Μετάβαση στο περιεχόμενο

Πείτε τη γνώμη σας για τον απολογισμό δράσης του ΤΕΕ


mechcon

Recommended Posts

Το Τεχνικό Επιμελητήριο Ελλάδος, για πρώτη φορά στην ιστορία του, δημιούργησε ειδικό blog το οποίο δίνει τη δυνατότητα στους μηχανικούς να υποβάλουν τις παρατηρήσεις τους για τη δράση του.

Περισσότερα στη σελίδα: http://teeapologismos10.wordpress.com

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 54
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

μια πρώτη γνώμη είναι ότι κοτζάμ ΤΕΕ, με Τράπεζα Πληροφοριών και και και... πάει και ανοίγει γιαυτό το θέμα σελίδα στην Wordpress!

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνώ απόλυτα.

Όμως δείτε και πείτε τη γνώμη σας για τη δράση του ΤΕΕ. Αυτή η πολιτική πρωτοβουλία αξίζει μια πιο εποικοδομητική κριτική και μάλιστα, προτείνω οι διαχειριστές του forum να βάλουν στην πρώτη σελίδα του τη σελίδα διαβούλευσης για τον απολογισμό δράση του ΤΕΕ http://teeapologismos10.wordpress.com

 

Η νέα ηγεσία που θα ψηφίσουμε μπορεί να έχει μια καλύτερη εικόνα για τις προτάσεις των μηχανικών.

Και κάτι ακόμη. Προτείνω το φόρουμ να φροντίσει να προβάλει όσο το δυνατόν περισσότερο την ανάγκη συμμετοχής στις εκλογές του ΤΕΕ της 25-4-2010.

Link to comment
Share on other sites

  • 10 months later...

Θεώρησα καλό, να το αναρτήσω εδώ, μιας και το θέμα είναι "η δράση του ΤΕΕ".

Οταν μερικοί από εμάς το χαρακτηρίζαμε (και συνεχίζουμε βέβαια, "προβιά" άλλαξε...) καθαρά συνδικαλιστικό φορέα μόνο των διπλωματούχων κι όχι τεχνικό σύμβουλο του κράτους, με καθαρό σκοπό την διατήρηση των κεκτημένων και την λασπολογία σε βάρος των πτυχιούχων, πολλοί έβαλαν κατά ρυπάς.

Η παρακάτω ανακοίνωση, είναι επίσημη και δεν νομίζω να την αμφισβητεί κανείς μας.

Δεν θέλω να γίνει πεδίο μάχης και να ακουστούν όλα αυτά που ξέρουμε, αλλά θέλω να πληροφορήσω μερικούς που δεν μας πιστεύουν.

Πιστεύω ότι έφτασε η ώρα η Ελλάδα να αποκτήσει έναν ανεξάρτητο φορέα, να νοιάζεται για το καλό του συνόλου κι όχι μερικών μελών του σε βάρος κάποιων άλλων.

Από το επίσημο site της ΕΕΤΕΜ :

 

http://www.eetem.gr/index.php?option=com_content&view=article&id=338:--l-r------&catid=54:news&Itemid=18

Link to comment
Share on other sites

φίλτατη @myri

αλήθεια θέλεις να ψάξουμε εάν αυτό αληθεύει ? αυτό σου έκανε εντύπωση ?

εγώ αντίθετα περίμενα να ρωτήσετε : αλήθεια έστειλε αυτές τις επιστολές ο πρόεδρός μας ??

"αλλά τί ψάχνω τώρα" .....

@ikaros, όπως ανέφερα παραπάνω δεν το ανέβασα για να γίνει πεδίο διαμάχης πάλι, οι πραγματικοί μας λόγοι είναι η αναφορά ότι ένα ΝΠΔΔ, που χρηματοδοτείτε από όλους τους μηχανικούς+Ελληνες πολίτες, συμπεριφέρεται σαν στυγνό συντεχνιακό μαγαζάκι, προσπαθώντας όχι να γίνει καλύτερο αυτό, αλλά να δείξει ότι είναι χειρότεροι οι άλλοι....

 

 

τέλος....κουβέντα κάνουμε, όποιος θέλει να πει την γνώμη του, πιστεύω ότι μπορεί, όποιος δεν έχει κάτι σοβαρό να πει, ας μη γεμίζει με άσχετα μηνύματα το θέμα...ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

χωρίς να το ξέρω, θα σου απαντήσω καταφατικά

πιστεύω ότι έβαλε το χεράκι του, άλλωστε για μένα δεν τους έχω καθόλου σε υπόληψη και δεν με ενδιαφέρει.

Αλλά ακόμη και να είναι αυτός υπεύθυνος, μπορώ εν μέρει να τον δικαιολογήσω. Ας διαβάσουμε την υπόλοιπη σκέψη σου....

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.