να επενδυθεί στην δημιουργία ενός σωστού χώρου ελλιμενισμού ιστιοπλοϊκών κλπ σκαφών. Κάτι τέτοιο θα έλκυε ακόμα περισσότερο κόσμο (πρόθυμο να ξοδέψει)

 

Υπάρχουν πολλοί τουρίστες που επισκέπτονται την χώρα μας ακτοπλοϊκώς με δικά τους σκάφη

και δεν μπορούν να επισκεφτούν πολλές περιοχές

διότι αν και διαθέτουμε τεράστια ακτογραμμή

υστερούμε σε σωστούς χώρους ελλιμενισμού.

 

το πορτο χελι εχει ενα απο τα μεγαλυτερα και ασφαλεστερα φυσικα λιμανια στην χωρα.......νομιζω οτι θα ηταν προτιμοτερα να δωθει προτεραιοτητα στην κατασκευη νεων ξενοδοχειακων υποδομων και θα ερθει και η αναβαθμιση του ηδη καλου λιμανου......η περιοχη παντως εχει καλη αναπτυξη συγκριτικα με την γενικη καθιζηση της χωρας.....

Link to comment
Share on other sites

Εγω λέω παλι να μην γινει η επένδυση, γιατί καλυετρα σε 5-10-20 χρονάκια να δούμε όλη την περιοχή σπαρμένη με αυθαιρετα. Αναπτυξη αλά the greek way....

Link to comment
Share on other sites

Ας εντάξουν της εκτός σχεδίου περιοχές των νησιών και παράκτιων περιοχών της Ελλάδας και τότε θα δεις τη ανοικοδόμηση θα γίνει....Μονακό θα γίνουμε...

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.