Μετάβαση στο περιεχόμενο

Πείτε τη γνώμη σας για τον απολογισμό δράσης του ΤΕΕ


mechcon

Recommended Posts

ωραία, κλείστε το να μην ξαναμιλάμε

Κατά την άποψή σου, μην μιλάτε μην αντιδράτε γιατί κηρύσσετε τον πόλεμο..

ή "σφάξε με αγά μου ν 'αγιάσω"

κι αυτό δεκτό είναι, απλά δεν θα το ασπαστώ...

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 54
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Παρακαλώ χαμηλώστε τους τόνους της συζήτησης.

Δεν υπάρχει ανάγκη να είμαστε τόσο εριστικοί.

Εδώ ούτε αποφάσεις παίρνονται ούτε πορίσματα.

Link to comment
Share on other sites

fraafr, με παρεξήγησες αλλά και να προσπαθήσω να εξηγηθώ θα το πάρεις στραβά... Βλέπεις είμαι ΑΕΙ=εχθρός όλων των μηχανικών...

 

Να μιλάτε... Να έχετε γνώμη... Να διεκδικείτε... Αλλά όχι με τέτοιο εριστικό τρόπο...

Link to comment
Share on other sites

καταρχήν κ. mod ίσα-ίσα, μια χαρά το πάμε (αλλά δεν χαλάει που το είπες)

 

δεν γίνεται αυτό που λες spgirl,

δεν γίνεται επί 18+ έτη να με γ.....ει και να του μιλάω στον πληθυντικό. Τουλάχιστον αυτό είναι ξεκάθαρο, δεν ξέρω εσύ τι βίτσια έχεις (πλάκα..)

Απλά αυτά τα δημοσιεύματα, εάν είναι αλήθεια (το ξαναλέω), επαληθεύουν τα λεγόμενά μας και μας δικαιώνουν (εν μέρει) για την συμπεριφορά μας απέναντί του.

Link to comment
Share on other sites

Σου απαντάω με αυτό που είπα και προηγουμένως: "απόφοιτος ΑΕΙ=εχθρός όλων των μηχανικών..."

 

όσο για το: "δεν γίνεται επί 18+ έτη να με γ.....ει και να του μιλάω στον πληθυντικό.", να δεις πόσες φορές με έχουν γ... εμένα δικοί σου συνάδελφοι και δε μίλαγα... έχω βίτσια...

Link to comment
Share on other sites

συγνώμη κοπελιά αλλά κανένας μας δεν έχει γενικεύσει την δήλωσή σου, άσε που δεν την υποστηρίζουμε. Τα σκοτεινά μυαλά κυνηγάμε...κι αυτά είναι που μας δικαιώνουν με τέτοιου είδους "επιστολές".

Επίσης μιλάς για μεμονωμένες περιπτώσεις, που συμβαίνουν παντού.

Εμείς μιλάμε για ενορχηστρωμένη επίθεση από ΝΠΔΔ, που ο σκοπός του είναι διαφορετικός, εκμεταλλευόμενο την ιδιαίτερη θέση που κατέχει από όλους τους Έλληνες.

 

edit: πιστεύω ότι έγινα κατανοητός και δεν θέλω να συνεχίσω να γεμίζω τις σελίδες συζητώντας μαζί σου.Δεκτή η άποψή σου, αποδεκτή πιστεύω με επιχειρήματα κι η δική μου (ελπίζω). Αν έχεις ακόμα πολλά να γράψεις πιο καλά να σε πάρω τηλ. να τα πούμε τα υπόλοιπα να μην κουράζουμε και τους αναγνώστες...χαχα

edit2:το καταλάβαμε μαζί...

Link to comment
Share on other sites

fraafr, τέλος πάντων, δεν έχει νόημα να το συνεχίσω... Μαζί σου:

 

Φταίει ο Σπρίτζης? Λιθοβολισμός μέχρι θανάτου

Φταίει το ΤΕΕ? Να το κλείσουμε το ρημάδι...

Φταίνε οι μηχανικοί ΑΕΙ? Εκτέλεση...

Φταίει η που...να η κοινωνία? Να το κλείσουμε το μαγαζί...

Link to comment
Share on other sites

Χαλαρώστε .

Τα πράγματα είναι απλά .Από την στιγμή που οι αμοιβές πήγαν στο τεε και πλέον πρέπει να γραφόμαστε εκεί , η εετεμ δεν έχει λόγο ύπαρξης .

 

Αυτή είναι η ουσία . Τα φράγκα των συνδρομών .

Τα χάνει η εετεμ και δίκαια φωνάζει , τα παίρνει με τον κρατικό τσαμπουκά του νπδδ το τεε , ενώ ταυτόχρονα μας θεωρεί "τεχνικές επωνυμίες":p :rolleyes:

και μη μέλη του , αλλά συνδρομητές του .

 

Και το τεε και η εετεμ , ελέγχονται από την πασπ .

 

Σε ένα σοβαρό κράτος αυτές οι γελοιότητες θα επέφεραν εισαγγελική παρέμβαση , αλλά στην μπανανία της ευρώπης είναι αναμενόμενα .

Link to comment
Share on other sites

@fraafr

Συνάδελφε, ζήτησες να σχολιάσουμε την "επιστολή" του ΤΕΕ. Απευθύνεται στα μέλη του τι ήθελες δηλαδή να πεί..ότι υποστηρίζει την ΕΕΤΕΜ? ότι να είμαστε όλοι το ίδιο? Δεν γίνονται αυτά τα πράγματα. Το ίδιο δεν κάνει και η ΕΕΤΕΜ? Υπάρχει ποτέ περίπτωση να υποστηρίξει θέσεις του ΤΕΕ? ΠΟΤΕ! Καλώς ή κακός είναι 2 αντίπαλα στρατόπεδα. Τι συμφέρωντα έχει ο ένας η ο άλλος δεν γνωρίζω και δεν με ενδιαφέρει, ίσως ο BAS έδωσε ένα στίγμα.

Σε κάθε περίπτωση πάντως πιστεύω ότι η δημοσιοποίηση της "επιστολής", ακόμα και αν είναι έτσι από την ΕΤΕΕΜ μόνο φιτίλια βάζει και την θεωρώ άστοχη. Το ίδιο θα έλεγα και αν κατίνιαζε το ΤΕΕ την ΕΤΕΕΜ.

Δεν είδες στην διαβούλευση για τις αμοιβές, έχει μετατραπεί σε ΑΕΙ vs TEI. Ξεφτίλα έχουμε γίνει. Τουλάχιστον να κρατάμε εμείς συναδελφική αλληλεγγύη και να άφησουμε αυτούς που θέλουν να διαιονίζεται αυτή η΄κόντρα για δικούς τους λόγους.

Φιλικά πάντα

Link to comment
Share on other sites

εγώ υποψιάζομαι ότι αυτή η κοκκορομαχία ΤΕΕ - ΕΕΤΕΜ (που όπως σωστά παρατήρησε ο BAS είναι και οι δύο πρασσινοφρουρούμενες) γίνεται για το θεαθήναι και τον αποπροσανατολισμό μας.

 

Και καλά τσακώνονται ενώ έχουν και οι δύο εξασφαλίσει τα συμφέροντά τους. Η ΕΕΤΕΜ την νομιμοποίηση των εκπτώσεων, και το ΤΕΕ την είσπραξη εισφορών με βάση τις πλασματικές αμοιβές που θα υπολογίζει.

 

Και διαβάζουν εμάς που τρωγόμαστε, και πίνουν εις υγείαν των κορόιδων...

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.