Μετάβαση στο περιεχόμενο

Πείτε τη γνώμη σας για τον απολογισμό δράσης του ΤΕΕ


mechcon

Recommended Posts

@spgirl, ακόμη δεν ξέρεις και δεν είδες τίποτα

όσο για την περιφρόνησή σας προς το άτομό του δεν με απασχολεί,

άλλα πράγματα θέλω να δω από τους επιστήμονες (κυριολεκτώ)

 

@myri, κουκλοθέατρο έπαιζαν από παλιά, απλά δεν βλέπαμε ποιός ήταν πίσω από την σκηνή, ίσως μερικοί δεν ήθελαν.

Αυτό που με απασχολεί, είναι εάν τελικά βοηθήσετε από την πλευρά σας να γίνουν τα πράγματα διαφορετικά, ώστε να βρεθεί η χρυσή τομή.

 

edit: spgirl, λογικά θα το ξέρεις...τον εχθρό μου τον ξέρω, τον φίλο μου φοβάμαι..

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 54
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

άλλα πράγματα θέλω να δω από τους επιστήμονες (κυριολεκτώ)

 

Σιγά που μας θεωρείτε και επιστήμονες... Μια ζωή μας βρίζετε, ξαφνικά είμαστε "επιστήμονες"...

Τι περιμένεις να δεις δλδ?

Να τον πλακώσουμε το Σπρίτζη όπως τον Χατζηδάκη?

Να του πετάξουμε κανα γιαούρτι?

Να βγουμε με πανό και να πούμε "Λευτεριά στους ΤΕΙτζήδες"?

 

Σοβαρά, πέρα απο την πλάκα, τι ακριβώς περιμένετε από μας? Γιατί εμείς ποτέ δεν είχαμε αξιώσεις από σας αλλά εσείς έχετε?

 

edit: εγώ ξέρω και τους φίλους μου και τους εχθρους μου και τους φοβάμαι εξίσου... έχω καταλάβει ότι σε ένα ελεύθερο ανταγωνιστικό περιβάλλον, ο άλλος θα φάει το αυτί εκείνου και ο παράλλος το πόδι του... Θέλετε να βλέπετε πάντα εχθρούς? Κανένα πρόβλημα... Με την ευρεία έννοια τους ανταγωνισμού, όλοι εχθροί είμαστε μεταξύ μας...

Link to comment
Share on other sites

Σιγά που μας θεωρείτε και επιστήμονες... Μια ζωή μας βρίζετε, ξαφνικά είμαστε "επιστήμονες"...

 

αλήθεια ήθελες να είσαι ανάμεσα σ' αυτούς ?

αυτοί το έχουν αναλάβει με το σπαθί τους....

 

κοίτα να δείτε..θα μπορούσα να δεχτώ ότι είμαστε εχθροί κι ο καθένας διαφυλάσσει τα συμφέροντά του, αλλά με μία διαφορά

τα δικά μου ο σύλλογός μου

και τα δικά σου ο σύλλογός σου

απλά πράγματα, όχι τα δικά σου το "κράτος" με την μορφή που έχει και την χρηματοδότηση από όλους και την ελευθερία "να ράβει και να κόβει".

Ισοις όροις θέλουμε, άλλωστε ποτέ δεν είχαμε και κάτι καλύτερο για υπεράσπιση από την μεταξύ μας βοήθεια.

Link to comment
Share on other sites

Μια χαρά τα πάμε. Δουλειά δεν έχουμε και φαγωνόμαστε μεταξύ μας. Πάντως νομίζω ότι σε όλους χρειάζεται ένα καλό, καλύτερο ΤΕΕ και προπάντων στην κοινωνία. Μόνο που το ΤΕΕ πλέον ως θεσμός δεν συνάδει με το ύφος και το ήθος της εποχής και μάλλον το πάνε για τέλειωμα. Δείτε και το άρθρο "Το μνημόνιο, οι μηχανικοί και οι εργαζόμενοι του ΤΕΕ" http://leftengineers.wordpress.com/2010/12/08/ergazomenoitee

 

Είναι νομίζω ενδιαφέρον...

 

Για αυτό, Don't panic, Organize!

http://wp.me/phScz-GZ

Link to comment
Share on other sites

αλήθεια ήθελες να είσαι ανάμεσα σ' αυτούς ?

αυτοί το έχουν αναλάβει με το σπαθί τους....

 

Εξηγησέ το μου αυτό... Τι θές να πεις?

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και καλό μήνα

Το λέω για όσους κατά καιρούς, έχουν τις γνωστές απόψεις, και τους έχουμε στα "όπα-όπα". Εσύ τουλάχιστον δεν έχεις δείξει τέτοια συμπεριφορά.

 

Ας ξαναθυμίσουμε το θέμα μας, το ΤΕΕ και η επιστολή του προέδρου :

Link to comment
Share on other sites

fraafr, γιατί το ξανανεβάζεις το link? Όποιος έχει παρακολουθήσει το thread ξέρει γτ μιλάμε...Μήπως τελικά επικροτείς τέτοιες άθλιες, κατινίστικες, παιδιάστικες κινησεις?

 

Τέλος, με τόσο που έχω ακούσει στο thread από τους Τ.Ε. για αυτό το κακό το ΤΕΕ, μάλλον θα ζητήσω την διαγραφή μου από το ΤΕΕ να γλιτώσω το γιαούρτι στην μάπα...

Link to comment
Share on other sites

σου την έκανα την χάρη...

ο λόγος μου τον ανέφερα στην αρχή, δεν θέλω να επαναλαμβάνομαι

δεν έχω σκοπό, να το κάνω το θέμα "άγρια δύση", δεν είμαι αυτής της φιλοσοφίας

Το ανεβάζω για να έχουν γνώση "οι φύλακες", για τί πράγμα μιλάμε, διότι πολλοί δεν διαβάζουν ένα θέμα από την αρχή.

Και την επιστολή, εάν είναι αληθινή, δεν την θεωρώ κατινίστικη κίνηση

είναι η επαλήθευση των όσων λέμε κατά καιρούς

Link to comment
Share on other sites

fraafr, δε θελω χάρες... Απλά πυροδοτείς μια διαμάχη, είτε το θέλεις είτε όχι...

 

Την επιστολή την αμφισβητώ κατάφορα... Εγώ αυτό που βλέπω είναι το ΕΕΤΕΜ, στο επίσημο site του, να κυρήσει τον πόλεμο...

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.