Μετάβαση στο περιεχόμενο

Τόπος διαμονής και εξάσκησης του επαγγέλματος


parist43

Θα αλάζατε τόπο διαμονής.  

30 μέλη ψήφισαν

  1. 1. Θα αλάζατε τόπο διαμονής.

    • Με τίποτα.εδώ που μένω είναι μια χαρά
      12
    • Θα προτιμούσα να μένω σε μικρότερη πόλη εντος της Ελλάδας
      4
    • Θα προτιμούσα να μένω σε μεγαλύτερη πόλη εντος της Ελλάδας
      3
    • Θα προτιμούσα κάπου στο εξωτερικό
      11


Recommended Posts

Είστε ευχαριστημένοι απο τον τόπο διαμονής-εξάσκησης του επαγγέλματος η θα προτιμούσατε κάτι άλλο,οπως άλλη πόλη (μεγαλύτερη η μοκρότερη) στην Ελλάδα,η καπου στο εξωτερικό.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 32
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δεν ξέρω ρε συ paris, στο london ίσως. εσύ? Πρέπει να σου πω γιατί δεν χώραγε δίπλα στο avatar στο επάγγελμα είμαι και tour operator

Link to comment
Share on other sites

στην φαση που ειμαι τωρα,δεν θα αλαζα τοπο διαμονης.παλαιότερα όμως ...οπουδήποτε εκτος απο εδώ που ειμαι τωρα.παντως η ηλικία παιζει μεγαλο ρόλο κατα την αποψη μου

ΥΓ να δης που οι περισότεροι θα πουν εκτός Ελλαδας

Link to comment
Share on other sites

Σαν να εχεις δικηο

Σήμερα, η περιοχή αναπτύσσεται συνεχώς τουριστικά και τεράστιες εκτάσεις της αγοράζονται από ξένους, συχνά ως ένδειξη κύρους. Ανάμεσα στους διάσημους ιδιοκτήτες ο Sylvester Stallone, ο Ted Turner, ο Christopher Lambert, ενώ μεγαλύτερος γαιοκτήμονας της περιοχής είναι ο Luciano Benetton. Ωστόσο, η γη των Παταγώνων -των Μεγάλων Ποδιών, όπως τους ονόμασε ο Μαγγελάνος- έχει ακόμα και σήμερα περισσότερα πρόβατα από όσους κατοίκους. Μέσα στην αγριάδα του τοπίου της νότιας Αργεντινής, οι μοναχικές φάρμες και οι ξενώνες ξεφυτρώνουν στο πουθενά, μοιάζοντας κυριολεκτικά με εστίες ζεστασιάς και ανθρωπιάς μέσα στις έρημες εκτάσεις. Προσφέρουν φιλοξενία και εξερευνητικές διαδρομές στα πιο εντυπωσιακά βουνά και παγωμένα τοπία του πλανήτη.

http://portal.kathimerini.gr/4dcgi/_w_articles_ecom1_1_24/07/2007_198116

ΥΓ και με τοσο μεγαλες εκτασεις,τα Τοπογραφικά θα ειναι επικερδης ασχολία:D

Link to comment
Share on other sites

Επαγγελματικά θα προτιμούσα μεγαλύτερη πόλη (αναλογία μηχανικών προς πληθυσμό περίπου 1 προς 100 στην περιοχή μου), από ποιότητα ζωής όμως... εξετάζεται...

Link to comment
Share on other sites

ΥΓ και με τοσο μεγαλες εκτασεις,τα Τοπογραφικά θα ειναι επικερδης ασχολία:grin:

κατ' αποκοπή δουλεύουν εκεί με το μάτι

Link to comment
Share on other sites

αν ξαναγινόμουν 26 χρονών θα δεχόμουν την πρόταση από κατασκευατική αγγλική για δουλειά σε εργοτάξιά της ανά τον κόσμο και όπου ήθελε ας έβγαινε.

Τώρα με δεσμεύουν καταστάσεις εδώ Αθήνα.:oops:

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.