Μετάβαση στο περιεχόμενο

Τι ακούτε τώρα; (ναι, αυτή τη στιγμή)


dix e6

Recommended Posts

πάει κι αυτός, αν δε το έβλεπα εδώ ενδεχομένως να το μάθαινα μετά από κάνα 6μηνο 

 

όταν ήμουν 11 πήγα στον Θεοφανίδη πίσω από την Αγία Τριάδα στον Πειραιά (νομίζω έτσι λεγόταν το δισκάδικο, ας με διορθώσει κάποιος μεγαλύτερος) και πήρα το 13 των DOORS (πρώτος μου δίσκος)

 

η πρώτη ροκ νότα που άκουσα ήταν:

 

http://www.youtube.com/watch?v=9iSXrZYhJt4

 

 

RAY MANZAREK δηλαδή :)

Edited by AristidisZ
Link to comment
Share on other sites

Ray και  Jim πάλι μαζί Το έμαθα σχεδόν αμέσως αφού είμαι σε σελίδα των doors στο facebook Περιττό να γράψω ότι είναι το αγαπημένο μου συγκρότημα από τα παιδικά μου χρόνια μέχρι σήμερα 

Edited by GEORGE MICHEAL
Link to comment
Share on other sites

Ludovico Einaudi - Primavera γιατί μπορεί να είμαι ροκάς αλλά εκτιμώ την καλή μουσική σε όποια κατηγορία και αν υπάγεται

 

 

https://www.youtube.com/watch?v=qmxFAT581T4&list=FLhauti6fXqcAQVQvkmxDV_A&index=6

Link to comment
Share on other sites

δεύτερος αγαπημένος καλλιτέχνης έφυγε μετά τον Ray και ο Τζώρτζ Είναι σαν να φεύγουν οι παιδικές αναμνήσεις μου τον πρώτων πάρτι  Ακόμα έχω στην μνήμη μου το αλάτι και πιπέρι με τον φρέντυ και καλεσμένο τον Τζώρτζ που μην ξεχνάμε είχε Ελληνικές ρίζες και το έλεγε περήφανα Βέβαια πιο  αναπέλπιστα  γρήγορα  είχε φύγει ο τζον Ντασεν από την εκείνη την παρέα του Φρεντυ  που συμπλήρωνε η Δαλιδά  

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.