Μετάβαση στο περιεχόμενο

Ευνοϊκή ρύθμιση καθυστερουμένων ασφαλιστικών εισφορών ΤΣΜΕΔΕ


nicola100

Recommended Posts

  • 2 weeks later...

Απ οτι φαινεται στο υποκαταστημα Θεσ/νίκης δεν είχαν ιδέα για την απόφαση του προεδρου τον δεκέμβριο για την διευκόλυνση των ασφαλιζόμενων που προέβλεπε ασφαλιστική ενημερότητα και επικύρωση του βιβλιαρίου υγείας για το 2012. Μάλιστα στην αρχή το έπαιξε και σαΐνι ότι και καλά δεν υπάρχει τέτοια απόφαση, πεσ μου να την μάθω κι εγώ και τέτοια κόλπα..Όταν την είδε δε και κατάπιε την γλώσσα της, για να βγει και πάλι απο πάνω και να μη βοηθήσει άρχισε να μου ζητάει εκκαθαριστικά του 11, τη στιγμή που δεν έχει ακόμα κατατεθεί φορολογική δήλωση...Όχι ένα, 20 μνημόνια θέλουμε κι ακόμα παραπάνω..

Link to comment
Share on other sites

Η απόφαση για διευκόλυνση ισχύει κανονικά....Το έκανα πρόσφατα. Βέβαια πέρασα από 40 κύμματα μέχρι να βρω άκρη, αλλά τέλος καλό όλα καλά. Είναι τρόμπες οι άνθρωποι μην το ψάχνεις

Για ευκολία πες τους να δούνε την απόφαση Δ.Ε 190/5-12-11...να ξεστραβωθούν. Αιντε

Link to comment
Share on other sites

Ικαρε μπορεις να μου πεις με λεπτομερεια πως ακριβως εφαρμοσες την αποφαση;(εστω με π.μ)

απο τα προηγουμενα που λενε συναδελφοι,λενε οτι χρωστανε 4200 και δινουν 1200 προκαταβολη και 10Χ212,τα υπολοιπα;

γενικα ποιος διακανονισμος ισχυει τωρα; o παγιος η αυτος του 4038/12;

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Απ οτι φαινεται στο υποκαταστημα Θεσ/νίκης δεν είχαν ιδέα για την απόφαση του προεδρου τον δεκέμβριο για την διευκόλυνση των ασφαλιζόμενων που προέβλεπε ασφαλιστική ενημερότητα και επικύρωση του βιβλιαρίου υγείας για το 2012. Μάλιστα στην αρχή το έπαιξε και σαΐνι ότι και καλά δεν υπάρχει τέτοια απόφαση, πεσ μου να την μάθω κι εγώ και τέτοια κόλπα..Όταν την είδε δε και κατάπιε την γλώσσα της, για να βγει και πάλι απο πάνω και να μη βοηθήσει άρχισε να μου ζητάει εκκαθαριστικά του 11, τη στιγμή που δεν έχει ακόμα κατατεθεί φορολογική δήλωση...Όχι ένα, 20 μνημόνια θέλουμε κι ακόμα παραπάνω..

 

Το ήξεραν γιατί έχει ξαναγίνει κι από άλλους συναδέλφους, ενημερότητα πήρες;

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Προ εβδομάδος σας μεταφέρω τι μου είπαν από το ΤΣΜΕΔΕ Αθήνας:

Η οφειλή μου είναι 4500, οι προσαυξήσεις μου 450 ευρώ (προσεγγιστικά τα μεγέθη)

Προκαταβολή 700 ευρώ τα οποία είναι μία δόση + τις προσαυξήσεις όλες, και μετά μου έβγαλε μια δόση περί τα 202 ευρω για τους επόμενους 22 μήνες.

Δεν είδα μείωση των προσαυξήσεων ούτε τίποτα.. Το θέμα είναι πως, άντε και υπάγομαι στον διακανονισμό..Με το που θα σκάσει το επόμενο εξάμηνο (το οποίο ΔΕΝ θα έχω να το πληρώσω, το γνωρίζω εκ των προτέρων) τι γίνεται? χαλάει ο διακανονισμός?

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Στο διακανονισμό δε σου είπαν να εξοφληθεί υποχρεωτικά και το τρέχον εξάμηνο ?Το ξέχασαν αυτό?Πάντως όταν δεν πληρωθεί μια δόση σταματάει ο διακανονισμός.

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.