Μετάβαση στο περιεχόμενο

Πείτε τη γνώμη σας για τον απολογισμό δράσης του ΤΕΕ


mechcon

Recommended Posts

spgirl δεν το είπα για να μου λύσεις εσύ το πρόβλημα άμεσα, αν και προφανώς τα μέλη του ΤΕΕ μέσω της δράσης τους εντός του ΤΕΕ είναι που μπορούν να αλλάξουν τα πράγματα. Ήθελα λοιπόν να καταδείξω τον παραλογισμό που διέπει ορισμένους ένθεν κακείθεν. Καλά για την ΕΕΤΕΜ και το προεδρείο της δεν το συζητώ! Για ντομάτες είναι οι άνθρωποι!

 

Όσο για τον Τεχνικό Σύμβουλο αυτά λέει ο νόμος αυτά λέω...

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 54
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Καλά για την ΕΕΤΕΜ και το προεδρείο της δεν το συζητώ! Για ντομάτες είναι οι άνθρωποι!

 

Ο σωστός επαγγελματίας τα βάζει πρώτα με το σύλλογο στον οποίο ανήκει και μετά με τον άλλο...Εγώ πρώτα τα βάζω με το ΤΕΕ που με αφήνει έκθετη σε νόμους και σε κανονισμούς...

 

Λύστε λοιπόν τα του οίκου σας και μετα πλακώστε στο ξύλο τον Σπριτζή...

 

όσο για τον παραλογισμό, το ΤΕΕ είναι τουλάχιστον έντιμο:"Κύριοι ΤΕΙτζήδες, δε σας δέχομαι σα μηχανικούς".

Παράλογο? Τρελό? Και με εκατό μαστερ? Ναι...

Τουλάχιστον όμως δεν κάνει τις κατινιές του ΕΕΤΕΜ να βγάζει στην δημοσιότητα "επιστολές".

Link to comment
Share on other sites

Έχεις την εντύπωση ότι δεν τα ακούει κάθε φορά η ΕΕΤΕΜ; Ευτυχώς ή δυστυχώς έχω συχνές επαφές με το τοπικό προεδρείο και το πρήξιμο είναι συνεχές. Στην τελική όμως υπήρξαν φορές που και η ΕΕΤΕΜ έκανε ό,τι μπορούσε αλλά άλλοι έφτασαν μέχρι το ΣτΕ για να ακυρώσουν ΠΔ. Το είπα και πριν άλλωστε ότι με την συγκεκριμένη κίνηση η ΕΕΤΕΜ έκανε μακακία.

 

Πάντως δεν ξέρω αν είναι λιγότερο κακό το ότι η διαβούλευση μετατράπηκε όντως σε διαμάχη Πολυτεχνείων-ΤΕΙ χωρίς πρόκληση εκ μέρους των αποφοίτων ΤΕΙ. Το αποτέλεσμα ήταν να αποπροσανατολιστεί εντελώς η συζήτηση, μακριά από τις ελάχιστες αμοιβές. Τα κείμενα της διαβούλευσης υπάρχουν νομίζω ακόμα αναρτημένα.

Link to comment
Share on other sites

ξεκωλάτε

Αυτό ακριβώς!!!... Ξεκωλάμε και Ξεκωλ****μαστε...

 

όσο για τον παραλογισμό, το ΤΕΕ είναι τουλάχιστον έντιμο:"Κύριοι ΤΕΙτζήδες, δε σας δέχομαι σα μηχανικούς".

Παράλογο? Τρελό? Και με εκατό μαστερ? Ναι...

Τουλάχιστον όμως δεν κάνει τις κατινιές του ΕΕΤΕΜ να βγάζει στην δημοσιότητα "επιστολές".

 

Εχεις ένα δίκιο... αλλά εδώ δεν είναι ριάλιτι για να ψηφίσουμε ποιός θα μείνει και ποιός θα φύγει... Ακούγονται αλήθειες και πάνε στο βρόντο λόγω έλλειψης ισχύος...

Link to comment
Share on other sites

Παρακαλώ να μην επεκταθεί άλλο η κουβέντα στην διαμάχη ΤΕΕ - ΕΕΤΕΜ ο τίτλος του θέματος είναι ξεκάθαρος.

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.