Μετάβαση στο περιεχόμενο

Περί αυθαιρέτων και ΓΟΚ: Λύση η Τροχοβίλα; Πώς παίρνει ρεύμα;


Xronis

Recommended Posts

  • 6 months later...
Είναι βέβαιο λοιπόν ότι στην ερώτηση του ανθρώπου η απάντηση είναι ίσως,άμα,μάλλον,όχι,μπα,άστο καλύτερα κλπκλπ.

Ευχαριστούμε.(Εκ μέρους των αναξιοπαθούντων που λέγαμε)

 

Πάντα στη διάθεσή σας,βρισκόμαστε σε διατεταγμένη υπηρεσία να εξυπηρετούμε με κάθε κόστος,υποκαθιστώντας κ τις αρμόδιες υπηρεσίες κ αναλαμβάνοντας υπεύθυνα το βάρος των απαντήσεών μας,όπως επιβάλλεται από τη βούλησή σας ενάντια σε αυτούς τους πανάθλιους ''κανόνες συμμετοχής''.

 

Ο ταπεινός σας δούλος

 

[email protected]

 

Σε περίπτωση που βρίσκομαι offline,θεωρώ ότι θα αντικατασταθώ επάξια από τους υπόλοιπους συναδέλφους.Αν όχι,παρακαλώ ενοχλήστε με.

Link to comment
Share on other sites

Οι τροχοβίλες ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΤΡΟΧΟΒΙΛΕΣ και μας τις πουλάνε σαν τέτοιες.

Οι τροχοβίλες ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΚΑΤΟΙΚΙΕΣ και μας τις πουλάνε σαν τέτοιες.

Όταν παίρνουμε αυτοκίνητο δεν μπαίνουμε στην DACIA και τους λέμε « πιάσε ένα με μεγάλο σαλόνι να χωράει 5-6 άτομα και 5 βαλίτσες, τύλιξε το, θα το πάρω για το πάρκιν».

Όταν αγοράζουμε γη ή κατοικία γιατί δεν έχουμε κάποιο στόχο, γιατί δεν ξέρουμε τι αγοράζουμε? Γιατί δεν ρωτάμε και κανέναν άλλο εκτός από αυτόν που έχει δόλο για να μας το πουλήσει. Πως μας πείθει ο πωλητής … « Πάρε μωρέ το κονσερβοκούτι που είναι προνομιακό χωρίς θεμέλια, βάλτου και τέσσερις ρόδες να το πηγαίνεισ όπου θέλεις και θα πούμε στις ηλίθιες υπηρεσίες ότι είναι τροχοβίλα… έχω και ένα παρακαδόρο ξάδερφο βύσμα, καλόπαιδο σαν και εμένα, και θα σε τακτοποιήσει με το αζημίωτο»

Οι τροχοβίλα τοποθετείται νόμιμα στο ακίνητο μας μόνο με άδεια στάθμευσης.

Σε ανύποπτο χρόνο θα πρέπει να δύναται να κινηθεί μπρος-πίσω αλλά και να βγεί από το ακίνητο, το έχουν ζητήσει σε αυτοψία!

Οποιαδήποτε εργασία γίνει με εργάτη εντός του οικοπέδου απαιτεί οικοδομική άδεια και ασφαλιστικές εισφορές.

Δεν βγαίνει άδεια για βόθρο και δεν επιτρέπεται να γίνει γιατί ο βόθρος δεν έχει τροχούς να ακολουθήσει την τροχοβίλα.

Δεν ρευματοδοτείται γιατί δεν υπάρχει ασύρματη μπαλαντέζα.

Καλό θα είναι να ωριμάσουμε κάποια στιγμή και να μην προσπαθούμε να κοροϊδέψουμε τους ίδιους μας τους εαυτούς.

Δεν φταίνε οι μηχανικοί που δεν μας βρίσκουν λύσεις και διεξόδους για τις λάθος μας επιλογές.

  • Upvote 2
Link to comment
Share on other sites

Πες τα (ή μάλλον γράψτα) χρυσόστομε ... :grin:

 

Αμάν πια. Μπουχτίσαμε με τον καθένα που νομίζει ότι είναι ο μόνος έξυπνος ενώ όλοι οι άλλοι κατέβηκαν από τον Άρη...

 

Και ζητά και δωρεάν υπεύθυνες απαντήσεις θεωρώντας ότι τίποτα άλλο δεν είχαμε να κάνουμε. Τις ερωτήσεις του περιμέναμε ...

 

Και θα βγεί να ζητήσει και τα ρέστα αν δεν καταφέρει να νομιμοποιήσει την π@π@ριά που αγόρασε ... Λες και την αγόρασε με τις συμβουλές μας .

 

Αμαν πιά ... :twisted:

Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...

Καλησπέρα, σε οικόπεδο εντός σχεδίου υπαρχει τροχοβίλα,

για να πάρει ρεύμα ο ιδιοκτήτης θα πρέπει να βγεί άδεια?

και τι ακριβώς άδεια χρειάζεται?

δε μου έχει ξανατύχει κάτι τέτοιο και δε ξέρω τι ακριβώς θα απιτηθεί?

με τις αμοιβές τι γίνεται?

έχει κάποιος συνάδελφος ασχοληθεί με΄κάτι παρόμοιο ?

ευχαριστώ εκ των προτέρων;)

 

Παρατήρηση: Χρησιμοποιείστε την αναζήτηση.

Παρακαλώ διαβάστε τους Κανόνες Συμμετοχής του forum.

Ευχαριστώ, achille.

Link to comment
Share on other sites

πας πολεοδομία. Αν και με τροχοβίλα καλύτερη και λογικότερη λύση είναι η γεννήτρια.

Link to comment
Share on other sites

Καλέ, μέχρι και ΦΒ μπορείς να βάλεις τώρα πια! Θα έχεις το αυτόνομο συστηματάκι σου, άσε που θα πουλάς και το περίσευμα στη ΔΕΗ! Όσο για το βόθρο? ξέρετε, τα γνωστά........

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...

Καλησπέρα ,

 

Εγώ έχω ενα μάλλον αντίθετο πρόβλημα από τους προηγούμενους .

Κατα έναν περίεργο τρόπο ο παππούς μου πριν απο καμια 30-35 χρόνια εφτιαξε ένα λυόμενο , πήρε ρευμα , νερό και έκανε και βόθρο . Το οικόπεδο είναι εκτός σχεδίου και μη άρτιο . Ακόμα κανείς δεν το έχει καταγγείλει . Όμως πλέον το κτίσμα εχει καταστεί μη κατοικίσιμο ( φυσικη φθορά ) και ο παππούς δεν ζεί πλεον . θέλω λοιπον εγω να αξιοποιήσω το οικόπεδο και να βάλω στον χώρο του κτίσματος μία τροχοβίλλα .

 

Τι προβλήματα υπάρχουν , και τί με συμβουλεύτε να κάνω ?

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.